• 6a na Dzikim Zachodzie w … Ojcowskim Parku Narodowym

•  6a na Dzikim Zachodzie w … Ojcowskim Parku Narodowym

„Na Straży Czystej Ziemi. Od 1994 roku” to hasło 31. akcji, która rozpoczyna czwartą dekadę promocji idei nieśmiecenia w naturze. Tegoroczny plakat  akcji Sprzątanie świata – Polska to krytyka złego zachowania wobec natury i wyróżnienie tych, którzy bezinteresownie stoją na straży Czystej Ziemi. Uczniowie z klasy 6a po raz trzeci wzięli udział w tej akcji, wcielając się w tym roku w szeryfów przywracających porządek i piętnujących ludzkie zachowania, przypominające samowolę rodem z Dzikiego Zachodu.
            Wpisując się w międzynarodową kampanię Sprzątania Świata wzięliśmy udział w uprzątnięciu szlaków „OPN sprzątamy, bo go kochamy”. Nie byliśmy w tym sami. Współpracowaliśmy z uczniami z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Skale, pracownikami OPN-u i władzami Miasta i Gminy Skała. Zaopatrzeni przez pracowników OPN-u w rękawiczki ochronne, worki, butelkę wody, chustę z logo OPN, kupon do zwiedzania ekspozycji przyrodniczej i kupon na poczęstunek grochówką, z zapałem zabraliśmy się do pracy. Wysprzątaliśmy Zamkową Drogę, a wracając również Drewnianą Drogę. Byliśmy zbulwersowani ilością śmieci, którymi ludzie zanieczyszczają naszą wspólną Ziemię i tym co wyrzucają: butelki, słoiki, buty, folie, części samochodowe, fragmenty sprzętów domowych i wiele innych.

Korzystając z pięknej pogody, przedłużyliśmy nasz pobyt w OPN i zwiedziliśmy Zamek w Ojcowie  oraz relaksowaliśmy się w fantastycznych okolicznościach przyrody.

Mamy nadzieję, że nasz trud nie pójdzie na marne i wszyscy odwiedzający OPN „Swoje śmieci zabiorą ze sobą!”

• Europejski Dzień Języków w naszej szkole

• Europejski Dzień Języków (EDJ) to coroczne Święto wielojęzyczności i różnorodności kulturowej ustanowione

w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. Jego celem jest zachęcanie Europejczyków do nauki języków obcych.

Święto to przypada na 26 września. W naszej szkole będziemy świętować 9 października.

W tym dniu zapraszamy do wspólnej zabawy. Każda klasa (4-8) wylosuje jeden kraj europejski.

„Komisja Europejska” sprawdzi:

1. ilu uczniów danej klasy ubrało się w kolory flagi wybranego kraju,

2. waszą pomysłowość na dekoracje sali (symbole, napisy, plakaty),

3. czy obywatele danego kraju potrafią zaśpiewać przynajmniej

jedną zwrotkę dowolnej piosenki (w języku wylosowanego kraju).

Klasa, która zdobędzie najwięcej punktów, otrzyma nagrodę–niespodziankę.

Ponadto zachęcamy do udziału w różnych zadaniach konkursowych. Wybierz jedno zadanie, zgłoś się do swojego nauczyciela języków obcych w danym dniu i przedstaw je w klasie.

Zadania dostępne u nauczycieli języka angielskiego i niemieckiego.

Nauczyciele języka angieslkiego i niemieckiego

Pani Małgorzata Litwa i Pani Magdalena Dajtrowska

Losowanie krajów odbędzie się w najbliższy poniedziałek na przerwie po drugiej lekcji w sali 2.08!!!

Zapraszamy przedstawicieli klas :-)

• Warsztaty z Robotyki!

• Uczniowie z zerówki oraz klas 1-3 w dniu dzisiejszym (19.09.2024 r.) wzięli udział w warsztatach pokazowych z ROBOTYKI. Współpracowali w zespołach, budując konstrukcje samochodów z klocków. Wykorzystując narzędzie do programowania SCRATCH, mieli okazje zaprogramować własne pomysły, a następnie sterować samochodami. Towarzyszyła nam dobra zabawa!

• Warszaty z grą "CZWARTA WŁADZA"

• Uczniowie klasy 7a 12 września 2024 r. wzięli udział w interesujących warsztatach z grą "Czwarta władza" w ramach projektu Erasmus+ "Bądź świadomy, zaangażowany, krytyczny". Podczas zajęć uczniowie mieli okazję:

• zgłębić tajniki dziennikarstwa i dowiedzieć się, jak działają media,
            • dowiedzieć się, jak tworzyć profesjonalne materiały dziennikarskie,
            • poznać różne rodzaje mediów i ich wpływ na społeczeństwo,
            • rozwinąć swoje umiejętności krytycznego myślenia i analizy informacji,
            • rozwijać umiejętność współpracy w grupie.

Warsztaty były nie tylko wspaniałą zabawą, ale również świetną okazją do zdobycia nowej wiedzy i rozwijania swoich pasji.

Dziękujemy za możliwość udziału w tym projekcie!

• Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2024/2025

• Rok szkolny 2024/2025 został uroczyście rozpoczęty akademią wykonaną przez klasę 6a. Troszkę z humorem po wakacyjnej przerwie weszliśmy w mury naszej szkoły. Pani Dyrektor serdecznie przywitała uczniów, rodziców, nauczycieli i oczywiście zaproszonych gości. W imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Skała, Pan Aleksander Dańda odczytał list kierowany do uczniów, rodziców i nauczycieli z okazji rozpoczęcia nauki w nowym roku szkolnym. Zastępca Burmistrza dodał również coś od siebie, a mianowicie ciepłe słowa otuchy i zgadzamy się w 100%, że nie tylko nauka jest ważna, ale przyjaźń, którą w szkole nawiązujemy, jest z nami na całe życie.

Jak każdego roku nie zapomnieliśmy o poległych za naszą Ojczyzną i minutą ciszy uczciliśmy ich pamięć. Delegacja Samorządu Uczniowskiego ku pamięci, zapaliła pamiątkowe znicze.