• POWAŻNA SPRAWA czy DOBRA ZABAWA?

            7 czerwca, w ciepły piątkowy wieczór, klasa 3 a miała szansę uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu. Sześcioro Rodziców (mama Maksia, mama Marcela, mama Alana, mama Jasia, mama Kuby oraz tata Adasia B.) zaprezentowało swoją kilkumiesięczną pracę: inscenizację - jednej z Bajek Samograjek Jana Brzechwy - “Jasia i Małgosi”.

          • 🎉 Podsumowanie Sportowego Dnia Dziecka! 🏆🧒

            W dniu 3.06 świętowaliśmy Dzień Dziecka w wyjątkowy sposób – poprzez zdrową rywalizację i drużynowego ducha w naszym szkolnym turnieju piłki nożnej dla klas 1-8 oraz turnieju siatkarskiego dla klas 4-8 . Oto jak wyglądał ten pełen emocji dzień:

            ⚽Piłka nożna ⚽
            Nasze młode gwiazdy futbolu wykazały się niesamowitą zwinnością i taktyką. Mecze rozgrywane były pomiędzy klasami 1a-2a, 3a-4a, 5a-6a, 7a-8a. Mecze były bardzo wyrównane i wszystkie drużyny otrzymały zasłużony pamiątkowy dyplom za udział w turnieju. Wszyscy uczestnicy cieszyli się z emocjonujących spotkań i sportowej rywalizacji.

          • Z ŻYCIA SZKOŁY...

            W dniu 17 maja 2024 r. odbył się etap szkolny IX Gminnego Konkursu Języka Angielskiego. Uczniowie klas 4-6 musieli wykazać się nie tylko umiejętnościami językowymi, ale również wiedzą o krajach anglojęzycznych.

            I miejsce - Olga Płonka

            II miejsce - Maksymilian Tabor

            III mejsce - Kornelia Basoń

            Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • EGZAMINY! EGZAMINY!

            I PO EGZAMINACH !!!!!!!!

            Stres, niepewność, ciężka praca związana z przygotowaniami do egzaminów ósmoklasisty już za nami!

            Postanowiliśmy się zatem zrelaksować, oddychać świeżym, pachnącym lasem powietrzem, podziwiać piękno przyrody OPN i zapomnieć o nauce.

            W piątek, 17 maja, u naszego kolegi Miłosza, urządziliśmy sobie mały piknik. Piekliśmy kiełbaski, graliśmy w piłkę, bawiliśmy się w chowanego, słuchaliśmy muzyki i podziwialiśmy wspaniałe widoki.

          • Profilaktyka Uzależnień „Antymina”

            W dniu 09.05.2024 r. w naszej szkole odbył się Program Profilaktyki Uzależnień „Antymina”- autorstwa rapera Mirosława Kolczyka „Kolah”. Spotkanie było przeplatane utworami muzycznymi w wykonaniu rapującego Koli.
            Autor programu w przeszłości zmagał się z uzależnieniem, dlatego też obecnie Jego celem i misją jest przestrzeganie młodych ludzi przed śmiercionośną MINĄ, jaką są narkotyki, alkohol i dopalacze.
            W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas 6., 7., i 8, którzy w dużym skupieniu wysłuchali szczerych słów prelegenta.

          • KLASA 1 A i ODDZIAŁ „ 0” - W KRAINIE MIODEM PŁYNĄCEJ

            Interaktywne Centrum Pszczelarstwa - Apilandia zabrało nas w niesamowitą podróż po świecie pszczół. Najpierw uczestniczyliśmy w warsztatach pszczelarskich, podczas których wykonywaliśmy świece z prawdziwego wosku pszczelego, dowiedzieliśmy się jakie są rodzaje miodów oraz poznaliśmy smak pyłku kwiatowego. Udało się nam też zobaczyć samą KRÓLOWĄ! Następnie zwiedzając ponad 100-letnie podziemia poznaliśmy tajniki pracy pszczelarza oraz sekrety z życia pszczół. To chyba pierwsze muzeum, w którym nie było czasu na nudę, gdyż interaktywna forma przekazywania informacji z każdym kolejnym pomieszczeniem coraz bardziej rozbudzała naszą ciekawość. Wszystkich dosłownie aż korciło, by czegoś dotknąć, a w szczególności zobaczyć, co skrywa w sobie kolejny heksagon.

          • Literacko – muzyczne spotkanie z Edytą Zarębską

            W dniu 9 maja 2024 r. uczniowie klasy II a i III a wzięli udział w spotkaniu autorskim z Edytą Zarębską – ilustratorką i pisarką, która zadebiutowała własnoręcznie ilustrowaną bajką „Opowieści babci Gruni”. Autorce towarzyszył mąż, muzyk – Robert Zarębski. Podczas spotkania autorka opowiadała o swoich przygodach z dzieciństwa, które były inspiracją dla jej twórczości literackiej, pokazała również jak powstaje ilustracja do książki. W zabawę z dziećmi włączył się również Robert Zarębski, który czytał bajki, zadawał zagadki oraz grał i wspólnie z dziećmi śpiewał autorską piosenkę pt. „Mądra rzeka. Na koniec spotkania można było kupić książę i otrzymać wymarzony autograf.

          • Stres już za nami!

            7 i 8 maja nasze zdolne trzecioklasistki i nasi zdolni trzecioklasiści napisali swój pierwszy tak ważny sprawdzian, czyli TRZECIOTEŚCIK właśnie.


            Wprawdzie na wyniki trzeba będzie jeszcze poczekać, ale już teraz wiemy, że "nie taki diabeł straszny, jak go malują”:).

          • Talenty dla Polski, Polska dla Talentów - edycja II.

            Trudno nie zgodzić się z pisarką Daniell Steel, która powiedziała:
            „Masz wiele talentów, o których nawet nie wiesz. Cała tajemnica polega na tym, by je odnaleźć.”

            Wszyscy byliśmy pod wrażeniem występów naszych koleżanek i kolegów, zarówno tych, którzy z pewnością swój talent już odkryli, jak i tych, którzy być może jeszcze go poszukują… Każdy z uczestników z radością i entuzjazmem podzielił się z nami swoją pasją i zainteresowaniami, skupiając niemałą uwagę widowni. Każdy występ był też niepowtarzalny i spotkał się z dużym aplauzem publiczności.
            A co jeszcze wyróżniało naszych utalentowanych uczniów? Odwaga!!!
            A oto uczestnicy Pokazu Talentów:

          • Pasowanie na czytelnika

            „Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem.”

            Kornel Makuszyński

            15 kwietnia 2024 r. odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów kl. 1a. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie do grona czytelników biblioteki. Spotkanie zaczęło się od pogadanki, w trakcie której uczniowie dowiedzieli się, dlaczego warto czytać książki, zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz zasadami zachowania w bibliotece.

          • NAUKOWY ZAWRÓT GŁOWY

            klasy 1 a oraz uczniów oddziału 0

            Czy dźwięk może mieć kształt? Jak odwrócić świat do góry nogami? I czy cień zawsze ma jeden kolor? Odpowiedzi uzyskaliśmy poznając wystawę „W stronę światła” w Centrum Nauki i Zmysłów WOMAI. Chociaż wszystko to brzmi bardzo poważnie, dla nas była to niezła frajda, gdyż mogliśmy dosłownie dotknąć tajemnic naukowego świata. Dowiedzieliśmy się co tak naprawdę jest realne, a co tylko iluzją. Duże wrażenie zrobiła na nas możliwość zatrzymania cienia oraz spacer po suficie, od którego dostaliśmy prawdziwego zawrotu głowy;) Zobaczcie sami, jak dobrze się bawiliśmy!

          • Z wizytą w SP2 - Teatr profilaktyczny „Kurtyna”.

            W dniu 18 kwietnia 2024 r. w naszej szkole zagościli aktorzy Teatru profilaktycznego „Kurtyna”. Czy warto być dobrym? Które zachowania są pożądane a które nie? Jak poprawić swoje zachowania i postawy? O tym mogli dowiedzieć się uczniowie klas 0 – 3, oglądając przedstawienie pod tytułem „Dobre zachowanie”. Dzieci mogły przyjrzeć się zachowaniom z punktu widzenia obserwatora, a nie uczestnika zdarzeń, porozmawiać o tym, co zobaczyły, dokonać autorefleksji oraz wspólnie z aktorami zatańczyć w rytm muzyki.

          • 4a w podróży dookoła świata.

            W naszą podróż wybraliśmy się 12 kwietnia. Nie zabieraliśmy paszportów ani walizek, jedynie dobre humory.

            Naszą przygodę rozpoczęliśmy od Papui Nowej Gwinei. Następnie podróżując przez azjatyckie stepy, odpoczęliśmy w oryginalnej mongolskiej jurcie.

            Potem udaliśmy się na północ, do wioski Indian Ameryki Północnej.

          • Pisanki... jajka malowane...

            W dniu dzisejszym uczennice klasy 6a wraz z Panią Katarzyną Korzonek-Jaworską oraz Panią Małgorzatą Litwa wzięły udział w malowaniu pisanek na Rynku w Skale. W okresie świątecznym ozdobią one centrum miasta. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji, a wszystkim życzymy Wesołych Świąt!

          • Dzień Otwarty dla najmłodszych już za nami!

            Dziękujemy wszystkim rodzicom i ich dzieciakom za przybycie do naszej szkoły na „Dzień Otwarty”. Mieliśmy okazję zaprezentować i pochwalić się naszymi najmłodszymi uczniami, którzy wykonali utwory muzyczne, tańce, wiersze w wersji teatralnej oraz grę na instrumencie. A to tylko mała porcja tego, co w naszej szkole dzieje się na co dzień. Samorząd Uczniowski ze starszych klas godnie zaopiekował się naszymi przyszłymi kandydatami do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej. Pięknie zaprezentował naszą szkołę, przeprowadził wraz z nauczycielami krótkie warsztaty i wręczył upominki. Jesteśmy dumni, że mamy takich wspaniałych uczniów.

          • „Szkoła jest SMART”

            To tytuł programu edukacyjnego, w którym wzięliśmy udział. Jego celem było zwiększenie atrakcyjności procesu dydaktycznego i zachęcenie uczniów do uczenia się przez zabawę.
            Autorem projektu jest Wydawnictwo IUVI Games.

            Na okres dwóch tygodni otrzymaliśmy pakiet 18 łamigłówek SmartGames®, to gry logiczne stworzone po to, by uczyć i wspomagać logiczne myślenie. Pod płaszczykiem emocjonującej zabawy kryją się w łamigłówkach całe pokłady elementów edukacyjnych. Uczą one spostrzegawczości, umiejętności dopasowywania do siebie różnych elementów, patrzenia na problem z innej strony, myślenia w sposób nieszablonowy, poszukiwania reguł stojących za daną zagadką i podejmowania decyzji. Łamigłówki to także doskonałe narzędzie treningowe dla umysłu. Każda gra miała kilka poziomów i przeznaczona była dla różnych grup wiekowych. Okazało się, że nawet te, które wydawały się banalne, „rozłożyły na

          • NA WIOSNY PRZYWITANIE - W SZKOLE NOCOWANIE:)

            W ostatni piątek (22 marca), chwilkę po 18.00, za 19 uczniami, 3 wolontariuszkami, 2 Paniami Magdami i 1 Panem Marcinem zamknęły się drzwi naszej szkoły (tym razem od wewnątrz) i rozpoczęła się “najdłuższa lekcja” w tym roku szkolnym: Noc z Andersenem.

            Napisałam “najdłuższa lekcja”? Oj, przepraszam:). Było to raczej “najdłuższe spotkanie towarzyskie”, bo tym właśnie stała się nasza nocowanka - imprezką z okazji urodzin słynnego duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. I jak to w takich sytuacjach bywa - wszyscy bawili się wyśmienicie, chociaż - oprócz zabawy - czytaliśmy oczywiście baśnie Pana Andersena i tworzyliśmy do nich przepiękne ilustracje. Były konkursy (a nawet dwa!), pyszna kolacyjka, rozmowy (na szczęście - nie do białego rana) oraz - po prostu - miło spędzony czas. Zostaliśmy niejako uwięzieni w jednym pomieszczeniu, zdani tylko na siebie, ale wyszliśmy z tego moc

          • Dzień Kolorowych Skarpetek

            21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa, znany jako Dzień Kolorowych Skarpetek.

            Kombinacja liczb 21 i 3 - nie jest przypadkowa. Trisomia 21 - to obecność dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów, dlatego dzień 21 marca (21.03) został symbolicznie wyznaczony jako święto, które co roku zwraca uwagę na Zespół Downa.

          • Karta z kalendarza 20.03.2024 r. - Wiosna tuż tuż …

            Zima już za nami i nareszcie doczekaliśmy się upragnionego słońca. W dniu dzisiejszym nogi same poniosły nas na spacer. Uczniowie z klas 1-3 oraz oddział przedszkolny z uśmiechem na ustach wybrali się na przemarsz po ulicach Skały. Razem z wychowawcami poszukiwali prawdziwych śladów wiosny. Wykonali przepiękne dekoracje, transparenty i oczywiście nie zabrakło symbolu wiosny czyli tradycyjnej Marzanny, której na zakończenie symbolicznie się pozbyli: „Niech zima już do nas nie wraca”!

          • Dzień Pająka w 1a

            14 marca klasa 1a miała okazję stanąć oko w oko z budzącym powszechnie strach PAJĄKIEM PTASZNIKIEM. Jedna z uczennic Zosia jest miłośniczką zwierząt i od dwóch lat przyjaźni się z pająkiem o imieniu Leon. Jak się okazało, nie było się czego bać. Leon okazał się uważnym słuchaczem i obserwatorem. Towarzyszył nam przez kilka dobrych godzin, poruszając się nieznacznie w swoim terrarium. W tym dniu zgłębiliśmy wiedzę na temat życia pająków. Dowiedzieliśmy się między innymi, że to bardzo pożyteczne stworzenia, które oczyszczają nasz dom z much, komarów i wielu innych żyjątek znajdujących się także w ogrodach. Nie wiedzieliśmy też, że sieć pająka może być bardziej wytrzymała niż stal. By nasz gość nie czuł się osamotniony wykonaliśmy pająki 3D, które można podziwiać w naszej klasie i na poniższych zdjęciach.

          • XI Gminny Konkurs Matematyczny

            XI Gminny Konkurs Matematyczny już za nami. MISTRZAMI SUDOKU w kategorii klas

            7-8 zostali uczniowie naszej szkoły: MAŁGOSIA JASICA i AREK MADEJ z kl. 8a. W kategorii klas 4-6 Szkołę Podstawową nr 2 w Skale reprezentowała KLARA FAJTO i TOMEK PARZELSKI z kl. 5a, plasując się na miejscu piątym.

            GRATULUJEMY zwycięzcom oraz uczestnikom konkursu.

          • W ŚWIECIE BIAŁUCHÓW

            Klasa 1a oraz dzieci z oddziału „ 0” mieli okazję bliżej poznać podwodny świat zwierząt zamieszkujących oceany. Wszystko to za sprawą animacji pt. „Katak. Podwodna przygoda”, która w przejmujący sposób uzmysławia jak ważna jest tolerancja i samoakceptacja. Historia młodego białucha, który jest w gotów ponieść wielkie ryzyko, by dotrzeć do swojego dziadka i opowiedzieć mu pewną ważną historię, niezwykle poruszyła nasze małe serduszka. Ale ciii...nic więcej już n ie zdradzimy, tylko zapraszamy do kin!

          • 5 a w……. Japonii

            Jak sądzicie? Jak daleko jest ze Skały do Japonii? Niektórzy twierdzą, że to ponad 8 tysięcy kilometrów. Otóż nie! Raptem 25 kilometrów. Wystarczy się wybrać do Muzeum Sztuki
            i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie
            , które propaguje wiedzę na temat Japonii i Dalekiego Wschodu. Manggha jest „domem dla kolekcji sztuki japońskiej”, zgromadzonej głównie przez Feliksa Mangghę Jasieńskiego, a samo muzeum zostało powołane do życia z inicjatywy Andrzeja Wajdy.

          • Ach, co to był za bal!

            W karnawale czas na bale …W naszej szkole też nie zabrakło dobrej zabawy, która odbyła się w tłusty czwartek 8 lutego 2024 r. Po ciężkiej pracy w I semestrze uczniowie klas starszych zasłużyli nie tylko na odpoczynek, ale także odrobinę rozrywki.

            Imprezę poprowadziła przewodnicząca szkoły Małgorzata Jasica, natomiast świetną muzykę zapewnił szkolny DJ Piotrek Boroń, prezentując utwory ze swojej playlisty. Był taniec z balonami, belgijka, a nawet kaczuszki czy karaoke. Każdy znalazł coś interesującego dla siebie. Przy dobrej muzyce bawili się wszyscy uczniowie, nawet ci, którzy nie lubią na co dzień tańczyć. A jak spędziliśmy wieczór? Zobaczcie sami...

          • Dzień Bezpiecznego Internetu

            Dzień Bezpiecznego Internetu przypadający w tym roku 6 lutego miał w naszej szkole przebieg obfitujący w szereg wydarzeń.

            Odbył się konkurs plastyczny na plakat promujący zasady bezpiecznego korzystania z zasobów sieci. Zwycięską pracę wykonała uczennica kasy 6, Amelia Wilk. Drugie miejsce w konkursie zajęła praca wykonana przez Antoniego i Szymona Domagałę, zaś miejsce trzecie przypadło w udziale Maciejowi Iwaniukowi, Bartoszowi Boroniowi oraz Mateuszowi Basoniowi. Wyróżnienie w konkursie zdobyła zaś praca autorstwa Wojciecha Janusza i Bartosza Saroty.

          • Wieczornica Kolęd 2024 r.

            Tradycją naszej szkoły są wieczornice wypełnione kolędami i pastorałkami w wykonaniu uczniów naszej szkoły pod czujnym okiem pani Grażyny Rodek. W tym roku taka wieczornica odbyła się w dniu 1 lutego. Nasi uczniowie wykonali kolędy i pastorałki tradycyjne, nowe, polskie i obcego pochodzenia. Wystąpili soliści, zespoły klasowe, duet akordeonowy, kameralny zespół wokalny, chór szkolny. Usłyszeliśmy utwory kolędowe o strukturze homofonicznej i polifonicznej. Naszymi gośćmi byli Rodzice, Dziadkowie oraz Uczniowie naszej szkoły. Mieliśmy okazję do wspólnego śpiewania, słuchania wykonań oraz do wzruszeń, które niosła ze sobą rozbrzmiewająca muzyka.

          • 6a w Parku Trampolin – Gojump!

            31 stycznia 2024 r. Kartka z kalendarza 6a

            Było super, było miło…, ale się skończyło czyli klasa 6a na wyciecze w GOjump. Lekcja przedsiębiorczości (matematyki) i aktywność fizyczna zdała rezultaty. Uczniowie bawili się fantastycznie! Rozwiązywali zadania z pełnym zaangażowaniem, a w parku trampolin wyskakiwali wszystkie możliwe pozy. Rywalizacja była zacięta i do ostatniej minuty! Z pełnym uśmiechem na twarzy i zadowoleniem powróciliśmy do szkoły. Koniecznie trzeba to powtórzyć ! 😉

          • 4a w Teatrze Ludowym.

            Teatr Ludowy rozpoczął swoją działalność w 1955 roku i jest jednym z najmłodszych teatrów w Krakowie. Jego gmach znajduje się w dzielnicy Nowa Huta. My wybraliśmy się tam na spektakl „Pippi”.

            Dziewięcioletniej dziewczynki: Pippilotty Wiktualii Firandelli Złotomonetty Langstrumpf nie trzeba nikomu przedstawiać, znają ją nasi rodzice, a nawet dziadkowie.

          • WOŚP 2024 w SP2 - Słodki kiermasz

            Trzecioklasiści - pod czujnym okiem członków Szkolnego Koła Wolontariatu - kwestują na terenie szkoły na rzecz WOŚP.

            25 i 26 stycznia Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało sprzedaż ciast (i innych przepysznych wypieków) przygotowanych przez Rodziców uczniów naszej szkoły. Słodki Kiermasz nie tylko ucieszył wszystkich łasuchów, ale i sprawił, że kolejne pieniądze trafiły do naszej WOŚP-puszki, aby zasilić WOŚP i jej tegoroczną walkę z chorobami płuc.

          • Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni

            Klasa 1 „a” i uczniowie oddziału „0” odwiedzili najstarszą kopalnię soli kamiennej w Polsce. Jest nią Kopalnia Soli w Bochni , która zachwyciła nas bogactwem podziemnych korytarzy i atrakcyjną formą przekazu wiedzy w postaci multimedialnych filmików, wyświetlanych na ścianach solnych korytarzy. Największe wrażenie zrobiła na nas możliwość przejechania się podziemnym pociągiem. Mięliśmy także okazję spotkać się z prawdziwym Świętym Mikołajem, którego wiarygodność była sprawdzana przez próbę oderwania długiej , siwej brody. Niestety, nie udało się, gdyż okazała się prawdziwa!!!

          • Dzień Babci i Dziadka w SP2

            Babciu, Dziadku, Sto lat!!!

            Dzisiaj w naszej szkole zrobiło się tłoczno i wesoło. Na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka przybyli członkowie rodziny naszych najmłodszych uczniów z klasy pierwszej oraz oddziału przedszkolnego. W podziękowaniu za miłość, jaką codziennie dziadkowie otaczają wnuczęta, dzieci pod przewodnictwem Pani Danuty Błachno, Pani Magdaleny Niedzieli i Pani Grażyny Rodek, przygotowały wyjątkowy prezent. Zaśpiewały, zatańczyły i zagrały najlepiej jak potrafiły. Zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz uśmiechami i całusami od kochanej Babci i Dzadziusia.

          • 4a i 5a w DWÓCH ŚWIATACH

            Wydawać się to może niemożliwe, a jednak… nam się to udało. Podczas wycieczki 7.12.2023 r. byliśmy w „starym”, realnym świecie i odrealnionej współczesnej rzeczywistości.

            Pierwsza wizyta była w skansenie Muzeum Małopolski Zachodniej w Wygiełzłowie. Uczestniczyliśmy w dwóch warsztatach. Klasa 4a w warsztatach bożonarodzeniowych „Słomiany zapał, na których dowiedzieli się jak ważnym i wszechstronnym materiałem była słoma oraz jak piękne ozdoby można było z niej wykonać. Mieli możliwość poznać związane z nią dawne zwyczaje oraz tradycje świąteczne i już trochę poczuli atmosferę nadchodzących świąt tworząc ozdoby na choinkę: barwne łańcuchy ze słomy i bibuły, słomiane serduszka oraz aniołki.

          • Paczuszki z pierniczkami...

            Paczuszki z pierniczkami wyruszyły w podróż do Domu Pomocy Społecznej im. Św. Brata Alberta w Ojcowie i - jak na prawdziwe paczki przystało - „nie oglądają się za siebie”:)

            Wszystkim “cukiernikom” (tym małym i tym nieco większym) dziękujemy za kulinarne zaangażowanie w naszą coroczną akcję, a sprytnym Wolontariuszkom - za piękne zapakowanie tych pyszności.

          • Wyjątkowe Mikołajki klasy 4a.

            Już z samego rana 6 grudnia wybraliśmy się do Krakowa. Na miejsce zbiórki przybyliśmy jako pierwsi, ale już po chwili na plac przed budynkiem Dworca PKP zaczęli przybywać przedstawiciele Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, Komendy Powiatowej Policji w Krakowie oraz Straży Ochrony Kolei, a także uczniowie innych szkół z nauczycielami. W tym dostojnym gronie, przez zabytkowy peron udaliśmy się do pociągu POLREGIO, który czekał, aby zawieźć nas do Skawiny.

          • Wizyta Świętego Mikołaja

            W czwartek 7 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedził wyjątkowy gość: Święty Mikołaj. Uwielbiany przez wszystkich Święty rozdawał prezenty, żartował i rozmawiał z dziećmi. Nie zapomniał również o nauczycielach. Wszystkich częstował słodyczami. Atmosfera spotkania była niesamowita. Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy. Mikołaj musiał jechać dalej, aby obdarować prezentami również inne dzieci.

          • A kto to, a kto to do nas przybył z daleka… Ho Ho Ho…

            No i stało się! Doczekaliśmy się 6 grudnia i jak, co roku nie było rozczarowania dotarł do nas Święty Mikołaj prosto z Bieguna Północnego na specjalne zaproszenie Pani Dyrektor Iwony Doniek! Bardzo gorąco przywitali Go uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły.

            Od pierwszego dzwonka po szkolnych korytarzach i klasach uczniowie kręcili się ubrani na czerwono, w pięknych mikołajkowych ozdobach i czapkach. Powodem tego zamieszania była wizyta Mikołaja, który przybył do nas z koszem pełnym słodyczy. O nikim nie zapomniał i obdarował smakołykami każdego! Oprócz tego przywiózł ze sobą jeszcze uśmiech i ciepłe słowo dla każdego. W szkole panowała radosna, a wręcz niesamowita atmosfera. Święty Mikołaj z radością opowiadał dzieciom o tym skąd przybył i jakich ma pomocników. Sam również zadawał wiele pytań naszym uczniom. Wszystkim dopisywały świetne humory i towarzyszył świąteczny nas

          • 1a i Gang Kulinarnych Mocniaków

            Zgłębiając witaminowe tajemnice warzyw i owoców z niecierpliwością oczekiwaliśmy Dnia Kulinarnych Mocniaków. Wspólnie ustaliliśmy, że w tym dniu wykonamy sałatkę owocową. Wszyscy bardzo się postaraliśmy przynosząc rozmaite owoce jak np. banany, kiwi, jabłka, pomarańcze, granaty i wiele innych bomb witaminowych. Każdy z zaangażowaniem obierał i kroił na zgrabne kawałki owoce słodkości. Wszystkie trafiały do ogromnej misy, która z każdym dołożonym kawałkiem owocu, robiła na nas coraz to większe wrażenie. Kiedy przystąpiliśmy do degustacji okazało się, że wśród nas są prawdziwi owocożercy, gdyż nie raz sięgaliśmy po witaminową dokładkę:) Pychota!!!

          • MATEMATYCZNE SUKCESY

            24 listopada 2023 r. czteroosobowa drużyna z klasy 8a w składzie:
            Małgorzata Jasica, Bartosz Ciobanu, Kacper Gumula, Maksymilian Ziarkowski, wzięła udział w MIĘDZYNARODOWYCH ZAWODACH MATEMATYCZNO - FIZYCZNYCH „NABOJ JUNIOR”.

            Rozgrywane są: w Belgii, Chorwacji, Czechach, Hiszpanii, Holandii, Polsce oraz na Słowacji.

          • "Z pamiętnika Euroweeka" - Dzień drugi...

            Dzień zaczęliśmy od pysznego śniadania. Każdy mógł znaleźć coś smacznego dla siebie. Następnie udaliśmy się na zajęcia z wolontariuszami. Braliśmy udział w grach i zabawach integracyjnych. Mogliśmy przez to nawiązać znajomości z uczniami innych szkół. Graliśmy np. w „ludzkie kółko i krzyżyk”, musieliśmy zrobić reklamę dowolnego produktu, a także odegrać scenę z wylosowanego filmu. Wszyscy świetnie się bawiliśmy, rozwijając przy tym nasze umiejętności komunikacyjne. Przełamywaliśmy barierę językową prezentując publicznie to, co przygotowaliśmy. Jeden z wolontariuszy, Daniel z Kolumbii, zapoznał nas z ciekawostkami o jego kraju. Na koniec dnia wspaniale bawiliśmy się na dyskotece.

          • EuroWeek… czas START!

            Niektórzy odliczali z niecierpliwością czas do wyjazdu już od kilku dni, a nawet tygodni. W końcu nadszedł dzień, aby zapakować się i wyruszyć w podróż. Po drodze do celu odwiedziliśmy Złoty Stok, a tam po Kopali Złota oprowadził nas Elf Michał. Zdradził on kilka ciekawych tajemnic. Napotkaliśmy także ducha Gertrudy, żony jednego z gwarków, która poszukiwała swojego męża Hermana, zasypanego pod ziemią. Przy podziemnym wodospadzie mogliśmy pomyśleć o marzeniach, które miejmy nadzieję się spełnią, zwłaszcza, że była to magiczna data. Przejażdżka pociągiem pod ziemią, czy zjazd na zjeżdżalni były frajdą. Nasz przewodnik Elf zaprowadził nas również do jednej z komnat, gdzie czekał na nas Święty Mikołaj. Miał on dla każdego różnorodne pytania, nie zawsze takie łatwe, a nawet skojarzył kilka par.

          • Miłośnicy zwierząt z 3a w Teatrze Ludowym:)

            22 listopada wybraliśmy się na kolejną naszą wycieczkę, tym razem na opowieść o najsłynniejszym weterynarzu świata, człowieku o “gołębim sercu” - doktorze Dolittle.

            Przedstawienie nowohuckiej sceny zachwyciło nas nie tylko scenografią i kostiumami, ale również humorem, muzyką i … właściwie to wszystkim! Podczas prawie dwóch godzin tego multimedialnego spektaklu poczuliśmy się, jakbyśmy naprawdę wyruszyli na ratunek naszym - krzywdzonym przez ludzi - “braciom mniejszym” i jakbyśmy naprawdę zaprzyjaźnili się z Polinezją, Tu-Tu, Geb-Geb, Dab-Dab oraz psiakiem o wdzięcznym imieniu Jip. Chociaż - prawdę mówiąc, to oni przejęli opiekę nad nieco niezaradnym, ale jakże poczciwym i dobrodusznym lekarzem.

          • Akcja "CUKIEREK LUB CYTRYNA"

            W dniu 15 listopada 2023 roku, na ul. ks. St. Połetka w Skale, w rejonie Szkoły Podstawowej nr 2, odbyła się akcja pod nazwą „CUKIEREK LUB CYTRYNA”, w ramach działań „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”. Akcja została przeprowadzona przez Funkcjonariuszy Policji z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej w Krakowie oraz Policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego. Włączyła się również Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, której przedstawicielka, przekazała uczniom naszej szkoły elementy odblaskowe i gadżety promujące bezpieczne zachowania na drodze. Policyjne działania skierowane były do kierowców i miały na celu uświadomienie im, jak ważne jest przestrzeganie Przepisów Ruchu Drogowego oraz bezpieczeństwo w czasie wzmożonego ruchu na drodze dojazdowej do szkoły, w godzinach porannych.

          • Akcja Świąteczna Zbiórka Żywności

            Szkoła Podstawowa nr 2 włącza się w świąteczną zbiórkę żywności oraz środków czystości dla osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych z terenu naszej Gminy, organizowaną przez Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Skale.

            Przekazywane produkty można dostarczyć do naszej szkoły lub Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Skale, ul. Szkolna 4.

          • 11 listopada - Szklone Obchody Święta Niepodległości

            Tegoroczną akademię z okazji 105. rocznicy Odzyskania Niepodległości czyli Święta Narodowego 11 listopada w naszej szkole zorganizowali uczniowie klasy 8a pod kierunkiem pani Ewy Świdy oraz Chór Szkolny pod opieką pani Grażyny Rodek. Listopad to dla SP 2 w Skale nie tylko ważne święto narodowe, ale również miesiąc nadania imienia szkole czyli święto Patrona Szkoły bł. Salomei. Z tej więc okazji uroczystość była podzielona na dwie części. Pierwsza została poświęcona na przypomnienie historii Polaków oraz ich trudu w walce o niepodległość. W drugiej części uczniowie zaprezentowali sylwetkę naszej Patronki oraz jej skromne i pełne ponadczasowych wartości i miłości do ojczyzny życie. Nie zabrakło wierszy patriotycznych przygotowanych i zaprezentowanych na scenie przez uczniów Koła Recytatorskiego pod okiem pani Magdaleny Ziarkowskiej. Oprawa muzyczna Chóru Szkolnego, wraz ze śpiewem całej s

          • Akcja #Przerwa na czytanie

            O tym, jak ważne jest czytanie od najmłodszych lat, nie trzeba nikogo przekonywać, dlatego 26.10.2023 r. nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. „Przerwa na czytanie.” Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom. W akcji wzięła udział cała społeczność szkoły. Tego dnia każdy z uczestników wypożyczył książkę ze szkolnej biblioteki lub przyniósł swoją ulubioną z domu. Najmłodszym dzieciom czytali nauczyciele. Starsi postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Czytali w klasach, na korytarzu, w świetlicy oraz w bibliotece, gdzie został zorganizowany kącik głośnego czytania. Tam zainteresowani uczniowie mogli posłuchać wierszy Jana Brzechwy, Juliana Tuwima czy Danuty Wawiłow.

          • Niezwykła Akademia, czyli makiety w wykonaniu uczniów kl. IV a

            Uczniowie klasy IV a, zainspirowani lekturą Jana Brzechwy pod tytułem „Akademia pana Kleksa”, wykonali metodą projektu makiety magicznej szkoły, do której uczęszczał Adaś Niezgódka i jego koledzy, a nauczycielem był osobliwy profesor – Ambroży Kleks.

            Dzieci pracowały indywidualnie lub w małych grupach, często pod czujnym okiem rodziców, którzy pomagali swoim pociechom. Klasa wykazała się ogromną wyobraźnią, kreatywnością i sporymi umiejętnościami, tworząc prace. Efekty przerosły najśmielsze oczekiwania. Powstały budowle ogromnych rozmiarów, odtwarzające z wielką precyzją zarówno fasadę szkoły, teren wokół jak i wnętrza samej Akademii.

          • DYNIOWY ZAWRÓT MIĘŚNI I GŁOWY W 3A

            W tym roku szkolnym po raz pierwszy obchodziliśmy Święto Dyni, które staje się coraz popularniejsze w wielu krajach na całym świecie.

            Taka niby zwykła dynia sprawiła, że nasza sala stała się bardziej kolorowa i wesoła, a my - pełni ochoty do zabawy i różnorodnych aktywności. Atrakcji, których bohaterką było to smaczne jesienne warzywo było co niemiara: rozpoczęliśmy od konkurencji sportowych (m.in.: wyścigi z dyniami w rękach i… na plecach), by płynnie przejść do konkursu plastycznego poświęconego tym - nie tylko pomarańczowym - super zdrowym warzywom. Po podliczeniu punktów za wszystkie dyniowe zadania, wytypowaliśmy naszego klasowego zwycięzcę, czyli DYNIOWEGO EKSPERTA - LILIANĘ MAJEWSKĄ.

          • Gdzie te skarpetki?

            Opowieść o przygodach skarpetek, które wybrały wolność znikając w dziurze pod pralką tak bardzo przypadła pierwszoklasistom do gustu, że postanowili się wybrać do teatru Groteska na spektakl pt. Niesamowite przygody skarpetek. Wszyscy z wielkim zaciekawieniem oglądali spektakl, który w bardzo realistyczny i jednocześnie zabawny sposób przedstawiał historie każdej z 10 skarpetek. Teraz pewnie niejeden uczeń zastanawia się, gdzie też znajdują się jego zaginione skarpetki?

          • RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!

            W dniu 18 października 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Skale odbyła się loteria fantowa oraz kiermasz smaków, których celem było zebranie pieniędzy potrzebnych na leczenie małego mieszkańca Skały – Jasia Sroki.

            Organizatorem wydarzenia była klasa IVa oraz Samorząd Uczniowski SP2 w Skale.

            Ogromne zainteresowanie wydarzeniem przerosło nasze najśmielsze oczekiwania.

          • LUBOMIR ZDOBYTY!

            W piątek 13 października wybraliśmy się /kl. 4a i 5a/ na wycieczkę, aby zdobyć Lubomir.

            Lubomir, to szczyt w paśmie Beskidu Makowskiego, zaliczany do tzw. Korony Gór Polskich i miejsce niezmiernie ciekawe. Znajduje się tam Obserwatorium Astronomiczne im. Tadeusza Banachiewicza.

            Obserwatorium zaczęło działać w 1922 roku, a już 3 lata później dokonano tam odkrycia komety oznaczonej jako C/1925 G1 Orkisz i była to pierwsza kometa odkryta przez Polaka. Kolejną kometę odkrył Władysław Lis, pomocnik astronomów na Lubomirze. Dostrzegł on 17 lipca 1936 roku gołym okiem rozmyty obiekt. Gdy tylko upewnił się, że to kometa, postanowił niezwłocznie zawiadomić Obserwatorium Krakowskie, a że telegraf był już zamknięty, komunikat nadano dopiero następnego dnia rano. Okazało się, że kometę tę równocześnie z Lisem zaobserwował Japończyk Kaho oraz pracujący w Aszchabadzie astronom polskiego p

          • 1a i Manufaktura Czekolady

            Ale słodko, ale miło…. Czyli pierwszoklasiści na wycieczce w Manufakturze Czekolady w Krakowie.

            Uczniowie klasy 1a tuż po pierwszym trudnym wyzwaniu, czyli po pasowaniu i wpisaniu się do szkolnej Społeczności Uczniowskiej odważnie zabawili się w prawdziwych cukierników. Poznali tajniki wytwarzania czekolady, po czym od razu wzięli się do pracy. Wyrabiali własne tabliczki czekolady – wycinali kształty, dekorowali… a ile czekolady wpadło do brzuszka to tylko sami wiedzą…

          • Pierwszaki na medal!

            12 października nasi pierwszoklasiści oficjalnie zostali przyjęci do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im bł. Salomei w Skale. Podczas uroczystości ślubowania powitani zostali też uczniowie oddziału „0”. Z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej Pani dyrektor Iwona Doniek oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli podziękowania nauczycielom za trud włożony w swoją pracę, życząc dalszych sukcesów edukacyjnych. By w pełni zasłużyć na miano pierwszoklasistów, nasi mali uczniowie stanęli przed zapewne pierwszym w swoim życiu egzaminem. W obecności pani Dyrektor, rodziców oraz zaproszonych gości zaprezentowali swoje umiejętności w postaci programu artystycznego. Pięknie śpiewali, tańczyli i deklamowali wiersze. Uroczyście i z pełną świadomością złożyli tekst przysięgi uczniowskiej, po której zostali pasowani na uczniów naszej szkoły. Nie zabrakło oprawy muzycznej oraz wy

          • PKPies fajny jest, czyli klasa 3a w Multikinie

            9 października udaliśmy się na wycieczkę, która odbyła się tak trochę z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej. W końcu jest to ważne święto dla nas wszystkich, a zatem nam wszystkim - uczniom i nauczycielom - należy się odrobina przyjemności:).

            Oczywiście, film (O psie, który jeździł koleją) był niejako uzupełnieniem naszej - omawianej przez nas w ubiegłym roku szkolnym - lektury i okazał się idealną propozycją zarówno dla młodszych, jak i nieco starszych widzów. Wszyscy uważnie śledziliśmy losy głównego bohatera - psa Lampo.

          • SZKOLNY DZIEŃ CHŁOPAKA

            Organizatorami tego święta były dziewczyny z klasy 5a.

            Wszyscy wiemy, że nasi CHŁOPCY są najfantastyczniejsi i najfajniejsi nie tylko w tej szkole, ale i w gminie Skała, województwie małopolskim, a co tam , puśćmy wodze fantazji :) … nawet
            w Polsce, a może i na świecie.

            Przygotowałyśmy dla Nich laurkę, w której dziewczyny ze wszystkich klas wpisały życzenia, złożyły autografy lub coś narysowały. Przekazałyśmy ją przedstawicielowi CHŁOPAKÓW – Szymonowi Błachno, zastępcy przewodniczącej szkoły. Osłodziłyśmy Ich, częstując słodkościami, które sfinansowała Rada Rodziców.

          • Kiermasz Słodkości i Loteria Fantowa.

            Szanowni Państwo,

            W dniu 18 października 2023 roku w naszej szkole na przerwach odbędzie się Kiermasz Słodkości i Loteria Fantowa. Dochód z tego wydarzenia zostanie przekazany na leczenie chorego na raka mózgu Jasia Sroki, pięcioletniego mieszkańca Skały. Rodzice znaleźli Klinikę w Rzymie, która daje im nadzieję na dalsze leczenie, a tym samym szansę na wyzdrowienie. Aktualnie prowadzona jest zbiórka pieniędzy, w poniższym linku, mogą się również Państwo zapoznać z historią choroby dziecka. kliknij tutaj

          • KLASA 3A TABLICZKĘ MNOŻENIA JUŻ ZNA!

            Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia obchodzony jest w pierwszy piątek października, czyli - w tym roku - 6 października. Nasza klasa zaczęła jednak przygotowania do tego matematycznego święta już kilka dni wcześniej. Rozpoczęliśmy od zrobienia plakatów i ułożenia rymowanek o tej niezwykłej “tabliczce”, by - po króciutkim powtórzeniu - w końcu przystąpić do sedna, czyli dwuetapowych eliminacji, które miały wyłonić Mistrza Klasy 3a. Nie obyło się bez psikusów w zadaniach oraz niewielkiego stresu, ponieważ - oprócz znajomości tabliczki - nasi Mistrzowie musieli wykazać się również refleksem, czujnością i opanowaniem.

          • 4a i 5a sprząta… OPN

            Klasa 5a po raz kolejny wzięła udział w 30. Akcji Sprzątania Świata pod hasłem „Sprzątanie świata łączy ludzi”, co widać na naszym przykładzie, bo połączyliśmy nasze siły z klasą 4a i wspólnie oczyściliśmy ze śmieci Drewnianą Drogę. Nasze działania odbyły się w ramach akcji „OPN kochamy, więc go sprzątamy”. „Uzbrojeni” przez OPN w rękawiczki, worki, „kominy”i z przyczepionymi hasłami bojowymi na plecach (z poprzednich edycji) z zapałem ruszyliśmy do walki ze śmieciami. Nie miały z nami żadnych szans! Zebraliśmy ich ponad 75 kg. Naszą akcję zarejestrowaliśmy w Fundacji Nasza Ziemia, która koordynuje działania proekologiczne na terenie Polski.
            Po zakończonej śmieciowej bitwie, obejrzeliśmy wystawę w Muzeum Przyrodniczym w Ojcowie, zjedliśmy pyszną grochówkę i poszliśmy się relaksować nad ojcowskie stawy rybne, gdzie wzięliśmy udział w Juromanii 2023. Były zajęcia przyrodnicze, pływanie łód

          • 5a po raz pierwszy w OPERZE

            7 września 2023 r. wybraliśmy się do Opery Krakowskiej na wieczorne przedstawienie. Na razie nie na spektakl operowy, był to BALET. Tytuł przedstawienia: 6. edycja 2023 „Młody Duch Tańca” oraz „Copernic 550”. W pierwszej części obejrzeliśmy i pozachwycaliśmy się występami najlepszych tancerzy z polskich i japońskich szkół baletowych. Był to zarówno balet klasyczny, jak i nowoczesny, do muzyki tzw. poważnej, ludowej, współczesnej i „młodzieżowej”. Druga część to było interdyscyplinarne widowisko, przygotowane specjalnie z okazji 550. rocznicy urodzin wybitnego polskiego astronoma Mikołaja Kopernika.
            Jakie wrażenia po spektaklu? Uczestnicy tego wydarzenia opisywali go tak: „fajne, świetne, super, też tak chcę, fascynujące, bardzo fajne, extra, jeszcze raz pójdę, świetne stroje, kosmos, ciekawe, super kolorowo, zabawnie”.
            Ten wieczór dostarczył nam niezapomnianych wrażeń. Powtórka za rok

          • CEL (Centrum Edukacji Lotniczej)

            Nasz pierwszy (wycieczkowy) cel - CEL (Centrum Edukacji Lotniczej)


            Naszą wtorkową przygodę z krakowskim lotniskiem rozpoczęliśmy - oczywiście - od poznania jego historii, aby później zająć się tym nieco bardziej praktycznym aspektem:
            przeszliśmy odprawę bagażową, kontrolę osobistą, drukowaliśmy karty pokładowe.

        • Narodowe Czytanie 2023 r.
          • Narodowe Czytanie 2023 r.

            ​​​

            Po raz kolejny rozpoczęliśmy rok szkolny włączając się w Ogólnopolską Akcję „Narodowego Czytania Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej” pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. ​​​​​

            11 września 2023 r. Pani Ewa Świda rozpoczęła promocję czytelnictwa w naszej szkole od odczytania listu Prezydenta Polski skierowanego do uczestników akcji. Uczniowie w pięknej jesiennej scenerii na łonie natury w naszej Zielonej Sali, wczuli się w rolę bohaterów. Wykorzystaliśmy tradycyjną metodę, a mianowicie czytanie z podziałem na role, z książką w ręku, przygotowanych przez uczniów tekstów. Oczywiście wprowadzeniem było przypomnienie krótko życiorysu Elizy Orzeszkowej. W akcję włączyli się uczniowie klas

          • Uwaga Konkurs! Kopernik 550

            Aby wziąć udział w konkursie należy:


            1. wykonać plakat lub lapbook w formacie A3 lub A2.

            Prace mogą być wykonane różnymi technikami, takimi jak malarstwo, rysunek, wydzieranka, wycinanka, plastelina, pastele czy technika mieszana.

            UWAGA: Materiały sypkie są wykluczone!

            2. podpisać zgłoszenie na odwrocie imieniem, nazwiskiem, kategorią wiekową autora oraz napisem: Konkurs Kopernik 550 organizowany w ramach Małopolskiej Nocy Naukowców 2023.
            3. dołączyć do swojej pracy krótki opis jej idei oraz niezbędne załączniki: kartę zgłoszeniową oraz dwa oświadczenia. (Załączniki do pobrania znajdują się na stronie www.nocnaukowcow.malopolska.pl).


            Zgłoszona praca (na uczestnika przypada zgłoszenie tylko jednej pracy) powinna nawiązywać do zagadnień związanych z pracą i odkryciami Mikołaja Kopernika oraz jego wkładu w rozwój różnych dziedzin nauki.

          • Inauguracja roku szkolnego 2023/204

            W poniedziałek 4 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2023/2024. Jest to rok pełen zmian w życiu naszej szkoły. Przedstawiciel organu prowadzącego Sekretarz Gminy Pani Grażyna Koprowska, Pani Dyrektor wraz z Gronem Pedagogicznym, Rodzicami oraz Uczniami naszej szkoły, uroczyście podziękowali ciepłym słowem, wyrażonym wdzięcznością i szacunkiem Panu Dariuszowi Ziarkowskiemu za wieloletnią pracę na stanowisku Dyrektora Szkoły. Kiedy jeden etap się kończy musi zacząć się drugi, dlatego w dniu dzisiejszym cała Społeczność Szkolna wraz z przedstawicielem Organu Prowadzącego gorąco powitała nową Panią Dyrektor Iwonę Doniek. Życzymy dużo cierpliwości, wytrwałości i motywacji do pracy na powierzonym stanowisku.

          • KREDKOBRANIE

            ZAMIEŃMY MARZENIA NA PEJZAŻE!!!

            Dołącz do 6 edycji Kredkobrania!

            Szkolne Koło Wolontariatu zachęca do wsparcia naszych najmłodszych rodaków mieszkających na terenach dawnej Rzeczypospolitej.

            Zebrane podczas tej akcji charytatywnej przybory szkolne oraz materiały plastyczne (tylko NOWE i tylko te, które znajdują się na poniższej liście) trafią do polskich rodzin i ośrodków edukacyjnych na Litwie i Ukrainie.

          • Gratulujemy!

            6 lipca ósmoklasiści otrzymali zaświadczenia o wynikach egzaminu. Nasi absolwenci wypadli rewelacyjnie. Najwyższy wynik uzyskała uczennica kl. 8b Joanna Gumula.

            Wszystkim uczniom życzymy wielu sukcesów. Wierzymy, że dostaniecie się do wybranych szkół!

          • Uroczystość zakończenia Roku Szkolnego 2022/2023

            I nadszedł ten długo oczekiwany dzień przez naszych uczniów… a mianowicie koniec roku szkolnego 2022/2023. Dla jednych dzień radości, a dla innych dzień wzruszeń… W piątek 23 czerwca 2023 r. dyrektor szkoły wręczył już ostatnie nagrody w tym roku szkolnym za najwyższą średnią w szkole oraz wyróżnił najlepszego ucznia kończącego szkołę. Rodzice zostali uhonorowani za swój wkład w wychowanie dzieci – listami gratulacyjnymi. Nie zabrakło wyróżnienia naszego najlepszego szkolnego sportowca i jego rodziców.

          • Dzień Muzyki

            W czwartek 22 czerwca pani Grażyna Rodek zorganizowała Szkolny Dzień Muzyki, w którym zaprezentowały się talenty muzyczne. Uczniowie grali, śpiewali – solo, w duecie, a nawet w zespole klasowym. Piękne dźwięki instrumentów przeniosły nas w wakacyjny klimat marzeń, a anielski śpiew Chóru Szkolnego pobudził jeszcze bardziej wyobraźnie.

          • Kolejne sukcesy matematyczne

            16 marca 2023 r. odbył się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”, w którym uczestniczyli również nasi uczniowie. Sześcioro z nich uzyskało świetne wyniki: Alan Zaręba z klasy 2a,Tomasz Parzelski i Lena Parzelska z klasy 4a, Kacper Zaręba, Mateusz Kuca i Mateusz Jankowski z klasy 8b. Wśród nich najwyższe osiągnięcia miał Tomek Parzelski – wynik bardzo dobry. W związku z tym odbierał swoją nagrodę na uroczystym podsumowaniu XXXII edycji Kangura, które odbyło się 21 czerwca 2023 roku na Uniwersytecie Jagiellońskim w budynku Wydziału Matematyki i Informatyki.
            Może ta uczelnia będzie tą, którą kiedyś ukończy Tomek :)
            Wszystkim uczestnikom Kangura, tegorocznym i przyszłym, życzymy sukcesów przynajmniej na poziomie tych obecnych :)

          • LODY, LODY, ACH TE LODY…

            Rok szkolny dobiega końca, żar leje się z nieba… Wszyscy marzą już tylko o odrobinie ochłody i letniej przyjemności. Wychodząc naprzeciw naszym przedwakacyjnym nastrojom i iście wakacyjnej pogodzie, klasa 2a wybrała się na pieszą wycieczkę "szlakami lodowych pyszności". Nasz WYPAD NA LODY był nie tylko słodką nagrodą za całoroczną sumienną pracę, ale również świetną okazją do przypomnienia sobie zasad obowiązujących podczas spacerów oraz wizyt w miejscach publicznych.

          • #JakNieCzytamJakCzytam

            7 czerwca 2023 roku o godz. 10.00 tysiące uczniów z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Próbowali pobić ustanowiony rok temu rekord osób czytających w tym samym momencie. Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać dla rozrywki, z uśmiechem, we wspólnym gronie. Słoneczna pogoda zachęciła uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Skale do wyjścia ze szkoły. W rękach trzymali swoje ulubione książki, ale zanim zatopili się w lekturze, uczennica kl. 8 b Hania Fajto przeczytała wiersz Jana Brzechwy „Na straganie”. Wspólnie postanowili pokazać, że czytać można w każdym wieku i w każdym miejscu. W ten sposób włączyli się w Ogólnopolską Akcję Czytelniczą "Jak nie czytam, jak czytam”.

          • NOC W SZKOLE 2...

            Tym razem nasze spotkanie rozpoczęliśmy rodzinnym ogniskiem. Podczas, gdy nasi rodzice wesoło spędzali czas przy ognisku, my rozpoczęliśmy już dyskotekę. Bawiliśmy sie świetnie, aż do rana! Długo wspominać będziemy wspólnie spędzony czas.

            Klasa 8b

          • Bieg Salomei

            W dniu 2.06.2023 uczniowie naszej szkoły rywalizowali w biegu błogosławionej Salomei który odbył się na Grodzisku z okazji Dni Gminy Skała. Nasza młodzież bardzo godnie reprezentowała naszą szkołę podczas zawodów i każdy dał z siebie na prawdę wszystko 👏 👏 Miejsca na podium zajęli:
            Klasy 1-2 - 2 miejsce Marcel Woźniak
            Klasy 3-4 - 1 miejsce Stanisław Rogowski
            Klasy 5-6 - 1 miejsce Paweł Zaprzelski
            Klasy 5-6 - 3 miejsce ex aequo Jagoda Zagział i Amelia Wilk
            Klasy 7-8 - 3 miejsce Martyna Rogowska
            Brawa należą się również Maćkowi Kaniewskiemu z klasy 4a za wspaniały gest fair play. Maciek już na podium przyznał że komisja sędziowska mogła popełnić błąd a on był ostatecznie 4 👏👏👏

          • Rajd Neandertala na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego

            1 czerwca 2023 r.

            Razem z innymi drużynami, spotkaliśmy się w punkcie startowym w Białym Kościele, odpowiadając na pytania testowe sprawdzające wiedzę historyczno-przyrodniczą na temat OPN. Tutaj straciliśmy kilka punktów, jednak zdeterminowani, udaliśmy się do kolejnego punktu. Przy wejściu na Szlak Zielony, przed Jaskinią Ciemną, nasza drużyna zdobyła maksymalną ilość punktów, bezbłędnie rozpoznając na wylosowanych fotografiach wszystkie trzy gatunki zwierząt zamieszkujących OPN. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Jaskini Ciemnej wraz z przewodnikiem. Po wyjściu z Jaskini, Nasza drużyna znowu zdobyła maksymalną możliwą liczbę punktów do zdobycia, rozpoznając spośród zaprezentowanych małych fragmentów fotografii, charakterystyczne elementy krajobrazu OPN, np. Zamek w Ojcowie. Z ostatnim zadaniem zmierzyliśmy się w otoczeniu Kasztanowców w Parku przy Muzeum. Tam rozpoznając zapre

          • Gminny Turniej Rysunkowy

            We środę 31 maja nasze uczennice z klasy 5 - Zofia Wójtowicz i Jagoda Zagział oraz z klasy 7 - Julia Dutkowska i Monika Ziarkowska, wzięły udział w szóstym Gminnym Turnieju Rysunkowym. Konkurs odbył się w murach Szkoły Podstawowej nr 1 w Skale, a jego organizatorem i koordynatorem była Pani Katarzyna Korzonek - Jaworska. Uczestnicy mieli godzinę, by za pomoc ą ołówka narysować na kartkach A3 przygotowaną dla nich na stoliku martwą naturę.

          • DZIEŃ DZIECKA U STRAŻAKÓW, czyli KLASA 2a ŁĄCZY NAUKĘ Z ZABAWĄ

            Słoneczna pogoda sprzyja wycieczkom, dlatego i my postanowiliśmy się nieco doedukować, a przy okazji - zabawić. 1 czerwca (nawet chyba nie wypada przypominać czyje to święto, bo przecież wszyscy pamiętamy…) klasa 2a wybrała się z wizytą do Straży Pożarnej, gdzie mieliśmy możliwość zapoznania się z ciężką i odpowiedzialną pracą strażaków. Naszym głównym celem było poznanie charakteru ich pracy, kształtowanie świadomości znaczenia tego wyjątkowego zawodu, zapoznanie ze sprzętem przeciwpożarowym, wyposażeniem wozów, umundurowaniem oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania w miejscach publicznych. Strażacy chętnie opowiadali o swojej pracy i demonstrowali swoje umiejętności.

          • Egzamin - Karta rowerowa 2023

            30 czerwca 2023 r. uczniowie z klasy 4a zmierzyli się z poważnym egzaminem na kartę rowerową. W pierwszej kolejności podeszli do części teoretycznej, a po wykonanym teście sprawdzili się w części praktycznej, która została przeprowadzona przez przedstawicieli Policji Powiatowej.

            Wszystkim zdającym posiadaczom karty rowerowej SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

          • Dzień z Szymborską

            Rok 2023 został pod koniec zeszłego roku ogłoszony rokiem Wisławy Szymborskiej, ponieważ w bieżącym roku obchodziłaby setne urodziny. Chyba każdy zna nazwisko naszej polskiej poetki, noblistki, która wzbogaciła poezję polską wieloma pięknymi utworami.

            Aby uczcić pamięć Szymborskiej, we czwartek 18 maja, uczestnicy „Międzygminnych konkursów z Wisławą Szymborską”, spotkali się w budynku Szkoły Podstawowej w Szczodrkowicach, celebrując wspólnie „Międzygminny Dzień z Szymborską.” Uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych, spędzając miło czas przy słodkim poczęstunku. Przed rozdaniem nagród za dwa konkursy - rymowane "Lepieje" oraz Konkurs fotografii kreatywnej, uczestnicy mieli przyjemność obejrzenia krótkiego filmu o życiorysie Szymborskiej oraz wysłuchania wierszy recytowanych przez uczniów Szkoły w Szczodrkowicach. Wisienką na torcie był wspaniały występ dwóch uczennic z tejże s

          • Program Profilaktyczny DEBATA

            W dniach 11., 12. maja 2023 r. uczniowie klas 5a, 6a, 7a wzięli udział w programie profilaktycznym „Debata”, rekomendowanym w ramach „Systemu rekomendacji programów profilaktycznych i promocji zdrowia psychicznego”, wdrażanym przez: Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii, Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Instytut Psychiatrii i Neurologii.

          • Warsztaty - Pierwsza Pomoc

            W dniu 19 maja 2023 r. uczniowie klas 8, w ramach przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa, wzięli udział w zajęciach doskonalących umiejętność udzielania pierwszej pomocy.

            Zajęcia poprowadził Pan Piotr Kuca, strażak z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 w Krakowie.

            Uczniowie świadomi, jak istotne korzyści płyną z posiadania umiejętności udzielania pierwszej pomocy, z wielkim zapałem i zaangażowaniem brali udział w ćwiczeniach praktycznych.

          • Konkurs "Mistrz Pióra"

            We wtorek, 16 maja uczniowie Naszej szkoły - Bartosz Ciobanu oraz Maksymilian Ziarkowski z klasy 7, wzięli udział w gminnym konkursie ortograficznym pt. "Mistrz Pióra". Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Skale. Spośród siedemnastu przedstawicieli uczniów z oddziałów 4 - 7 ze szkół podstawowych w Naszej Gminie, wyłoniono czterech laureatów, którzy napisali dyktando najlepiej.

          • Poezja w klasie IIa ...

            KLASA II Z CZUŁOŚCIĄ I UŚMIECHEM O SWOICH PUPILACH, czyli SZEŚĆ PSÓW I JEDEN KOT

            Tym razem nasze zadanie dodatkowe związane z omawianą lekturą (CUKIERKU, TY ŁOBUZIE!) polegało na ułożeniu wiersza o naszych “braciach mniejszych”.

            I chociaż nie było to łatwe, wykazaliśmy się olbrzymią kreatywnością i sprawnością językową:). A oto nasze PIERWSZE WIERSZE, w których zachowano oryginalną pisownię:

          • 3 Maja - TALENTY DLA POLSKI, POLSKA DLA TALENTÓW

            232 lata temu, 3 maja 1791 r., Sejm Czteroletni przyjął Ustawę Rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja. Była to druga na świecie i pierwsza w Europie ustawa, regulująca organizację władz państwowych, a także prawa i obowiązki obywateli.

            Po upadku Rzeczypospolitej Konstytucja 3 Maja stała się symbolem wielkich dokonań i dowodem na to, że można było stworzyć silne, sprawne i nowoczesne państwo. Polacy dzięki przyjęciu tej Konstytucji odzyskali poczucie własnej wartości i szacunek dla swego politycznego dziedzictwa. W latach niewoli były to ważne czynniki wzmacniające wolę walki o odzyskanie państwowości. W 2014 r., Konstytucja 3 Maja 1791 – została wpisana na Polską Listę Krajową Programu UNESCO Pamięć Świata. W 2015 r. przyznano jej Znak Dziedzictwa Europejskiego.

          • Podziękowanie

            Podziękowanie

            „Największą satysfakcję odczuwamy właśnie wtedy, gdy dajemy innym coś od siebie, gdy za cel stawiamy sobie poprawienie warunków życia innych ludzi, gdy przyłączamy się do jakiejś większej sprawy i staramy się wywrzeć pozytywny wpływ na otaczający świat”.

            Nick Vujicic.

          • NOWA PRZESTRZEŃ - WIĘCEJ MOŻLIWOŚCI

            „ZIELONA KLASA SALOMEI” stała się rzeczywistością.

            Realizacja zewnętrznej sali wielofunkcyjnej dobiegła końca, dzięki czemu mali i nieco więksi odkrywcy mogą spędzać czas na świeżym powietrzu, zarówno podczas zajęć lekcyjnych jak i w ciągu przerw.

            Prace związane z realizacją tej inwestycji polegały na fundamentalnej zmianie przestrzeni otoczonej z trzech stron murami szkoły. Kolejne propozycje rozwiązań ewoluowały i tak od kilku ławek na trawie doszliśmy do projektu, który zawiera pełny zakres robót ziemnych, polegających na odsłonięciu ścian fundamentowych do poziomu posadowienia (ok 5m) i wykonanie wodo/termoizolacji. Dalej zagęszczenie do parametrów gruntu rodzimego i wykonanie podbudowy pod zaplanowaną nawierzchnię specjalną. Dodatkowo założono wykonanie izolacji ścian zewnętrznych budynku szkoły, które okalają zieloną klasę wraz z wykończeniem tynkiem szlachetnym.

          • Niezwykłe Przygody klasy 4a i 5a

            26 kwietnia 2023 r. siły połączone klas: 4a i 5a wybrały się na wycieczkę do Krakowa. Najpierw przespacerowaliśmy się ulicami dzielnic: Podgórze i Kazimierz. Następnie, tak jak klasa 3a, obejrzeliśmy, a właściwie to aktywnie uczestniczyliśmy w przedstawieniu „Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza”, które odbyło się na lodowisku Cracovii. A potem „doświadczaliśmy” w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema.
            Jak było? Najlepiej opowiedzą o tym sami uczestnicy tej wycieczki, zapytani co im się podobało, zrobiło na nich wrażenie, co chcieliby ponownie zobaczyć. Oto opinie (zachowano oryginalną pisownię):
            - Według mnie cała wycieczka była super! Ale bardzo podobała mi się Rewia na lodzie, było to SUPER! Ale myślę, że nie chciałabym pracować tam, bo bym się za pierwszym razem „wywaliła” ;)
            - Fajny był Park Doświadczeń i fajne też było oglądać jak inni jeździli na łyżwach.
            - Łyżwiarstwo, jazda

          • Małopolska Sesja Matematyczna

            26 kwietnia 2023 r. trójka siódmoklasistów: Małgosia Jasica, Bartek Ciobanu i Maks Ziarkowski uczestniczyli w Małopolskiej Sesji Matematycznej, na której odbyła się prezentacja prac matematycznych zakwalifikowanych do finału Konkursu Prac Matematycznych dla szkół podstawowych. Organizatorami konkursu są: Krakowskie Młodzieżowe Towarzystwo Przyjaciół Nauk i Sztuk w Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana oraz Oddział Krakowski Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Jego celem jest popularyzacja matematyki wśród młodzieży szkolnej, w szczególności zaś umiejętności pisania i wypowiadania się w języku matematyki. Adresatami są uczniowie szkół województwa małopolskiego. Prace oceniane są przez pracowników naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Pedagogicznego oraz Akademii Górniczo – Hutniczej.
            Przyznacie, że brzmi to bardzo poważnie. Małgosia, Bartek i Maks przymierzają się do udzia

          • Święto Szkoły - Przekazanie SZTANDARU SZKOŁY

            ,,Mądrości drogą Ty poprowadź Nas…”

            to słowa, które stały się mottem Uroczystości Poświęcenia Sztandaru i Przekazania Go Szkole Podstawowej nr 2 im. Błogosławionej Salomei w Skale, 28 kwietnia 2023 roku.

            Fundatorami sztandaru byli Rodzice Uczniów naszej szkoły. To Oni przekazali sztandar na ręce Dyrektora Szkoły, by później Dyrektor – Dariusz Ziarkowski, wręczył Go Szkolnemu Pocztowi Sztandarowemu. Była to podniosła chwila, której wagę podkreślili także, biorący udział w uroczystości, Pani Poseł na Sejm RP Elżbieta Duda oraz Burmistrz Miasta i Gminy Skała Pan Krzysztof Wójtowicz.

          • Na Festiwalu Zawodów w Krakowie

            Trudny wybór przed nami, czyli ósmoklasiści na Festiwalu Zawodów w Krakowie.

            Dnia 26.04.2023 roku uczniowie klas ósmych wzięli udział w Festiwalu Zawodów w Krakowie, który był zwieńczeniem działań prowadzonych w zakresie doradztwa zawodowego dla uczniów szkół podstawowych w całym województwie małopolskim. ​​​

          • REWIA NA LODZIE

            24 kwietnia 2023r. uczniowie klasy III a wybrali się do Krakowa na spektakl teatralny pt.: „Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza”.

            Na lodowisku „Cracovia” podziwialiśmy opowieść opartą na motywach baśni Bolesława Leśmiana. Było to niezwykłe widowisko w wykonaniu ponad 40 zawodowych łyżwiarzy z całej Polski. Ogromne wrażenie zrobiła na nas ruchoma scenografia, piękne kostiumy aktorów, pokaz akrobatyczny oraz efekty pirotechniczne.

          • KIERMASZ KSIĄŻKI PRZECZYTANEJ

            KIERMASZ KSIĄŻKI PRZECZYTANEJ, czyli uczniowie klasy II „a” szukają nowego domu dla książek, z których już „nieco wyrośli” lub przeczytali kilka razy.

            ​​​​​​​​​​

            Nie ma dzieci, które nie lubią czytać. Są takie, które nie znalazły jeszcze odpowiedniej książki.” [Frank Serafin] - cytat ten idealnie wręcz pasuje do wydarzenia, które miało miejsce w naszej szkole 21 i 24 kwietnia. W głównym holu DWÓJKI (mowa oczywiście o naszej szkole:) klasa II „a”, z niewielką pomocą Wychowawczyni oraz Wolontariuszy, zorganizowała „Kiermasz książki przeczytanej”, na którym każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Baśnie, bajki, bajeczki, poradniki, albumy, powieści, lektury szkolne, wszystko, co od dawna zalegało na naszych książkowych regałach i tak naprawdę nie wiadomo było, co z tym zrobić… - czego tam nie było! Wprawdzie zainteresowani kupowaniem byli głównie młodsi uczniowie, ale - tak naprawdę - nie

          • ORTOGRAFICZNI ZWYCIĘZCY!!!

            5 kwietnia w naszej szkole odbył się konkurs ortograficzny pod nazwą „MISTRZ ORTOGRAFII”. Skierowany był on do uczniów z klas II i III. Z każdej z klas zostało wyłonionych trzech najlepszych uczniów, którzy w dniu konkursu reprezentowali swoje klasy. Wszyscy uczestnicy z ogromnym zapałem przystąpili do pisania dyktanda z wieloma trudnościami ortograficznymi. Jury było mile zaskoczone, kiedy okazało się, że nie tak łatwo jest wyłonić jednego zwycięzcę. Dlatego też I miejsce przyznało ex aequo uczniowi klasy II a Alanowi Zarębie oraz uczennicy klasy III a Klaudii Baranek. Zwycięzcy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.

          • Wiosna ,wiosna… kolorowa i radosna!

            21 marca zgodnie ze starosłowiańską tradycją uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klas I- III uroczyście przywitali wiosnę.

            Ze słomianymi kukłami, kolorowymi kwiatami i strojnymi gaikami ruszyliśmy w kierunku rynku, by ze wszystkich kątów w Skale przepędzić zimę! Wzbudziliśmy spore zainteresowanie mieszkańców, którzy zatrzymując się, witali nas serdecznie się uśmiechając. Niektórzy żartowali, że dołączą się do nas i razem z nami będą palić Marzannę. Byli też i tacy, którzy robili nam zdjęcia! Na zakończenie symbolicznie spaliliśmy nasze słomiane panny, z nadzieją na szczęście i dobrobyt przez następny rok.

          • Jej wysokość LICZBA PI

            14 marca wypada Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. To niezwykła liczba, która od wieków fascynuje uczonych na całym świecie. Święto tej liczby obchodzimy 14 marca, ponieważ w amerykańskim formacie zapisu daty, ten dzień zapisuje się: 3,14, co oznacza przybliżoną wartość liczby Pi. Ta liczba (w greckim zapisie: π – [literka Pi] to 16. litera greckiego alfabetu) ma rozwinięcie dziesiętne nieskończone i nieokresowe, więc nigdy nie poznamy jej do ostatniego miejsca po przecinku.

          • SPOTKANIE Z KRUS

            NIEBEZPIECZNE SUBSTANCJE W ROLNICTWIE

            16 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w prelekcji zorganizowanej przez przedstawicieli KRUS oraz Państwowej Inspekcji Pracy. Temat przewodni dotyczył bezpieczeństwa, które należy zachować wobec niebezpiecznych substancji wykorzystywanych w rolnictwie. W ramach działań prewencyjnych, dzieci zapoznały się z prezentacją, przestrzegającą przed niebezpiecznymi zachowaniami w gospodarstwie rolnym. Szczególna uwaga została zwrócona na to, w jaki sposób unikać zagrożeń, wynikających ze stosowania w rolnictwie środków chemicznych. Na zakończenie spotkania każdy z uczniów mógł wybrać sobie drobne upominki. Prelegenci zachęcali też uczniów do wzięcia udziału w XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym p.n.„ Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”. By do niego przystąpić należy spełnić poniższe kryteria :

          • W OCZEKIWANIU NA WIOSNĘ…

            … klasa 2a postanowiła przygotować pyszne, zdrowe i piękne (PRZED)WIOSENNE kanapeczki. Pod okiem Pani Magdy (niestety, nie była to Pani Magda Gessler!) kroiliśmy, smarowaliśmy i ozdabialiśmy świeże bagietki, bułeczki i chlebka kromeczki, aby - w końcu - zjeść te prawdziwe dzieła sztuki. Z niektórymi trudno nam się było nawet rozstać! Niestety - i one zostały skonsumowane… Właściwie - po to je przecież robiliśmy! A jak smakowały! Nie do opisania! Po cichu, musimy się przyznać, że niektórzy z nas po raz pierwszy w życiu zrobili sobie kanapkę:)

          • Sentymentalnie i wesoło - czyli Dzień Kobiet w 8b.

            Warto wracać do ważnych chwil naszego życia...

            Nasi chłopcy z okazji Dnia Kobiet wręczyli nam małe słodkie upominki.
            Franek sam upiekł dla nas pyszne muffinki, ale to nie było wszystko.
            Przygotowali dla nas niesamowity prezent. Wykonali prezentację, która przypomniała nam wspólnie spędzone lata. Myślicie, że to już koniec?
            Nie w przypadku naszych przystojniaków! Chłopcy na zakończenie zaprezentowali układ taneczny, który tańczyliśmy wspólnie ponad cztery lata temu, na początku czwartej klasy. Wszystkie dziewczyny były pod wielkim wrażeniem. Na wielu twarzach pojawiły się łzy. Kolejny raz uświadomiliśmy sobie, że już za niedługo się rozstaniemy.

          • 3a z wizytą na Wawelu!

            Uczniowie z klasy 3a - 7 marca odwiedzili zamek na Wawelu. Zwiedzili komnaty królewskie i skarbiec, pod okiem pani przewodnik. Poznali bardzo dużo faktów z historii Polski oraz ciekawostek z życia królów. Zainteresowanie uczniów wzbudzało mnóstwo pytań, na które pani przewodnik cierpliwie odpowiadała. Najbardziej zafascynował ich zbiór zgromadzony w skarbcu, w którym czekała uczniów niespodzianka! Spróbowali jazdy w prawdziwym siodle! Emocji nie brakowało i na pewno jeszcze tu wrócimy ....

          • CZY TARNOWSKIE GÓRY TO TEŻ GÓRY?

            2 marca, chwilkę po godzinie ósmej, uczniowie klasy 1a i 2a wyruszyli na swoją kolejną wycieczkę. Tym razem celem naszej podróży stała się Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach - obiekt wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

            Pogoda była wspaniała, przygrzewało piękne słoneczko, humory dopisywały… Czego chcieć więcej? Chyba tylko świetnego przewodnika w kopalni … Ale i to marzenie nam się spełniło! Zabawna Pani Teresa - prowadząc nas krętymi podziemnymi korytarzami - opowiadała z olbrzymią swadą i dowcipem nie tylko o tarnogórskich gwarkach, ale również o metodach wydobywania przez nich skarbów, które zostawiła im natura. Nie zapomniała wspomnieć o maszynie parowej, która przecież zrewolucjonizowała tutejszy przemysł!

          • BEZPIECZNI W SIECI!!!

            27 lutego klasa III „a” uczestniczyła w prelekcji poruszającej problem cyberprzemocy pod nazwą „Bezpieczny Internet”. Przedstawiciel Komisariatu Policji w Skale wyjaśnił uczniom, co oznacza cyberprzemoc, kiedy możemy mieć z nią do czynienia i jak możemy się przed nią ustrzec. Funkcjonariusz policji zaprezentował najczęściej występujące formy przemocy z wykorzystaniem internetu oraz telefonu komórkowego. Przestrzegał między innymi przed zamieszczaniem swoich danych osobowych w sieci, zawieraniem znajomości przez internet oraz umieszczaniem zdjęć i filmików w sieci. Zwrócił też uwagę, by uczniowie jako ci bardziej świadomi zagrożeń płynących ze świata ‘ cyber”, uczulili starszych członków swoich rodzin (np. babcie, dziadków) na to, w jaki sposób powinni korzystać z urządzeń elektronicznych. Pan policjant mówił też, aby w sytuacji zagrożenia zwrócić się o pomoc do osób dorosłych - rodzi

          • 4a - tym razem w filmowym, tradycyjnym, magicznym…Krakowie

            23.02.2023 r. ponownie wybraliśmy się na wycieczkę do Krakowa. Tym razem mieliśmy inny zestaw atrakcji niż w grudniu.

            Zaczęliśmy od spaceru po porannym Krakowie, jeszcze pustym, cichym, bez natłoku turystów. Zatrzymywaliśmy się przy najbardziej rozpoznawalnych obiektach z krakowskiej trasy turystycznej: Pomnik Grunwaldzki na placu Jana Matejki, Barbakan, Brama Floriańska, Rynek Główny, Bazylika Mariacka, Sukiennice, pomnik Adama Mickiewicza, Wieża Ratuszowa, aż dotarliśmy do Pałacu pod Baranami. Kiedyś to była gospoda, w jej podworcu trzymano barany przeznaczone na sprzedaż, a obecnie znajduje się tam jedno
            z najlepszych, polskich i europejskich, kin studyjnych. Okazało się, że jeszcze nikt z nas nie był w tego rodzaju kinie. Sala i zamówiony pokaz tylko dla nas! Obejrzeliśmy film: „Za duży na bajki”. Główny bohater – Waldek, walczy
            o uczestnictwo w wielkim turni

          • Tłusty Czwartek u uczniów klasy 1a.

            „Pączki, Pączki, Pączki.
            Było ich tak dużo; rożne z budyniem i różą.
            Zjedliśmy je radośnie i nie ważne, że brzuch rośnie!
            Bo pączki nie jemy, żeby się tyło – tylko żeby nam szczęśliwie było (…).”

            W tym roku Tłusty Czwartek obchodziliśmy 16 lutego.

            Tego dnia odbyła się słodka uczta, której bohaterem był nadziewany pączek oraz posypany cukrem pudrem faworek. Wszyscy zajadali się słodkimi pysznościami.

          • NOC W SZKOLE

            Ferie zimowe rozpoczęliśmy dość nietypowo, bo… od nocy spędzonej w szkole.

            To długo oczekiwane przez naszą klasę wydarzenie już niestety jest za nami.

            W pamięci zachowamy jednak nasze długie rozmowy, świetną zabawę taneczną i niepowtarzalną atmosferę.

            Poczuliśmy jak bardzo jesteśmy ze sobą zżyci i niejednemu z nas zakręciła się w oku łezka na myśl, że już za niespełna pół roku rozstaniemy się.

          • Nagroda: Wycieczka dla zwycięzców konkursu "Genialne Miejsca"

            25 stycznia 2023 r. uczniowie z klasy 7a wraz z zwycięzcami konkursu „Genialne Miejsca” – 2 drużyny chłopców z klasy 7a i 8b wzięli udział w wycieczce, która była dla uczestników konkursu nagrodą. Zaczęliśmy bardzo nietypowo, a mianowicie od odwiedzenia bardzo niezwykłego interaktywnego muzeum unikatowych 150 gier komputerowych z lat 80 i 90-tych „Arcade”. Uczniowie świetnie się bawili, ale czas dobiegł końca. Udaliśmy się więc dalej w stronę Starego Rynku w poszukiwaniu szopek, gdzie uczniowie zdobywali pamiątkowe selfie przy każdej odnalezionej szopce – rywalizacja była na 100%. Po troszkę męczącej wędrówce postanowiliśmy zrobić coś w stylu Krakowa czyli ???? obwarzanki, które uczniowie własnoręcznie wykonali w „Muzeum Żywego Obwarzanka”. Z dumą można stwierdzić, że ich wygląd i smak był naprawdę wyjątkowy.

          • BAL KARNAWAŁOWY

            W środę 25.01.2023 r. uczniowie z oddziałów 0 – 3 bawili się na balu karnawałowym w naszej szkole.

            Zabawę uświetnił słodki poczęstunek w formie bufetu. Podczas balu, uczniowie mogli oddać głos na swoich kandydatów, wybierając Królową i Króla Balu Karnawałowego.

            Uczniowie, przebrani w kolorowe stroje, uczestniczyli w różnych zabawach tanecznych. Na rozkręcenie wspólnej imprezy zabawiliśmy się w "Podaj dalej", by za chwilę, łącząc się w pary, zatańczyć z balonem starając się go nie upuścić bez pomocy rąk. Uformowaliśmy też wspólny pociąg, wykonaliśmy "taniec węża", zatańczyliśmy macarenę, "wyginaliśmy ciało" na gazetach i w rytm hawajskiej melodii zabawiliśmy się w Limbo. Te i inne zabawy, urozmaiciły dzieciom czas balu oraz zachęciły je do wspólnej integracji.

          • Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole.

            Babuniu, Dziadziuniu, w dniu Waszego święta,

            życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta...”

            21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a - 22 stycznia - Dzień Dziadka, to niezwykłe dni, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków.

            Z tej okazji 23 stycznia 2023 r. dzieci z klasy 1a oraz z oddziału „0” przygotowały specjalną uroczystość.​​​​​​​​​​

          • 4a prezentuje swoje zainteresowania!

            Obejrzyjcie nagranie z pokazu w klasie 1a.

            Każdy z nas ma jakieś hobby. Pokażmy je!

            Tomek Parzelski z klasy 4a uwielbia poznawać nowe zagadnienia, doskonalić posiadane umiejętności, eksperymentować. Interesuje się m.in. historią, matematyką, fizyką. W ramach prezentacji swojego hobby, Tomek przygotował kilka doświadczeń fizycznych, które zaprezentował koleżeństwu ze swojej klasy, a także uczniom z klasy 1a. Efekty wzbudziły zainteresowanie, wywołały zdziwienie oglądających.

          • SP 2 W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ w OJCOWIE

            ​​​​​​W ramach trwającej od wielu lat współpracy, 19 stycznia, uczniowie klasy VII (wraz z chórzystami ćwiczącymi pod okiem Pani Grażyny Rodek) złożyli wizytę w malowniczo usytuowanym Domu Pomocy Społecznej im. Św. Brata Alberta, gdzie zaprezentowali zarówno mieszkańcom, jak i opiekującym się nimi pracownikom, inscenizację jasełkową przygotowaną przez ks. Andrzeja Wojarskiego.

          • Klasa II świętuje Winnie the Pooh Day czyli Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

            Każdego roku, 18 stycznia, w rocznicę urodzin Alana Alexandra Milne’a - pisarza, który stworzył tego pociesznego (znanego zapewne wszystkim Małym i Dużym) bohatera - obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka.

            Była to dla nas doskonała okazja do przypomnienia sobie postaci tego wiecznie głodnego, poszukującego miodu misia oraz jego wspaniałych przyjaciół: nieustannie gubiącego ogon Kłapouchego, nieśmiałego Prosiaczka o wielkim sercu, rozbrykanego Tygryska czy też pracowitego Królika i wszystkowiedzącej Sowy. I choć zapewne każdy zna już powiedzonka: “małe co nieco” czy też “to, co tygrysy lubią najbardziej”, my sięgnęliśmy do tych nieco mniej popularnych, które wraz z naszymi kolorowankami i podstawowymi informacjami na temat Kubusia zostały umieszczone na plakatach i zawisły w holu naszej szkoły. Zachęcamy do ich przeczytania i obejrzenia! Nam najbardziej spodobał się aforyzm:

          • NIEOGRANICZONA WYOBRAŹNIA

            „Ira w krainie bocianów” to dwujęzyczna książka autorstwa Emmy Boo, która stanowiła podstawę, i była jednocześnie inspiracją do dialogu w postaci warsztatów plastycznych. Odbyły się one w naszej szkole 08. 12.2023r. pod nazwą „ Dalsze losy Iry”. Organizatorem wydarzenia była Fundacja „ Idź Pod Wiatr”. Uczestniczyli w niej uczniowie klasy 3 „a” oraz uczniowie z Ukrainy. Prowadziła je sama autorka książki, która nakreślając ogólny biogram głównej bohaterki , pozwoliła dzieciom na twórczą swobodę. Takie działanie okazało się bardzo trafne, gdyż niczym nieograniczona wyobraźnia małych artystów, pozwoliła na powstanie nieszablonowych prac. Uczniowie według własnego pomysłu, dowolną techniką plastyczną i z wielkim zaangażowaniem przedstawiali to, co jeszcze mogło się wydarzyć w życiu Iry. Warsztaty te nie tylko sprawiły dzieciom ogromną radość, ale pokazały też możliwość korespondowania

          • 4a w teatralnym, tajemniczym, magicznym … Krakowie

            21.12.2022 r. byliśmy na wycieczce w Krakowie. Pewnie pomyślicie… a cóż
            w tym takiego niezwykłego? Okazuje się, że mimo iż wydaje się nam, że wszystko w nim znamy, to on kryje jeszcze w sobie różne tajemne miejsca.

            Najpierw poznaliśmy niezwykłą dziewczynkę. Ma 9 lat. Nie słynie z tego, że lubi chodzić do szkoły, ani z tego, że jest posłuszna dorosłym. W szkole nie pojawia się prawie wcale, a być posłusznym i grzecznym? To przecież okropne słowa! Słynie z tego, że jest niezwykle silna, przeżywa niesamowite przygody
            i opowiada niestworzone historie, ma konia, małpkę i tysiące piegów na twarzy. Już kojarzycie? Tak, to: Pippilotta Wiktualia Firandella Złotomonetta Langstrumpf, czyli po prostu PIPPI. Na pewno chcielibyście stać się tacy jak ona, chociaż na parę chwil. Dlatego koniecznie wybierzcie się na roztańczony, rozśpiewany i pełen humoru spektakl dla widzów od lat 3 do 103 w Teatr

          • AKADEMIA KROPELKI czyli KLASA II NA TROPIE PITNEJ KRANÓWKI

            Wyjazd naszej klasy - 16 grudnia - na bezpłatne warsztaty ekologiczne był tylko z pozoru sprawą prostą i oczywistą … Najpierw jakiś chochlik pomieszał terminy, potem kilkoro z nas się pochorowało, a na koniec - atak zimy o mały włos nie skomplikował naszych planów! Ale udało się i mogliśmy w końcu wybrać się do Wodociągów Miasta Krakowa … A po co? - zapytacie. A no właśnie - żeby dowiedzieć się co nieco o obiegu wody w przyrodzie, technologiach jej uzdatniania czy też wpływie działalności człowieka na zasoby naturalne. Nie były to jakieś tam nudne pogadanki dla dorosłych uczące jedynie teoretycznie postaw proekologicznych, ale to, co lubimy najbardziej: konkursy, łamigłówki, rywalizacja, praca w grupach!

          • NABOJ JUNIOR 2022

            Sukces naszych uczniów na Międzynarodowych Zawodach Matematyczno – Fizycznych NABOJ JUNIOR 2022

            Naboj Junior to zawody matematyczno-fizyczne dla czteroosobowych drużyn. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły:

            z klasy 7a
            1. Bartosz Ciobanu
            2. Kacper Gumula
            3. Małgorzata Jasica
            4. Maksymilian Ziarkowski

            z klasy 8b
            1. Joanna Gumula
            2. Mateusz Kuca
            3. Arkadiusz Mętel
            4. Kacper Zaręba

          • Podziękowanie

            Skała, dnia 07.12.2022 r.

            Podziękowanie

            Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 im. bł. Salomei w Skale, wyraża serdeczne podziękowania Panu Zygmuntowi Derczowi – prezesowi Stowarzyszenia Przyjaciół Skały, za nieodpłatne przekazanie nowych kurtek zimowych dla dzieci i młodzieży (6 szt.), czapek (27 szt.), szalików (4 szt.), pluszaków (48 szt.) oraz materiałów dekoracyjnych w postaci choinek, bombek i oświetlenia ledowego. Wszystkie wymienione rzeczy, zostaną przekazane dla dzieci i młodzieży naszej szkoły zgodnie z przyjętymi kryteriami.

          • Z wizytą świętego Mikołaja!!!

            Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z wizyty Świętgo Mikołaja!

            W dniu 6 grudnia 2022 r. w naszej szkole pojawił się tajemniczy gość. Wraz z pomocnikami odwiedził nas Święty Mikołaj. Spotkał się z uczniami klas 1-3 oaz dziećmi z oddziału przedszkolnego. Emocje związane z niespodziewaną wizytą Świętego były ogromne. Wiele radości sprawiły upominki, które dzieci otrzymały od Mikołaja.

          • MIKOŁAJKI W TEATRZE czyli KLASA II ROZPOCZYNA ODLICZANIE DO ŚWIĄT

            5 grudnia - już od samego rana - emocje sięgały zenitu! Czy wyjazd do teatru to tylko przypomnienie sobie baśniowej klasyki czy może wydarzy się coś jeszcze?

            W końcu już jutro ten MAGICZNY DZIEŃ…

            Podekscytowani, zupełnie nie mogliśmy skupić się na przedstawieniu, które było kompilacją kilku baśni braci Grimm w nieco uwspółcześnionej wersji, jak zresztą na Teatr WSPÓŁCZESNY przystało:). Udało nam się jednak wejść w ten wspaniały świat fantazji i razem ze Śpiącą Królewną, Czerwonym Kapturkiem, Żabim Królem i małymi koźlętami zapomnieć - choć na chwilkę - o wszystkich naszych smutkach, które dopadają przecież czasem każdego z nas, szczególnie przy takiej pochmurnej pogodzie…

          • Laboratoria Przyszłości 2022

            6 grudnia 2022 r. jak zawsze emocji nie brakowało! Uczniowie z klasy 5a i 4a wzięli udział w ciekawych warsztatach edukacyjnych „Mobilne Laboratoria Przyszłości”. W pierwszej części poznali tajniki działania mikrokontrolerów na przykładzie skonstruowanego robota do nawilżania kwiatów. Druga część zajęć poświęcona została działaniu neuronów oraz ludzkiego mózgu. Uczniowie porównywali człowieka do robota. Następnie grając do kamery w gry online mogli wykazać się sprytem i sposobem działania, wykorzystując własne części ciała jednocześnie sprawdzając działanie neuronów ludzkich.

          • Andrzejki 2022

            "Jest taka jedyna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów…wróżb”. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy. I tak właśnie było też w naszej szkole.

          • WIZYTA KLASY 2A W FABRYCE BOMBEK czyli ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ

            24.11.2022 r. był dla naszej klasy dniem wyjątkowym! Świetną zabawę rozpoczęliśmy od porannego Balu Andrzejkowego, po zakończeniu którego (oczywiście po uzupełnieniu płynów, spalonych kalorii oraz po ochłonięciu i wystygnięciu:) wyjechaliśmy w kierunku Miechowa, aby choć troszkę wczuć się w nastrój zbliżających się wielkimi krokami Świąt Bożego Narodzenia. Naszym celem stała się Fabryka Bombek "DECORA", gdzie mogliśmy poznać proces tworzenia szklanych ozdób choinkowych, które - oprócz tradycyjnych okrągłych bombek - przybierają również kształty zwierzątek, aniołków, samochodów, mikołajów, postaci z bajek, piłkarzy itp.

          • SZKOŁA DO HYMNU 2022

            10 listpada 2022 r. pod kierunkiem pani Grażyny Rodek uczniowie SP2 w Skale przystąpili do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej - "Szkoła do hymnu". Podczas uroczystości szkolnej z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę odśpiewali wspólnie hymn Polski "Mazurek Dąbrowskiego".

          • 11 Listopada - "Pociąg do Wolności!!!"

            11 listopada Święto Odzyskania Niepodległości

            Święto to kojarzy nam się przede wszystkim z hucznymi paradami, marszami w różnych miastach, biegami niepodległościowymi, patriotycznymi koncertami i wszystkim tym, co sprawia, że Polacy tłumnie i z dumą wychodzą z domów.

            10 listopada 2022 r. klasa 5a pod kierunkiem p. Małgorzaty Litwy przygotowała akademię upamiętniającą 104 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie przypomnieli bohaterską walkę naszych przodków, a Chór Szkolny wraz z klasą 5a pod kierunkiem p. Grażyny Rodek zaśpiewał patriotyczne pieśni sprzed lat.

          • Podchody czyli

            8 listopada uczniowie klas 3a oraz 2a w ramach wygranej nagrody w konkursie ECO Champion League, wybrali się w niesamowitą podróż do Afryki. Mając do wypełnienia tajną misję, klasy zostały podzielone na trzy zespoły poszukiwaczy. Wszystko po to, by odnaleźć ostatniego likaona Tanzanii. Chociaż wśród uczniów są miłośnicy i znawcy zwierząt, to jednak większość z nas nie wiedziała nic na temat zwierzęcia o tej egzotycznej nazwie. Jak wyglądają likaony? Jakie tereny lubią i w jaki sposób głosują w stadzie? By się tego dowiedzieć, musieliśmy zebrać wiele informacji na temat tego zwierzaka. Jako specjalni agenci musieliśmy rozwiązać kilka zagadek- zgromadzić tropy i informacje na temat likaona, stworzenia zagrożonego wyginięciem. Były one ukryte na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego. Odczytywanie ich okazało się nie lada wyzwaniem, gdyż przechodząc trasę według mapy, musieliśmy m.in.

          • Szkoła Ambrożego Kleksa wg 4a

            Oryginalność, pomysłowość i precyzja – tymi słowami można określić makiety Akademii Pana Kleksa, które wykonali uczniowie klasy 4a, zainspirowani utworem Jana Brzechwy. Prace powstały w ramach projektu z języka polskiego. Czwartoklasiści razem z panią Ewą Świdą ustalili działania i termin oddania prac. Niektórzy zdecydowali się wykonywać makietę sami, inni zaś pracowali w grupach. Efektem tych kreatywnych działań były kolorowe budowle, które wystawiliśmy na szkolnym korytarzu, by mogli je podziwiać pozostali uczniowie i rodzice.

          • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 DOŁĄCZA DO LOKALNEJ KWESTY

            1 listopada, podobnie jak w latach poprzednich, w Uroczystość Wszystkich Świętych,
            członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu kwestowali na Cmentarzu parafialnym w Skale
            przy ulicy Rzeźniczej. Tegoroczna listopadowa kwesta - zorganizowana oczywiście przez
            STOWARZYSZENIE OPIEKI NAD ZABYTKAMI W SKALE - dołożyła kolejną cegiełkę na
            renowację skalskich zabytków. Tym razem pieniądze zebrane do puszek zostaną
            przeznaczone na remont zabytkowej dzwonnicy przy kościele parafialnym w Skale.
            Niezmiernie cieszy, iż wiele osób wsparło zbiórkę, bo przecież to - w dużej mierze - dzięki
            ofiarności społecznej, spora część naszych lokalnych pomników kultury zostaje poddana
            pracom konserwatorskim, tym samym - ma szansę zostać ocalona od zniszczenia i zapomnienia.

          • Klasowa zabawa 4a

            Do dobrej zabawy wystarczy: pomysł, chęci i zaangażowanie. Tym wszystkim wykazały się: Anastazja, Lena i Martyna z klasy 4a. Zorganizowały Klasowe Święto. Zapytacie, a z jakiej okazji? Z żadnej, albo inaczej, każdy powód jest dobry, jeśli można się wspólnie dobrze bawić :)
            W grach i zabawach przeprowadzonych przez dziewczyny pojawiły się motywy jesienne, halloweenowe oraz znajomość szkolnej i klasowej wiedzy o nas samych.

          • Jesienny wyjazd klasy 8a i 8b w Góry Świętokrzyskie, 27.10. 2022r.

            Nasz pierwszy przystanek, to Centrum Nauki da Vinci.
            Trochę zabawy i ruszyliśmy w dalszą podróż, na Święty Krzyż, miejsce piękne i wyjątkowe.

            Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy przy kamiennym posągu Emeryka.
            Według legendy posąg pielgrzyma pokutuje za grzech zarozumiałości
            i co rok porusza się o ziarnko piasku w stronę klasztoru. Gdy tam dotrze, nastąpi koniec jego pokuty, ale też i koniec świata.
            Na całe szczęście droga wiedzie pod górę, może więc potrzebny będzie mu odpoczynek?
            My odpoczywaliśmy wielokrotnie, co wykorzystywał Pan Maciej - nasz przewodnik, aby opowiedzieć nam o przyrodzie i o wyjątkowej historii tego miejsca.
            Po drodze do klasztoru minęliśmy ślady kamiennego, przedchrześcijańskiego wału kultowego, a po wyjściu z lasu, na skraju polany rozpościerającej się przed klasztorem pomnik - kamienny kopiec. Usypany został na cześć bohatera Powstania Listopadowego księcia A

          • 4a w podróży w czasie w Ojcowskim Parku Narodowym

            ​​​​​

            21 października 2022 r. uczniowie z klasy 4a wybrali się w podróż w czasie do ARCHEZJI - osady w pradziejach - znajdującej się w Ojcowskim Parku Narodowym.

            W kilkugodzinną podróż przez czas i przestrzeń doliny ojcowskiej, symbolicznie cofającą nas
            w czasie od średniowiecza przez czasy biblijne aż do prehistorii zabrała nas pani Ania z Fundacji Wspomagającej Wychowanie "Archezja". Wspólna wyprawa nawiązywała do przeszłości, jednak poruszała tematy aktualne dla człowieka współczesnego. Była okazją do podjęcia wspólnego wyzwania oraz trenowania podejmowania decyzji. Tematyka zajęć nawiązywała do przyrody
            i historii Ojcowskiego Parku Narodowego. Pani Ania rozbudziła w nas zainteresowanie archeologią, historią oraz ekologią. Nasza przewodniczka, w czasie zajęć, podkreślała wagę podejmowania decyzji w życiu i proponowała przetrenowanie takich sytuacji w warunkach warsztatowych. Motywem

          • PROFILAKTYKA W NASZEJ SZKOLE!

            20 października 2022 roku wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w programach profilaktycznych, które zostały opłacone ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

            Uczniowie biorący udział w zajęciach zgłębiali takie zagadnienia jak komunikacja, empatia, umiejętność rozwiązywania konfliktów oraz sposoby wyrażania emocji i radzenia sobie
            z agresją. Istotą spotkania było zidentyfikowanie własnych i cudzych emocji oraz potrzeb,
            a także sposobu, w jaki je wyrażać, jak pozytywnie postrzegać siebie i otaczający świat.

          • LAJKONIKU LAJ, LAJ POPRZEZ CAŁY KRAJ, KRAJ czyli klasa II w Teatrze Ludowym.

            A oto kilka zdjęć z wizyty w teatrze oraz Pyza stworzona przez LILIANĘ z naszej klasy:

            W ubiegły wtorek wybraliśmy się do Teatru Ludowego na roztańczoną i rozśpiewaną lekcję polskiej historii, geografii i przyrody - widowisko oparte na poemacie Hanny Januszewskiej: Pyza na polskich dróżkach. Wraz z tytułową bohaterką, której niemalże cudem udało się czmychnąć ze stolnicy, aby wyruszyć w podróż po Polsce, poznawaliśmy tradycje, zwyczaje i sztukę ludową wybranych regionów Polski. Słuchając (i oglądając) oberków, mazurków, kujawiaków, polonezów i - chyba najbliższych naszym sercom - krakowiaków przemierzyliśmy niemalże cały kraj. Ten multimedialny spektakl przypomniał nam to, o czym - w dobie dobrze mających się zagranicznych wojaży i wszechobecnego all inclusive - często zapominamy: o pięknie naszego ojczystego krajobrazu, urodzie języka i bogactwie polskiej kultury.

          • PORTRET MOJEJ PANI

            Dzień Edukacji Narodowej skłonił nas do zorganizowania konkursu plastycznego skierowanego do najmłodszych uczniów naszej szkoły. Prace, które wpłynęły, ujęły nas nie tylko estetyką wykonania, dbałością o detale, pomysłowością, samodzielnością, ale również ogólnym wyrazem artystycznym i całkiem sporym podobieństwem do "swoich pań":).

          • PRZERWA NA CZYTANIE

            Dołączamy do akcji bicie rekordu w czytaniu na przerwie!

            W środę 19 października 2022 r. Szkoła Podstawowa nr 2 w Skale weźmie udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie „Przerwa na czytanie.” Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

          • DZIEŃ BEZPIECZNEGO POWIATU KRAKOWSKIEGO

            W ostatnią sobotę tj. 15 Października 2022 roku na Placu Konstytucji 3 Maja w Skale, odbył się „Dzień Bezpiecznego Powiatu Krakowskiego”, w którym wzięli udział uczniowie z Naszej szkoły.

            Dla odwiedzających przewidzianych było dużo atrakcji, m.in. stanowiska edukacyjno - pokazowe przygotowane Policję, Straż Pożarną, Wojsko Polskie, Straż Graniczną, klasy mundurowe LO w Skale, Wydział Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Krakowie, Powiatową Radę BRD. Nasze uczennice pod okiem Ratownika medycznego uczyły się udzielania pierwszej pomocy, przymierzyły sprzęt wojskowy oraz policyjny. Obejrzeliśmy także sprzęt i wyposażenie Straży Pożarnej oraz dowiedzieliśmy się o sposobach jego wykorzystania podczas działań ratunkowych. Dla przybywających przewidziane były różne gadżety, mające na celu poprawę widoczności pieszego lub rowerzysty na drodze, m.in. w postaci opasek i kamizelek odb

          • Wizyta w Teatrze 3a

            MOC ŻYWEGO SŁOWA

            W jaki sposób powinniśmy traktować inne osoby i zwierzęta żyjące wokół nas? Czym jest prawdziwa przyjaźń, tolerancja i siła odwagi? O tym wszystkim mięliśmy okazję przypomnieć sobie oglądając spektakl „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”, przygotowany przez Teatr Współczesny w Krakowie. Doskonale bawiliśmy się mogąc śpiewać razem z aktorami i odpowiadając na ich pytania. Przez chwilę nawet niektórzy z nas poczuli się nawet uczestnikami przedstawienia. Duże wrażenie zrobiła też na nas bogata i realistyczna scenografia. Dzięki jej ruchomości łatwiej było nam przyswoić sobie informacje, co do miejsc odwiedzanych przez doktora Dolittle. Natomiast użyte w spektaklu podstawowe formy lalek teatralnych w prosty sposób wskazały nam charakterystyczne cechy ptaków i ssaków.

          • "KREDKOBRANIE"

            PODZIĘKOWANIE za KREDKOBRANIE

            4 października 2022 r. (o godzinie 11.39) aż 17 kg artykułów plastycznych zebranych dzięki Rodzicom i uczniom naszej szkoły (z olbrzymią pomocą księgarni PRIM) wyruszyło w podróż do Krakowa, na ul.Mikołaja Kopernika 26, do znajdującej się tam Fundacji ,,Ignatianum", skąd:

          • Naukowa przygoda klasy 8b. Noc Naukowców 2022.

            W ostatni wrześniowy wieczór uczestniczyliśmy w pokazach oraz warsztatach zorganizowanych przez Politechnikę Krakowską oraz Akademię Górniczo-Hutniczą.Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, np. ile lat ma Ziemia, a także jak pracuje się w laboratoriach. Wszystkie doświadczenia były interesujące. Kinga i Kacper wyprodukowali piankę poliuretanową, a mnie najbardziej podobało się badanie wody. Serdecznie dziękujemy Miłym Studentkom, które były naszymi przewodniczkami.

          • PODZIEMNE MIASTO

            Klasa 3a miała okazję doświadczyć niepowtarzalnej lekcji historii zwiedzając Kopalnię Soli w Wieliczce.

            Przemierzając podziemne korytarze podziwialiśmy miejsce, które w 1987 roku zostało wpisane na I Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Urzekające były solne rzeźby, solankowe jeziora oraz komory i kaplice stworzone przez górników. Pozostaliśmy pod wrażeniem podłogi z tzw. lizawek dla zwierząt, które do złudzenia przypominały zwykłe kafle. Niektórzy z nas nie mogli się oprzeć, by nie „ posmakować” słonych ścian;) Trudno nam było uwierzyć, że jest to jedyne górnicze miejsce na świecie czynne nieprzerwalnie od czasów średniowiecza aż do teraz!

          • Międzynarodowy "Dzień Kropki"

            W czwartek 15 września 2022 r. obchodzony był Międzynarodowy "Dzień Kropki"

            Krótko o tym, skąd wziął się "Dzień Kropki" i co oznacza....

            Kropka jest symbolem pasji, talentów, rozwiniętych skrzydeł. A skąd się wzięła? Dzieci z oddziału "0" u Pani Danuty Błachno mogłyby Nam opowiedzieć! Z pełnym zainteresowaniem wysłuchały w tym dniu powieści Petera H. Reynoldsa o małej dziewczynce Vashti, która dzięki pewnej kropce, nabrała wiary w siebie i pomogła uwierzyć w siebie innym. Uczniowie i nauczyciele mieli na sobie w tym dniu stroje w kropki. Dzieci wzięły udział w zabawach ruchowych związanych z kropką i wykonały kolorowe, tematyczne prace plastyczne.

          • INFORMACJA RADY RODZICÓW

            ZIELONA KLASA SALOMEI

            W tym roku szkolnym zrealizowany zostanie projekt, obejmujący wykonanie/ budowę zewnętrznej sali wielofunkcyjnej – tzw. „ZIELONEJ KLASY SALOMEI”.

            Sala będzie służyć uczniom Naszej szkoły i będzie pełnić funkcje sali lekcyjnej, rekreacyjnej oraz poznawczej. Ze względu na wyjątkowo dogodną lokalizację, sala widoczna będzie z głównego holu szkoły, otoczona z trzech stron budynkiem szkoły, w związku z czym będzie pod stałą kontrolą nauczycieli i pracowników szkoły.

          • ,,Miej serce i patrzaj w serce!”

            Tegoroczna edycja NARODOWEGO CZYTANIA odbyła się w roku Romantyzmu Polskiego, który został ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 200 rocznicę wydania ,,Ballad i romansów” Adama Mickiewicza.

            Podobnie jak w ubiegłych latach nasza szkoła włączyła się w akcję czytania tych znanych i lubianych utworów romantycznego poety.

          • Razem w Ojcowie

            W imieniu Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Skale serdecznie zapraszamy na grę terenową, podczas której uczestnicy będą rozwiązywać różne zadania i łamigłówki na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego.


            Będzie to świetna okazja do poszerzenia swojej wiedzy, ale również spędzenia czasu na świeżym powietrzu w gronie znajomych i rodziny! W grze terenowej nie obowiązuje ograniczenie wiekowe, dlatego do udziału w grze mogą zgłaszać się całe rodziny! Udział w grze jest całkowicie bezpłatny i dobrowolny. W wydarzeniu może wziąć udział 10 grup, w których będzie minimalnie 4, a maksymalnie 6 osób. Główną nagrodą jest głośnik mobilny oraz karta podarunkowa do sieci sklepów EMPIK.

          • ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!!!

            UWAGA KONKURS!

            LOGO

            LOGO

            LOGO

            REGULAMIN (RODZINNEGO) KONKURSU

            NA LOGO SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU

            DZIAŁAJĄCEGO PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 IM. BŁ. SALOMEI W SKALE

            CELEM konkursu jest wyłonienie projektu (LOGO), który stanie się oficjalną identyfikacją graficzną i będzie przeznaczony do celów popularyzatorskich, reklamowych, korespondencyjnych i identyfikacyjnych. W szczególności umieszczony będzie na plakatach, ulotkach, nośnikach elektronicznych i w grafice internetowej.

        • Witaj Szkoło!
          • Witaj Szkoło!

            1 września odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2022/2023. Pan Dyrektor Dariusz Ziarkowski powitał wszytkich przybyłych nauczycieli, rodziców i uczniów, a w szczególności ciepłe słowa skierował do najmłodszych.

            Po odśpiewaniu hymnu, minutą ciszy, uczciliśmy pamięć poległych w czasie II wojny światowej.

          • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022 W SP2

            24 czerwca bieżącego roku pożegnaliśmy mury szkolne, by udać się na zasłużony wypoczynek. Tradycyjnie zaczęliśmy ten dzień Mszą Świętą, a następnie, na czele z naszym sztandarem, ruszyliśmy na uroczystą akademię, która po uciążliwej dla wszystkich pandemii koronawirusa, odbyła się przed wejściem głównym do budynku szkoły. Pan Dyrektor Dariusz Ziarkowski przywitał przybyłych Gości, Grono Pedagogiczne , Rodziców, Uczniów i życzył wszystkim udanych wakacji. Następnie głos zabrał Pan Burmistrz Krzysztof Wójtowicz, który w swoim przemówieniu, podkreślił, jak wiele sukcesów w konkursach gminnych i wojewódzkich osiągnęli uczniowie naszej szkoły. Po tym wystąpieniu Absolwenci zaśpiewali pożegnalną piosenkę oraz wręczyli dyrekcji pamiątkowe tablo.

          • Dzień Muzyki

            23 czerwca, jak już od dziewiętnastu lat, w przedostatni dzień nauki szkolnej świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Muzyki.Swoje umiejętności muzyczne prezentowały całe zespoły klasowe, soliści, zespoły instrumentalne oraz chór szkolny. Uczniowie byli zarówno wykonawcami jak i słuchaczami. Całość koordynowała i przygotowała z uczniami Pani Grażyna Rodek.Prezentowane były piosenki, tańce, utwory muzyczne - każdy znalazł coś dla siebie. Wszyscy wykonawcy nagrodzeni byli gromkimi brawami w uznaniu za jakość wykonań, odwagę i prezencję.Na okres wakacji życzymy wszystkim: NIECH MUZYKA BĘDZIE Z WAMI.Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z tego wydarzenia.

          • 8a żegna się z SP 2

            To już ostatnie nasze chwile w SP 2 im. bł. Salomei w Skale. 5 lat, to kawał czasu. Bywało różnie, czasami bardzo przyjemnie, czasami trochę mniej, ale na pewno każdy z nas wyniesie z tej szkoły jakieś miłe wspomnienie. Mamy nadzieję, że My również zostawimy dobre wspomnienia o Nas.

            „Co złego, to nie My!” :)

          • TO JUŻ JEST KONIEC …

            15 czerwca 2022 r. klasy: 8a i 8b uczestniczyły w dyskotece, która była pierwszą po długiej pandemicznej przerwie i jednocześnie dla nich ostatnią w tej szkole. Była to okazja, by uczniowie, którzy niedługo rozproszą się po różnych szkołach ponadpodstawowych, mieli możliwość ostatni raz oficjalnie poświętować we własnym gronie, w towarzystwie przedstawicieli rodziców, a także wychowawców obu klas. Przygotowaniem sali oraz playlisty zajęli się uczniowie, a poczęstunek
            i opiekę nad zabawowiczami zapewnili rodzice.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

          • JESIONEK 8a

            Postanowiliśmy zostawić po sobie „żywą pamiątkę”. Zasadziliśmy malutkiego jesiona, czyli JESIONKA. Mamy nadzieję, że za kilka/ kilkanaście lat wyrośnie z niego potężne drzewo, pod którym spotkamy się w tym samym gronie wspominając nasz 5-letni pobyt w tej szkole.
            Nie było tak źle :)

            Fotorelacja z wydarzenia

          • Program dla dzieci - JUŻ PŁYWAM

            Każdy ma swój dom i czuje spokój, kiedy zamknie drzwi od środka. Ja miałam wodę.

            OTYLIA JĘDRZEJCZAK


            21 czerwca, po raz ostatni, uczniowie z klas: 1a, 2a, 3a i 4a wraz z opiekunami wyjechali na basen do Giebułtowa, gdzie - pod okiem wykwalifikowanych instruktorów - uczestniczyli w projekcie JUŻ PŁYWAM. Głównym jego zadaniem było - oczywiście - nabycie podstawowych umiejętności pływackich i oswojenie się z wodą, ale również profilaktyka wad postawy, zachęcenie do aktywnej formy spędzania wolnego czasu oraz podniesienie sprawności fizycznej uczniów. Instruktorzy nie zapomnieli o zasadach zachowania w środowisku wodnym, o czym należy wspomnieć i przypomnieć szczególnie w czasie tych, zbliżających się - wielkimi krokami - letnich miesięcy. Podczas 10 wyjazdów nie raz zdarzało się usłyszeć, że "nie jest łatwo" i "trochę się boję ", ale ostatecznie wszyscy mogą powiedzieć - JUŻ PŁYWAM

          • WYPOCZYWAM Z GŁOWĄ czyli PLANUJEMY (BEZPIECZNE) WAKACJE

            14 czerwca 2022 r. klasa I i III wzięły udział w prelekcji na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa w czasie wakacji. Prelegent - Dzielnicowy Komisariatu w Skale - zwrócił uwagę na najczęstsze zagrożenia czyhające, nie tylko na dzieci, ale i na dorosłych wakacjuszy, zarówno ze strony wody, jak i w górach czyli tam, gdzie najczęściej spędzamy letnie miesiące. Przypomniał, jak należy zachowywać się w czasie burzy, przygotować na wyprawę rowerową, spacer do lasu czy na łąkę. Nie zapomnieliśmy o bezpieczeństwie dzieci, które wyjeżdżają na wieś i pomagają przy pracach polowych - również dla nich pojawiło się kilka cennych wskazówek: czego unikać i jak się zachowywać, aby - oczywiście już po wakacjach - w zdrowiu rozpocząć kolejny rok szkolny. Wspomnieliśmy o mogącym się pojawić zagrożeniu ze strony zwierząt (tych dużych, ale i tych niewielkich, wyglądających z pozoru niegroźnie), jak i obcych

          • "Geniallne miejsca"

            Drużyny z klasy 6a w składzie: Miłosz Brzykcy, Kacper Gumula i Maksymilian Ziarkowski oraz z klasy 7b w składzie: Franiciszek Błachno, Mateusz Kuca, Rafał Kuca, Arkadiusz Mętel i Kacper Zaręba pod kierownictwem Pani Małgorzaty Litwy i Pani Anny Gajewskiej wykonały ciekawe projekty na Ogólnopolski Konkurs „Geniallne Miejsca” w formie escape roomów.

          • Wyniki Eko Champion League 2021/2022

            I miejsce 2a – 1420 pkt

            II miejsce 7a – 1150 pkt

            III miejsce 1a – 1111 pkt

            5a – 880 pkt

            8a – 240 pkt

            3a – 150 pkt

            4a – 144 pkt

            7b – 55 pkt

            6a - 50 pkt

            8b – 50 pkt

            W związku z niesamowitą i zaciekłą rywalizacją

            Klasa 2a - zdobywa puchar przechodni na rok 2022/2023, jak również wygrywa 1-dniową wycieczkę z podchodami i kiełbaskami i oczywiście dobrą zabawą. Termin realizacji wycieczki - wrzesień 2022. Dodatkowo klasa wygrywa 1 dzień bez pytania i pochwałę wychowawcy.

          • Historia magistra vitae est.

            7 czerwca 2022 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Historycznym "Pierwsi władcy elekcyjni Polski. Panowanie Henryka Walezego i Stefana Batorego", który odbył się w Szkole Podstawowej w Cianowicach.

            Miłosz Brzykcy zajął w nim I miejsce, a Kacper Gumula III.

            Gratulujemy !!!

          • KLASA PIERWSZA NA WYCIECZCE czyli W KLASZTORNYCH MURACH

            Tym razem to właśnie Tyniec - najstarszy istniejący klasztor w Polsce - stał się celem naszej wycieczki, takiej "jakby trochę z okazji" najcudowniejszego święta czyli Dnia Dziecka.

            Rozpoczęło się całkiem zwyczajnie: od spaceru, bowiem musieliśmy pójść "nieco pod górkę ", żeby dotrzeć do Opactwa Benedyktynów, które - jak zapewne wszyscy wiemy - stoi na wzgórzu tynieckim, i to od prawie 1000 lat! Ale było warto! Razem z Misiem Mnisiem odbyliśmy wspaniałą podróż w czasie - mogliśmy zobaczyć średniowieczne skryptorium, ukryte zakamarki, poznać życie mnichów. Bez problemu odpowiemy teraz na pytania:

          • BIEG IM. BŁ. SALOMEI

            W dniu 3 czerca 2022 r. odbył się BIEG IM. BŁ. SALOMEI🏆🥇🥈🥉

            Nasi uczniowie dzielnie walczyli na trasie dzięki czemu osiągaliśmy wspaniałe wyniki 🏆🏆🏆🏆

            Klasy I - II na dystansie ok. 300 m

            • 1 miejsce - Staś Rogowski 2a

            Klasy III-IV na dystansie ok. 600 m

            • 1 miejsce - Zosia Wójtowicz 4a
            • 2 miejsc
          • 8 a kompletuje KORONĘ GÓR POLSKICH

            7.05.2022 r. uczniowie klasy 8 a wraz z innymi członkami PTTK z Oddziału Krakowskiego, zdobywali kolejny szczyt Korony Gór Polskich. Tym razem był to CZUPEL w Beskidzie Małym. Niby „mała górka”, tylko 930 m n.p.m., ale wejście na nią trochę nas zmęczyło. Dane liczbowe: ok. 6 godzin „spaceru” po górach, przełęczach i dolinach; ok. 19 km „w nogach”; ok. 28000 kroków (średniej długości :); kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt litrów wypitej wody; kilogramy uzupełnianych kalorii, między innymi w Schronisku na Magurce Wilkowickiej. Trud się opłacił… CZUPEL zdobyty! Jak było? Zobaczcie na zdjęciach:

          • KOCHAMY NASZE MAMY!

            Mama, mamusia, mateńka, mamunia - to tylko niektóre z wielu określeń stosowanych wobec naszych mam nie tylko przez nas drugoklasistów, ale też z pewnością przez każde inne dziecko, a nawet dorosłego. Wyrażamy w ten sposób swoją miłość, wdzięczność, radość, oddanie wobec osób, które w naszym życiu zajmują znamienne miejsce. To z reguły mamy czuwają nad tym, czy niczego nam nie brakuje. Dbają o nas każdego dnia, robiąc drugie śniadanie do szkoły, zawożąc nas na dodatkowe zajęcia ,czy nawet pakując książki i zeszyty do szkoły, o czym niekiedy zdarza nam się zapominać;) Między innymi za to chcieliśmy Naszym Mamom z całego serca podziękować, dając w prezencie wykonany przez nas tzw. las w słoiku, oraz prezentując napisane przez nas życzenia lub wiersze.

          • NIEPOZORNE KÓŁKO

            Klasa 2„a” w minionym tygodniu poznała historię krakowskiego przysmaku, który od ponad 600 lat nadal kusi swoim smakiem nie tylko licznych turystów, ale i swoich mieszkańców. W Żywym Muzeum Obwarzanka w Krakowie, bo o nim mowa, mogliśmy spróbować swoich sił, wyrabiając własnego obwarzanka. Poznaliśmy sekrety jego produkcji, wiemy np. na czym polega obwarzanie i po czym poznać oryginalnego obwarzanka. Wiemy też, że taki obwarzanek najlepiej smakuje w pierwszym dniu od wyrobienia, a ponieważ te zrobione przez nas, były najlepsze tego dnia w całym Krakowie, to nie wszyscy mogliśmy się nim pochwalić w domu, gdyż pokusa zjedzenia go była silniejsza... Podobno ulegał jej nawet smok wawelski!

          • CZWARTA WYCIECZKA KLASY PIERWSZEJ czyli KOT NAJLEPSZYM PRZYJACIELEM JAŚKA

            Tym razem wybraliśmy się do Teatru Współczesnego na niezwykle zabawną inscenizację baśniowej klasyki - Kota w butach.

            I chociaż wszyscy doskonale znamy historię o sprytnym, mądrym i przedsiębiorczym kocie, który pomaga swemu Panu w kłopotach i wszelkich życiowych komplikacjach, by na końcu doprowadzić do HEPPY ENDU - z ciekawością obejrzeliśmy to dowcipne przedstawienie. Niesamowite efekty specjalne, projekcje ruchomego obrazu, humor oraz wyraziści bohaterowie - to wszystko zawładnęło naszymi sercami. Można powiedzieć, że tę - nieco już zapomnianą - opowieść odkryliśmy na nowo. A warsztaty, w których uczestniczyliśmy po spektaklu, wzmogły tylko nasz entuzjazm, zachwyt i radość z wizyty w tym teatrze, który dzieli adres ze sceną kameralną Teatru Starego (ul. Starowiślna 21).

          • Wypasione pisanki!

            W środę 13 kwietnia z inicjatywy Pana Burmistrza Krzysztofa Wójtowicza odbył się konkurs Wielkanocny. Ośmioosobowe zespoły plastyczne wytypowane ze szkół podstawowych, ozdabiały ogromne jajka umieszczone na Rynku w Skale. Wspólne dekorowanie było nie lada wyzwaniem, wszystkim zespołom zależało na tym, by to właśnie ich pisanka była tą najładniejszą. Talentu i pomysłowości wykonawcom nie brakowało, toteż zwycięzcami zostali wszyscy! W nagrodę uczestnicy otrzymali upominki, które osobiście wręczał Pan Burmistrz, podziwiając i chwaląc każdą pisankę. Wszystkie pisanki stanowią piękną dekorację świąteczną, którą można podziwiać na rynku. Poniżej kilka zdjęć obrazujących, jak powstawała nasza...

          • 1 KWIETNIA 2022 r. - PRIMA APRILIS

            Pogoda świetnie się wpisała w Prima Aprilis. Z wiosny, w ciągu jednego dnia, zrobiła nam … zimę. A my w tym dniu doskonale bawiliśmy się w szkole, w której Wiktoria Osak i Daria Gumula z klasy 8a, zorganizowały DZIEŃ BEZ PLECAKA.

            Duzi i mali, dzieci, młodzież i dorośli, uczniowie i nauczyciele, do przyniesienia książek i zeszytów wykorzystali różne przedmioty. Wykazaliśmy się ogromną kreatywnością. Wszystko można zobaczyć na zdjęciach. Zabawa miała charakter konkursu. Pierwszego wyboru dokonał każdy zespół klasowy, typując dwóch swoich przedstawicieli, którzy zaprezentowali najoryginalniejszy przedmiot, rzecz, sposób zastępujący tradycyjny plecak szkolny. Spośród tych osób Jury
            w składzie: Anna Dziurska, Ewa Świda, Joanna Boroń, Anna Puget, wybrało zwycięzców.

          • WYJĄTKOWO SŁODKA WYCIECZKA klasy 2a

            WYJĄTKOWO SŁODKA WYCIECZKA

            Trudno spotkać kogoś, kto nie lubi słodyczy, a w szczególności czekolady. W klasie 2 „ a” nie ma takiej osoby, same łasuchy, także Pani wychowawczyni. Nie było więc żadnych wątpliwości, że w naszym planie wycieczek musi pojawić się wizyta w Krakowskiej Manufakturze Czekolady. To miejsce, w którym łączą się najlepsze czekoladowe tradycje z całej Galicji. Poznając historię powstawania czekolady, mogliśmy tworzyć czekoladowe łakocie według własnego pomysłu. Dobre nastroje dopisywały wszystkim, zwłaszcza, że większość z nas nie mogła się powstrzymać od podjadania tzw. resztekJ Na szczęście udało się co nieco ocalić i zabrać ze sobą do domu, by pochwalić się swoimi słodkimi dziełami i poczęstować najbliższych.

          • TRZECIA WYCIECZKA KLASY PIERWSZEJ

            Było SUPER!!!

            17 marca, w towarzystwie już prawie wiosennego słońca, wybraliśmy się do fantastycznego miejsca - Żywego Muzeum Obwarzanka. Chcieliśmy bowiem poznać różnicę między obwarzankiem a preclem i dowiedzieć się czegoś ciekawego o tym - obok Smoka Wawelskiego, Lajkonika i hejnału z wieży mariackiej - jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Krakowa. A na pewno najsmaczniejszym!

          • CZYTANIE KSIĄŻEK w klasie 1a

            CZYTANIE KSIĄŻEK TO NAJPIĘKNIEJSZA ZABAWA, JAKĄ SOBIE LUDZKOŚĆ WYMYŚLIŁA

            Wisława Szymborska

            Tuż po feriach, 10 lutego 2022 r., klasa 1a wraz z Wychowawczynią wybrała się na swoją pierwszą - planowaną już od jakiegoś czasu - wizytę do biblioteki szkolnej. I chociaż kilka osób już wcześniej odwiedziło to miejsce i wypożyczyło książki, dopiero dzisiaj wszyscy wspólnie udaliśmy się do tego magicznego pomieszczenia, o którym J. K. Rowling (autorka przygód o Harrym Potterze) mówi: "Kiedy masz jakieś wątpliwości, idź do biblioteki ".

        • GRATULACJE!!!
          • GRATULACJE!!!

            MAMY ZWYCIĘZCĘ!

            W TURNIEJU SZACHOWYM O PUCHAR BURMIATRZA

            Z początkiem ferii zimowych Dom Kultury w Skale zorganizował dwudniowy Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Skała. Zainteresowanie konkursem było ogromne, zarówno wśród młodszych, jak i starszych miłośników tej królewskiej gry. Zgłosiło się do niego ponad 50 uczestników z całej gminy! Naszą szkołę reprezentowało 19 uczniów.

          • Dzień Babci i Dziadka

            21 i 22 STYCZNIA

            Chociaż te jedne z najpiękniejszych dni w kalendarzu przypadają w tym roku na czas ferii, ale - oczywistym jest - nie daje nam to prawa, aby zapomnieć o naszych ukochanych babciach i dziadziusiach. Nie robimy sobie "wolnego" od złożenia im życzeń, od uścisków i laurek.

            I choć pandemia nieco pokrzyżowała nasze plany - i nie mogliśmy zaprosić ich do szkoły - wymyśliliśmy inny sposób, aby pokazać, jak bardzo ich kochamy.

          • W ŚWIATECZNYM NASTROJU klasa 2a

            Grudzień to wyjątkowy miesiąc, czas magiczny, pełen miłości i oczekiwań na narodziny Dzieciątka Bożego. Klasa 2a już od początku miesiąca niecierpliwie wyczekiwała prezentów od Świętego Mikołaja, a po jego wizycie zaczęła dekorować salę w różnobarwne łańcuchy, bombki, aniołki i gwiazdki, wprowadzając wszystkich w prawdziwie świąteczny klimat. Jego dopełnieniem było wspólne kolędowanie w ubiegły piątek. Wszyscy odświętnie ubrani, składali sobie serdeczne życzenia i opowiadali o tym, jak w ich domach obchodzone są Święta Bożego Narodzenia. Przy okazji okazało się też, że w naszej klasie są ukryte muzyczne talenty! Antoś zrobił nam niespodziankę, i pięknie zagrał kolędę na akordeonie, natomiast Zosia zaśpiewała kolędy, których nauczyła się na zajęciach szkolnego chóru. Dla nas wszystkich był to bardzo przyjemnie spędzony czas...

          • Szkolny łańcuch choinkowy

            17 grudnia 2021 r. z inicjatywy grupy uczniów z klasy 8 a, wszystkie klasy zabrały się do wspólnego klejenia łańucha choinkowego.

            Wydawać by się mogło, że to tylko zwykła papierowa ozdoba. Okazuje się, że łańcuch ma wiele znaczeń, oto kilka z nich:

            • symbol wszechświata, bo przebiega przez całą
          • WYNIKI KONKURSU ŚWIĄTECZNEGO

            KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY,

            NAGRODY ROZDANE

            Kiedy ogłaszałyśmy KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ nie myślałyśmy nawet, że konkurencja będzie aż tak duża, a wybór taki trudny… Na konkurs wpłynęło bowiem 46 prac!

            Zwracałyśmy głównie uwagę na pomysłowość, estetykę i - oczywiście - samodzielność. Ważna była zgodność z regulaminem i ogólny wyraz artystyczny. Zwycięskie prace musiały czymś - po prostu - ująć i zachwycić szanowne JURY:).

          • INFORMACJA

            Informacja dotycząca funkcjonowania szkoły w związku z COVID-19

            Zgodnie z Rozporządzeniem MEiN z dnia 13 grudnia 2021 r., od dnia 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r. funkcjonowanie szkół podstawowych zostaje ograniczone. W podanych dniach zajęcia dla uczniów klas 1-8 będą realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość zgodnie z obowiązującym rozkładem.

          • MIKOŁAJKI W PIERWSZEJ KLASIE

            Chyba nikomu nie trzeba przypominać, kto obchodzi imieniny 6 grudnia… Oczywiście - Mikołaj! Właściwie to - można uznać - jest On "na nieco straconej pozycji ": niby jego święto, a TO ON ROZDAJE PREZENTY! Dziwne! Powinien przecież dostawać! Muszę zapytać jakiegoś zaprzyjaźnionego Mikołaja i dowiedzieć się, jak to jest naprawdę...

          • UWAGA KONKURS!!!

            REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

            NA ŚWIĄTECZNĄ KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

            I. Organizator konkursu

            Organizatorami konkursu na Świąteczną Kartkę Bożonarodzeniową są nauczycielki Edukacji Wczesnoszkolnej:

            Iwona Doniek

            Magdalena Niedziela

            Magdalena Ziarkowska

            II. Cel i przedmiot konkursu

        • Eko Champion League 2021/2022
          • Eko Champion League 2021/2022

            Z dniem 22 listopada 2021 roku rozpoczynamy między klasowy konkurs recyklingowy Eko Champion League o puchar przechodni dla najlepszej klasy w danym roku szkolnym. Ideą konkursu jest promowanie postaw ekologicznych.

            Konkurs rozegrany będzie w trzech kategoriach:

            • elektro śmieci
            • zużyte telefony k
          • 11 listopada - Święto Odzyskania Niepodległości

            WSPÓLNE ŚWIĘTOWANIE

            103 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

            11 listopada w Skale odbyły się Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości. W tak ważnym dla wszystkich Polaków dniu, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego ze sztandarem szkoły, godnie reprezentowali naszą szkolną społeczność. Najpierw uczestnicząc we mszy świętej w kościele parafialnym , a później w uroczystościach na Rynku. W okolicznościowym programie artystycznym wspólnie śpiewano pieśni patriotyczne, oglądano pokaz musztry wojskowej w wykonaniu uczniów z klas mundurowych ZSiPO w Skale, a także podziwiano „Koncert muzyki polskiej” w wykonaniu Reprezentacyjnej Orkiestry z Cianowic. Ważną częścią uroczystości był przemarsz pod pomnik pamięci, gdzie odśpiewano „Mazurka Dąbrowskiego” i złożono kwiaty.

          • DRUGA WYCIECZKA KLASY PIERWSZEJ

            5 listopada wyruszyliśmy na naszą kolejną wyprawę. Tym razem jako cel obraliśmy sobie Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa Nila w Krakowie i warsztaty zatytułowane:

            CZWORONOŻNI ŻOŁNIERZE. ZWIERZĘTA TEŻ WALCZĄ!

            Nieprzypadkowo WŁAŚNIE w tym miesiącu wybraliśmy się do tego WŁAŚNIE muzeum: wszyscy przecież wiemy, jakie - ważne w historii naszego kraju - święto wkrótce będziemy obchodzić...

          • ŚLUBUJEMY!

            Nareszcie nadszedł ten dzień!

            Nareszcie jesteśmy w tej szkole legalnie

            i nareszcie staliśmy się pełnoprawnymi uczniami!

            Ale zanim klasa 1a mogła wypowiedzieć te słowa - musiała się troszkę namęczyć… bo i próby, nauka Hymnu (chociaż trzeba przyznać, że właściwie to już go umieli:), tańca, śpiewu. Teraz stanąć tutaj, a później tam… nie było to wszystko takie proste! A, no i wierszyk, i kto jest patronką szkoły, i jak przechodzić przez ulicę, i co jest na końcu zdania, i jak ma na imię Wychowawczyni… Trochę tego było! Ale udało się!!! Po tych wszystkich zmaganiach (niektóre z nich były nawet śmieszne) pierwszaki stały się godnymi, aby pasować ich w końcu na prawdziwych uczniów. Po tym, jak Hania z 7B przeczytała im treść ślubowania, a oni - chórem - odpowiadali: Ślubujemy!, no i po minucie (a nawet po kilkunastu) dla fotografa, z dyplomami w rękach, udali

          • 30 września klasa II „a” odwiedziła Komendę Powiatową Policji w Krakowie

            Celem wycieczki było poznanie pracy policjantów. Wizyta rozpoczęła się od poznania naszych przewodników - pana Komisarza Krzysztofa Srebnickiego i pani Aspirant Ewy Kądziołki, którzy w ciekawy sposób przedstawili dzieciom specyfikę swojej pracy. Zwiedzając kolejno policyjne pomieszczenia zobaczyliśmy, jak wyglądają np. sala przesłuchań z zakratowanym oknem, czy sala z tzw. lustrem weneckim. Dużą radość sprawiło nam to, że mogliśmy zgłębić jedną z technik śledczych jaką jest daktyloskopia. Byliśmy bowiem w pomieszczeniu, w którym pobiera się zatrzymanym odciski palców. My także odcisnęliśmy swoje linie papilarne w pamiątkowym paszporcie, chociaż nie zrobiliśmy nic złego;) Mogliśmy również zobaczyć sprzęt, który wykorzystywany jest w pracy policji.

          • Drzewoterapia.

            We wtorek uczniowie klasy 3a wybrali się na jesienny spacer do lasu.

            Były biegi, pokonywanie naturalnych przeszkód w terenie, zbieranie darów jesieni oraz przytulanie do drzew i czerpanie z nich dobrej energii.

          • „KRAKOWSKA MATEMATYKA 2020/2021”

            W dniu 9 września 2021 r. odbył się etap wojewódzki konkursu „KRAKOWSKA MATEMATYKA 2020/2021”. Nie, to nie pomyłka. To zaległy etap z ubiegłego roku, który ze względu na zdalne nauczanie został przesunięty, z nadzieją organizatorów, że w tym roku odbędzie się bez przeszkód. I udało się! Naszą szkołę reprezentowali: SZYMON BŁACHNO z klasy 5a, MIŁOSZ BRZYKCY z klasy 6a i ARKADIUSZ MĘTEL z klasy 7b. Uczestnikom gratulujemy dojścia do tego etapu konkursu i zachęcamy innych uczniów z klasy czwartej, piątej i szóstej do spróbowania swoich matematycznych sił w tegorocznej edycji.

          • Tylicz – wspomnień czar...

            Wszystko co dobre szybko się kończy, nasza wycieczka dobieła końca. Na szczęście zostają cudne wspomnienia. Sponsorom wygranej w Ogólnopolskim Konkursie „Zbieraj z klasą” Villa Źródło &Spa w Tyliczu jeszcze raz dziękujemy za gościnę.

            W ostatnim dniu wycieczki wybraliśmy się na Jaworzynę Krynicką. Na szczyt wyjechaliśmy kolejką gondolową. Następnie wspieliśmy się na platformę widokową, najwyższy punkt w okolicy. Niektórzy musieli się zmierzyć z lękiem wysokości, ale widoki były tego warte.

          • Tylicz – dzień 2

            Zapach pysznego śniadania wypędził nas szybko z łóżek. Gwiazdą tego posiłku okazały się nalśniki, chociaż wybór był wyśmienity i na pewno każdy znalazł coś smacznego dla siebie.

            Po śniadaniu odbyliśmy wyprawę badawczą śladami mofetów i wodnych skarbów Tylicza. Podzieleni na zespoły szukaliśmy ukrytych skarbów. Przekonaliśmy się jak ważna jest umiejętność czytania ze zrozumieniem również podczas zabawy. Dobrych humorów nie popsuła nam nawet odrobina deszczu.

          • Pozdrowienia z wycieczki do Tylicza

            Najbardziej zasłużeni zbieracze elektrośmieci, dzięki którym nasza szkoła zdobyła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Zbieraj z klasą” udali się na zasłużony odpoczynek do Villa Źródło Spa w Tyliczu.

            Pierwszy dzień należy zaliczyć do udanych. Po dotarciu do celu, udaliśmy się do Krynicy, gdzie mieliśmy okazję spróbować krynickich wód mineralnych. Następnie wybraliśmy się na wędrówkę na Górę Parkową, skąd rozpościera się bajeczny widok na uroczą okolicę. Wszycy dzielnie maszerowli. Poczuliśmy się prawie jak w domu, gdy napotkaliśmy Żródełko Miłości. Jak głosi legenda, kto się z niego napije bedzie miał szczęscie w miłości, więc każdy chciał dopomóc swojemu szczęściu.

          • Wakacyjne wspomnienia!!!

            Wakacje dobiegły końca. Aby wspomnienia i letni klimat zostały z nami na dłużej, uczniowie klasy 3a postanowili wykorzystać: kawałki tektury oraz pamiątek znalezione podczas wakacyjnych podróży. I tak powstały - „Wakacyjne ramki na zdjęcia”.

          • Pacyfikacja Barbarki

            15 sierpnia .... Pamiętamy!!!

            PAMIĘTAMY

            15 sierpnia 2021 r. Poczet Sztandarowy w składzie: Antosia Żak, Maciej Łuszcz, Sylwia Chmiel, Aleksandra Trólka i Kinga Natkaniec, wraz z opiekunami Samorządu Uczniowskiego : Panią Magdaleną Niedzielą i Małgorzatą Trzcionką, reprezentował naszą szkołę podczas uroczystości uczczenia 77 rocznicy bitwy stoczonej z Niemcami w Barbarce 1944 roku. Zgromadzeni na uroczystości zaproszeni goście oraz lokalna społeczność, wyrazili swój szacunek i wdzięczność poległym żołnierzom, uczestnicząc najpierw we mszy świętej, a później składając kwiaty i znicze na grobie bohaterów.

          • Komunikat

            Skała dnia 12.08.2021 r.

            Komunikat

            W imieniu MGOPS w Skale, w związku z opracowywaniem dokumentu Strategii Rozwiązywania Problemów Miasta i Gminy Skała na lata 2022-2028, zwracamy się z prośbą do mieszkańców Gminy o wypełnienie ankiety. Ma ona służyć zdiagnozowaniu problemów społecznych występujących na jej terenie oraz identyfikacji działań, które przysłużą się ich rozwiązaniu. Ankieta jest anonimowa i dobrowolna. Jej wyniki wesprą wyznaczenie kierunków rozwoju Gminy Skała w zakresie rozwiązywania problemów społecznych, które znajdą odzwierciedlenie w opracowywanej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Problemów Miasta i Gminy Skała na lata 2022-2028.

        • dobry_start-grafika
          • "Dobry Start 300+"

            Od roku szkolnego 2021/2022 świadczenie w ramach programu „Dobry Start 300+” będzie przyznawał i wypłacał Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Dotychczas obsługę wniosków i wypłatę tego świadczenia realizowały ośrodki pomocy społecznej.

            Wnioski będzie można składać od 1 lipca do 30 listopada 2021 r. tylko drogą elektroniczną, przy wykorzystaniu następujących kanałów:

          • Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

            25 czerwca, w reżimie sanitarnym, odbyło się zakończenie roku szkolnego 2020/2021.

            Po Mszy świętej w kościele parafialnym w Skale, w której uczestniczyli nasi uczniowie z Pocztem Sztandarowym, przez radiowęzeł, odbyła się akademia kończąca tegoroczne intelektualne, dydaktyczne i wychowawcze zmagania. Uczniowie zaśpiewali hymn narodowy, po nim zabrał głos Pan Dyrektor Dariusz Ziarkowski, następnie wszyscy wysłuchali piosenek i życzeń nagranych wcześniej przez uczniów z klasy 7b pod kierunkiem wychowawczyni pani Iwony Gubały i pani Grażyny Rodek.

          • 7A W OJCOWSKIM PARKU NARODOWYM

            23.06.2021 r. wyruszyliśmy do Ojcowskiego Parku Narodowego w poszukiwaniu wrażeń przyrodniczych, estetycznych i . . . ochłody. Szliśmy Drewnianą Drogą, wdrapaliśmy się na Jonaszówkę, zwaną Grubym Jankiem, byliśmy w Grocie Łokietka, piknikowaliśmy pod Bramą Krakowską, chłodziliśmy się w Źródełku Miłości (co tam się działo! :), odpoczywaliśmy nad stawami rybnymi i wróciliśmy Zamkową Drogą (dla urozmaicenia).

          • 7a ODKRYWA MAŁOPOLSKĘ

            Kontynuując naszą współpracę z Oddziałem Krakowskim Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego, 19.06.2021 r. wybraliśmy się w „Okolice Ciężkowic”. Zwiedziliśmy miejsca rzadko odwiedzane, a warte zobaczenia. Nasza trasa: Ciężkowice ( zwiedzanie miasta, kościoła , Muzem Przyrodniczego) – Rezerwat Przyrody Skamieniałe Miasto – Kąśna Dolna (dworek Paderewskiego) – Staszkówka (Pomnik Bitwy Narodów) – Łużna - Góra Pustki (największy
            w Galicji Zachodniej cmentarz z czasów I wojny światowej) – Szalowa (Kościół św. Michała Archanioła wpisany na listę pomników historii) – Stróże (Muzeum, skansen Bartnik z zabytkowymi rzeźbionymi ulami). POLECAMY!

          • Komunikat Dyrektora Szkoły

            Skała, 23.06.2021 r.

            KOMUNIKAT

            1. Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się 25.06.2021 r. /piątek/ wg następującego harmonogramu:

            • godz. 8:00 - Msza św. w Kościele Parafialnym w Skale,
            • godz. 9:00 – 10:30 -zakończenie roku szkolnego 2020/2021 i spotkanie uczniów z wychowawcami klas w bud
          • Dzień Muzyki

            24 czerwca 2021 r. odbył się w naszej szkole coroczny "Dzień Muzyki" pod kierunkiem pania Grażyny Rodek. Uczniowie przedstawiali swoje talenty artystyczne, a każda klasa przygotowała swój występ grająć, śwpiewa i tańcząć. Zabwy i świetnego humoru nie zabrakło!!!!

        • GRATULACJE DLA ZWYCIĘZCY!!!
          • GRATULACJE DLA ZWYCIĘZCY!!!

            Jesteśmy niezwykle dumni z sukcesu naszego ucznia klasy 1 „a” Kamila Rosy, który wziął udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Klub kultury „Chełm” w Krakowie pod nazwą Wielkie marzenia - niezmierzone morskie głębiny. Kamil zajął 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej obejmującej klasy 0- 3. Wykazując się niezwykłą wyobraźnią i pomysłowością wykonał pracę zatytułowaną Morski Świat Kaszalota, która urzekła jury wizją podwodnej cywilizacji.

        • „Legalna” klasa 1a
          • „Legalna” klasa 1a

            Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Skale są już pełnoprawnymi uczniami. 7 czerwca odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień.

            Uczniowie w obecności Dyrekcji Szkoły i Rodziców, zaprezentowali krótki program artystyczny, będący jednocześnie egzaminem. W podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali „...być dobrymi uczniami i Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”. Zanim jednak zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Odświętnie ubrani i bardzo przejęci, przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Uczniowie mięli za zadanie udzielić odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań dotyczących życia szkolnego. Ich odpowiedzi miały formę piosenek, recytacji wierszy, oraz gry na dzwonkach. Wszyscy zgromadzeni, a w szc

          • Kangur 2021r.

            Uczniowie klasy 2aLena Parzelska i Tomasz Parzelski, wykazali się ogromną wiedzą matematyczną.

            Biorąc udział w konkursie matematycznym „Kangur Matematyczny 2021”, otrzymali wyróżnienie.

            Brawo !!! Gratulujemy!!!

          • Komunikat Dyrektora Szkoły

            Skała 07.06.2021 r.

            KOMUNIKAT

            Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Skale informuje, iż od dzisiaj
            tj. 7 czerwca 2021r., rozpoczyna się rejestracja na szczepienie przeciwko COVID-19 dzieci, które ukończyły 12 r.ż.

            Szczepienia odbywają się w Punkcie Szczepień – w Przychodni Rejonowej w Skale,
            ul. Słomnicka 69.

        • Dzień Dziecka
          • Dzień Dziecka

            Tak się bawi SP2!!! Nasi uczniowie!!!

            W Dniu Dziecka do klasy 1 „a” zawitali niecodzienni uczniowie. Ze szkolnych ławek uśmiechały się bowiem twarze księżniczek, motyli, kowboi, średniowiecznych rycerzy, super bohaterów i ulubionych postaci z bajek. Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy od poznania sposobów obchodzenia Dnia Dziecka w różnych państwach: w Meksyku, we Francji i Włoszech oraz Turcji. Żywo dyskutowaliśmy próbując udzielić odpowiedzi na pytania: Dlaczego obchodzony jest Dzień dziecka? Kiedy został ustanowiony? Jakie prawa mają dzieci? Dowiedzieliśmy się, co zawiera Konwencja Praw Dziecka, a także czym zajmuje się Rzecznik Praw Dziecka i jakie kwestie rozstrzyga. Znaleźliśmy też czas by połączyć zajęcia gimnastyczne z zabawą „Balonowa wróżba” oraz wykonać w grupach prace plastyczną na temat „Wymarzony prezent”. Na koniec wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni małymi upominkami.

        • Eko Champion League
          • Eko Champion League

            Pamiętajcie jeszcze może naszą zeszłoroczną rywalizacje w Eko Champions League???? Dzięki wszystkim osobom zaangażowanym w akcję udało nam się osiągnąć ogromny sukces i znaleźć się w gronie laureatów. Poniżej przedstawiamy ogłoszenie organizatora. Wszystko wyjaśni się 14 czerwca.

            Z ogromną przyjemnością przedstawiamy laureatów Edycji 2019/2021 projektu Zbieraj z klasą. W projekcie uczestniczy ponad 1730 placówek oświatowych, a w części konkursowej projektu wzięło udział 305 placówek oświatowych, które zebrały łącznie ponad 60 ton zużytych baterii i ponad 400 ton zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Akcja trwała od 01.10.2019 r. do 31.03.2021 r., a laureatami zostały placówki, które zebrały największą ilość punktów, czyli zebrały największą ilość zużytych baterii i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dodatkowo zostały przyznane 3 wyróżnienia.

        • NARODOWY SPIS POWSZECHNY LUDNOŚCI I MIESZKAŃ NSP 2021
          • NARODOWY SPIS POWSZECHNY LUDNOŚCI I MIESZKAŃ NSP 2021

            Liczy Się Każdy...

            W dniu 1 kwietnia 2021 r., według stanu na dzień 31 marca 2021 r., w całej Polsce rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań NSP 2021.

            Powszechny spis ludności i mieszkań odbywa się co 10 lat i jest jedynym badaniem, które pozwala na pozyskanie szczegółowych informacji o liczbie ludności, jej terytorialnym rozmieszczeniu, strukturze demograficzno-społecznej i zawodowej, a także o ilościowym i jakościowym stanie zasobów mieszkaniowych i budynkowych. Dane zebrane w ramach prac spisowych są wykorzystywane do opracowań, zestawień i analiz statystycznych, do tworzenia i aktualizacji przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego operatu do badań statystycznych.

          • 26 maja - Dzień Mamy

            Specjalnie dla nszych mam nagraliśmy krótki filmik, do którego obejrzenia serdecznie zapraszamy!!!

            Cokolwiek dzieje się na tym świecie - pandemia czy jakieś inne katastrofy - zawsze pamiętamy o tej niezwykłej istocie, “która Cię pokochała, zanim Cię jeszcze poznała”.
            Niezwykłe…

          • Komunikat Dyrektora Szkoły

            Skała 14.05.2021 r.

            KOMUNIKAT

            dotyczy: funkcjonowania szkoły w zakresie organizacji od 17 maja 2021 r.

            1. Od 17 maja 2021 r. oddział przedszkolny funkcjonuje w układzie stacjonarnym - bez zmian.
            2. Od 17 maja 2021 r. zajęcia dla klas I – III prowadzone będą w układzie stacjonarnym – bez zmi
          • Komunikat Dyrektora Szkoły

            Skała, 30.04.2021 r.

            KOMUNIKAT

            dotyczy: wznowienia zajęć stacjonarnych dla uczniów klas I-III i organizacji pracy szkoły od 05 maja 2021 r.

            1. Zgodnie z rozporządzeniem MEiN z dnia 30.04.2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, od 05 maja 2021 r. nastąpi powrót do zajęć w układzie stacjonarnym dla uczniów klas I-III. Zajęcia będą realizowane według tygodniowego rozkładu zajęć, przyjętego z początkiem roku szkolnego.

          • Komunikat Dyrektora Szkoły

            Skała, dnia 23.04.2021 r.

            KOMUNIKAT

            dotyczy: funkcjonowania oddziału przedszkolnego i nauki w klasach I-VIII.

            1. 21 kwietnia 2021 r. Rada Ministrów podjęła decyzję o przedłużeniu o tydzień tj. do dnia 2 maja 2021 r. obostrzeń związanych z ograniczeniem funkcjonowania jednostek systemu oświaty.

          • Komunikat Dyrektora Szkoły

            Skała, dn. 09.04.2021 r.

            KOMUNIKAT

            Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 im. bł. Salomei w Skale informuje, że do 18 kwietnia 2021r. przedłużone zostaje nauczanie zdalne dla uczniów wszystkich klas szkoły podstawowej.

            Oddział przedszkolny pozostaje do tego samego czasu zamknięty.

            Dyrektor Szkoły

          • Komunikat Dyrektora szkoły

            Skała, 26.03.2021 r.

            KOMUNIKAT

            Od 27 marca do 09 kwietnia 2021 r. oddział przedszkolny zostaje zamknięty. Wyjątkiem jest sprawowanie opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej) wykonywujących obowiązki związane z COVID-19. Prośby takie należy zgłosić do sekretariatu szkoły w terminie do 26.03.2021 r. do godz. 14:30.

        • Warsztaty Wielkanocne online w klasie 1a
          • Warsztaty Wielkanocne online w klasie 1a

            Przedstawiamy efekty naszej twórczej pracy...

            Czym są pucheroki? Skąd pochodzi Wielkanocy mazurek i czy połknięcie kilku poświęconych „bazich kotków” chroni nas przed zachorowaniem?

            Odpowiedzi na takie i inne pytania uczniowie klasy I „a” uzyskali uczestnicząc w warsztatach Wielkanocnych, poświęconych najpiękniejszym tradycjom świątecznym z regionu Małopolski. Warsztaty w formie zdalnej przybliżyły dzieciom rodzime tradycje Wielkanocne, kultywowane w różny sposób w poszczególnych regionach Polski, a także w innych krajach.

        • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
          • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

            czyli ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI i nie tylko…

            Do tego dnia przygotowywaliśmy się już od jakiegoś czasu i nawet kolejne "przejście" na nauczanie zdalne nie pokrzyżowało naszych planów. No, może troszeczkę - nie zdążyliśmy wyruszyć z Marzanną i gaikiem na pierwszy wiosenny spacer…

            Nie każdy zapewne wie, że 21 marca - oprócz Pierwszego Dnia Wiosny oczywiście - świętujemy również ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI. Klasa 3a postanowiła połączyć w tym roku szkolnym obydwa te wspaniałe święta. Już kilka dni wcześniej, młodzi poeci, którzy zechcieli pochwalić się swoim talentem, przynosili do szkoły i oddawali Wychowawczyni własnoręcznie napisane - i wymyślone oczywiście - wiersze o wiośnie. Nie było to łatwe zadanie…

        • Konkurs recytatorski
          • Konkurs recytatorski

            SPÓŹNIONY SŁOWIK

            czyli zwierzęta w poezji dziecięcej...

            Jeśli ktoś chciałby poprawić sobie nieco nastrój - zachęcamy do obejrzenia i posłuchania BOGUSI KOWALIK z klasy 3a, która z takim oto repertuarem startuje w Małopolskim Konkursie Recytatorskim dla Dzieci (online).

            Trzymajmy za nią kciuki wsłuchując się w jej wykonanie - być może znanych Wam - tych zabawnych i absolutnie cudownych utworów Ludwika Jerzego Kerna (Żyrafa u fotografa) i Agnieszki Frączek (Żaba i żabka).

          • Ogłoszenie wyników konkursu

            „Pięknie czytam polskie wiersze"

            11 marca 20201 r. w szkolenej bibliotece odbył się zaplanowany konkurs czytelniczy „Pięknie czytam polskie wiersze”. Wzięli w nim udział uczniowie z klas I-III prezentując bardziej i mniej znane utwory polskich poetów. Wszyscy uczestnicy bardzo profesjonalnie podeszli do konkursowego i z dużym zaangażowaniem czytali wybrane przez siebie wiersze. Jury (Iwona Doniek, Joanna Kozień, Zofia Nieckula, Magdalena Niedziela) biorąc pod uwagę dykcję, interpretację, dobór tekstu oraz ogólne wrażenie artystyczne, przyznało kolejno miejsca:

          • Szkolny Konkurs "ZA CO LUBIĘ MOJĄ SZKOŁĘ?"

            Kilka tygodni temu Samorząd Uczniowski ogłosił - dla najmłodszych uczniów naszej placówki - konkurs plastyczny zatytułowany: "ZA CO LUBIĘ MOJĄ SZKOŁĘ?"

            Okazało się, że powodów jest całkiem sporo…, a konkretnie 27, bo tyle naliczyliśmy ich na 18 konkursowych pracach!!!

            Jury (Katarzyna Korzonek-Jaworska, Magdalena Niedziela oraz Magdalena Ziarkowska) za najpiękniejszą pracę JEDNOGŁOŚNIE uznało plakat AMELII WILK (klasa III), natomiast kolejne miejsca na podium zajęli: Aleksander i Szymon Żaba z klasy I (II miejsce) oraz Bogna Kowalik i Zofia Wójtowicz z klasy III (III miejsce).

          • PROGRAM WSPARCIA DLA RODZICÓW W OKRESIE PANDEMII

            „USŁYSZ I ZROZUM DZIECKO”

            Mieszkańcy Miasta i Gminy Skała czas pandemii sprawił, że zostaliśmy niejako uwięzieni we własnych domach. Epidemia koronawirusa wywołuje w nas uczucia takie jak lęk, stres i niepewność. Zwłaszcza dzieci silnie je odczuwają. Chociaż każde dziecko inaczej radzi sobie z takimi emocjami, to w obliczu zamkniętej szkoły, odwołanych wydarzeń i izolacji od przyjaciół potrzebują wsparcia i szukają zrozumienia w osobach najbliższych. I o ile relacje rodzinne są niezwykle ważne, dziś w wielu rodzinach przedłużający się czas izolacji budzi liczne przeciążenia które źle wpływają na funkcjonowanie rodziny.

        • PIĘKNE ANIOŁY - WSPANIAŁE  EFEKTY
          • PIĘKNE ANIOŁY - WSPANIAŁE EFEKTY

            Szkolny Klub "RELAXIK"

            O niezwykle owocnej współpracy ze Stowarzyszeniem PIĘKNE ANIOŁY wspominaliśmy już przy okazji relacji z pobytu naszych uczniów na letnim obozie organizowanym właśnie przez to Stowarzyszenie.

            Projekt "Mój rówieśnik, moim wsparciem" - zgodnie ze swoim założeniem - doczekał się kontynuacji: w listopadzie i grudniu, uczestnicy owego wakacyjnego szkolenia (wraz z pracownikami technicznymi szkoły), oczywiście przy finansowym wsparciu Stowarzyszenia, ale i z wykorzystaniem szkolnego budżetu, stworzyli SZKOLNY KLUB RELAXIK, służący uczniom - jak sama nazwa wskazuje - jako miejsce relaksu, odpoczynku i wyciszenia. Dzieci odrabiają tam lekcje, mogą poczytać lub po prostu - porozmawiać w ciszy i spokoju. Nie można nie wspomnieć tutaj o ogromnej przychylności Pani Prezes Stowarzyszenia oraz Pana Dyrektora Dariusza Ziarkowskiego, którzy byli niewątpliwie dobrymi duch

        • Tłusty Czwartek - Pyszny Czwartek
          • Tłusty Czwartek - Pyszny Czwartek

            Wprawdzie zawsze możemy sobie coś kupić w szkolnym sklepiku (zdrowe, niskokaloryczne przekąski) lub spałaszować drugie śniadanko zapakowane przez Rodziców, ale jakże miło zostać poczęstowanym domowej roboty "oponkami" czy przepysznymi pączuszkami… Palce lizać!

            Jak co roku, Rodzice - stanęli na wysokości zadania - nie zapomnieli w tym dniu o swoich pociechach (i ich Wychowawczyni:)) i zapewnili im słodki poczęstunek. Szczególne podziękowania należą się Rodzicom Brygidki, Olgi i Kamila z klasy 3a.

        • Narodowy  Program Rozwoju Czytelnictwa
          • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

            Priorytet 3. Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata2016-2020

            Z niecierpliwością czekamy, aż pojawicie się w bibliotece szkolnej!

            Z wielką satysfakcją informujemy, że wniosek złożony przez naszą szkołę przeszedł pomyślnie procedurę weryfikacji formalnej oraz oceny merytorycznej i tym samym uzyskaliśmy rządowe wsparcie w kwocie 12.000 zł, 3000 zł przekazał organ prowadzący szkołę – Gmina Skała w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” dotyczącego wspierania w latach 2016 – 2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

          • Już niedługo Andrzejki...

            Już niedługo Andrzejki, więc z tej okazji klasa 5a przygotowała garść informacji, aby przybliżyć nam ten dzień.

            ANDRZEJKI

            Andrzejki – wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja. Tradycja ,,Andrzejek” sięga w Polsce co najmniej XVI wieku, gdyż wiemy, że wspominał o niej jeden z pisarzy epoki renesansu.

          • KOMUNIKAT

            Skała, 05.11.2020 r.

            Dotyczy: funkcjonowania szkoły.

            1. Zgodnie z wytycznymi MEN podaję:
            - od 9 listopada 2020 r. zostają zawieszone zajęcia stacjonarne dla klas I-III,
            - do 29 listopada przedłużone zostaje zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII,
            - oddział przedszkolny funkcjonuje bez zmian.
            2. Od 9 listopada 2020 r. szkoła zapewnia funkcjonowanie świetlicy szkolnej w szczególności dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19 – dotyczy klas I-III. Informację o zapotrzebowaniu na te zajęcia rodzice składają do wychowawcy do dnia 6 listopada 2020 r. do godziny 11.00.
            3. Dowozy/odwozy – godziny zostaną ustalone po zebraniu wszystkich niezbędnych informacji.
            4. Od 9 listopada 2020 r. klasy I-VIII pracują w trybie zdalnym.

          • Narodowe Czytanie - Balladyna 2020

            To już kolejna część głośnego czytania pod Patroantem Prezydenta RP...

            We wrześniu 2020 r. nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w Ogólnopolską akcję Narodowe Czytanie "Balladyny" - Juliusza Słowackiego. Ze względu na panującą pandemię - uczniowie na lekcjach języka polskiego w towarzystwie nauczyciela polonisty oraz koleżanek i kolegów ze swojej klasy odczytali wybrane i przygotowane fragmenty dramatu z podziałem na role. Głośne czytanie lektury rozpoczął nauczyciel według własnego pomysłu, tym samym motywując uczniów do swojej oryginalnej interpretacji. Tłem była nastrojowa muzyka puszczana podczas lekcji....

          • Podsumowanie EKO CHAMPION LEAGUE 2019/2020

            Czas w tym trudnym okresie zakończyć Akcję EKO CHAMPION LEAGUE 2019/2020.

            Puchar powędruje już w najbliższy czwartek 22 października w ręce klasy 8b i pozostanie w nich przez kolejny rok. Po piętach klasie 8b deptała klasa 7b (wszystko przed Wami). Trzecie miejsce zajmuje klasa 6a.

            Chcielibyśmy wyróżnić również trójkę rodziców, bez których nasze EKO CHAMPION LEAGUE nie byłoby tak ekscytujące.

          • 7A ODKRYWA MAŁOPOLSKĘ

            3 października 2020 r. (z zachowaniem wszelkich środków ostrożności związanych z epidemią koronawirusa) wybraliśmy się na wycieczkę. Odkrywaliśmy Małopolskę, niby wszystko tak blisko, a niewielu znane. Przebrnęliśmy przez piaski Pustyni Błędowskiej, pozachwycaliśmy się zakolami rzeki Sztoły w Bukownie, pomarzyliśmy o byciu księżniczkami i rycerzami na zamku w Rabsztynie.

          • ŚWIATEŁKO DLA CZERWCA '56

            W bieżącym roku szkolnym, pomimo pandemii włączyliśmy się w akcję Światełko dla Czerwca '56, której patronem jest Wielkopolskie Muzeum Niepodległości. Nasi uczniowie wraz z opiekunami udali się na gór śp Sylwestra Boronia, gdzie złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze. Warto pamiętać o Wielkich Bohaterach naszej Małej Ojczyzny!

          • BIEŻĄCE FUNKCJONOWANIE SZKOŁY

            Skała, 04.05.2020 r.

            DECYZJA 1/05/2020

            dotyczy: możliwości funkcjonowania oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 2 im. bł. Salomei w Skale w układzie stacjonarnym.

            1. Zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 29.04.2020 r. oraz w porozumieniu z Organem Prowadzącym Szkołę informuję, że oddział przedszkolny w układzie stacjonarnym rozpocznie funkcjonowanie nie wcześniej niż 12.05.2020 r., a ostateczna decyzja zostanie podjęta 11.05.2020 r.

          • WAŻNE !

            W związku z koniecznością zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa od 12 do 25 marca 2020 r. szkoła zostaje zamknięta ! Jedynie 12 i 13 marca 2020 r. będą jeszcze prowadzone zajęcia opiekuńcze dla dzieci, którym rodzice nie są w stanie zapewnić opieki. W załączeniu podaje wytyczne dla rodziców i uczniów oraz jak zabezpieczyć się przed korona - wirusem:

          • Święto Niepodległości. Uroczystości Szkolne

            7 listopada 2019 roku obchodziliśmy szkolną uroczystość z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniom przypomniane zostały losy naszego kraju, dni 123 lat niewoli Polski. Od moment kiedy jako państwo niepodległe przestało istnieć na mapie Europy, przez czasy zaborów, wypełnionego walką o wyzwolenie aż do dnia, w którym jako szczęśliwy naród odzyskaliśmy niepodległość. Po krótkiej prezentacji wystąpił chór szkolny pod kierunkiem pani Grażyny Rodek. Cała uroczystość zakończyła się wspólnym śpiewem pieśni patriotycznych. Akademia została przygotowana przez uczniów klasy 6a pod kierunkiem Anny Gajewskiej.

          • Pamiętamy o poległych

            W piątek 25 października 2019 r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z uczniami z klasy 2a odwiedzili cmentarz parafialny w Skale. Upamiętnili pamięć o poległych żołnierzach - zapalili znicze i uporządkowali groby.
            W ramach akcji – „Światełko dla Czerwca '56” – nie zapomnieliśmy o uczestniku poznańskiego zrywu, który spoczywa na cmentarzu w Skale. Uczniowie zapalili znicz na grobie Sylwestra Boronia.

          • Narodowe Czytanie - Nowele Polskie

            Już po raz trzeci, w ramach akcji ,,Narodowe Czytanie” czytaliśmy wybitne utwory należące do kanonu naszej literatury. Uczniowie z klasy 6a, 6b i jedna uczennica z klasy 2a – Bogusia Kowalik, przeczytali fragmenty nowel ze zbioru zatytułowanego Nowele polskie.

            Były to teksty, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Ich zwięzła forma idzie w parze z mistrzostwem stylu i plastycznością, która pozostawia w umysłach czytelników niezapomniane wrażenia. Takie właśnie są zaproponowane w tym roku do Narodowego Czytania utwory Marii Konopnickiej, Elizy Orzeszkowej, Bolesława Prusa, Władysława Stanisława Reymonta, Henryka Rzewuskiego, Brunona Schulza, Henryka Sienkiewicza i Stefana Żeromskiego. Towarzyszyły one naszym rodakom, kiedy pod zaborami walczyli o suwerenność naszej Ojczyzny i szukali odpowiedzi na

          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

            Witaj szkoło! To słowa wypowiedziane przez wielu uczniów, którzy 2 września rozpoczęli naukę w Szkole Podstawowej nr 2 im. bł. Salomei w Skale. Tradycyjnie, po Mszy świętej w kościele parafialnym w Skale, uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście min. Burmistrz Miasta i Gminy Skała Krzysztof Wójtowicz uczestniczyli w uroczystej akademii inaugurującej nowy rok szkolny. Tym razem program artystyczny przygotowała klasa 6b pod kierunkiem pani Barbary Żak.

          • 4b na Lubomirze - 6.06. 2019r.

            Tym razem celem naszej klasowej wycieczki było Obserwatorium Astronomiczne UJ na górze Lubomir. Wyruszyliśmy ze schroniska na Kudłaczach. Szliśmy czerwonym szlakiem przez piękny jodłowy, a potem bukowy las. Po drodze wykonywaliśmy różne sprawnościowe zadania, bawiąc się przy tym świetnie. Po dotarciu na górę zwiedziliśmy Obserwatorium, a dzięki temu, że dopisała nam pogoda, mogliśmy obserwować Słonce przez teleskop.

          • C.D. GÓRSKICH WYPRAW 5A

            Tym razem, w sobotę 15.06.2019 r. wyruszyliśmy w Beskid Żywiecki, a dokładniej obeszliśmy caaaaaaały "WOREK RACZAŃSKI".

            Ponad 20 km w nogach, zdobytych kilka szczytów, w tym najwyższy: WIELKA RACZA 1236 m n.p.m. i wizyta u sąsiadów za granicą w Słowacji.

            W książeczkach GOT przybyło 25 punktów.

            Pot lał się z nas strumieniami, ale daliśmy radę! Widoki wynagrodziły nasz wysiłek.

          • Klasa 5B we Wrocławiu!

            Wczesnym rankiem 30 maja 2019 r. klasa 5B wyruszyła na wycieczkę do Wrocławia. Zaczęliśmy od zwiedzania najstarszego ZOO w Polsce, obserwacja zwierząt na żywo była bezcenna. Odwiedziliśmy także Afrykarium, gdzie mogliśmy podziwiać faunę kontynentu afrykańskiego, największe wrażenie robiły zwierzęta wodne umieszczone w gigantycznych akwariach. Druga część wycieczki to zwiedzanie przy pięknej pogodzie Wrocławskiej Starówki i na koniec zakup pamiątek na rynku wrocławskim. Powrót do domu w wyśmienitych humorach.

          • W NAGRODĘ...

            27.05.2019 r.

            Wycieczka w nagrodę za aktywną działalność w gazecie szkolnej "Carpe diem, czyli nasze byle do dzwonka", chórze, sklepiku szkolnym i w Samorządzie Uczniowskim.

            Byliśmy w Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce, przeszliśmy Leśną Ścieżką Edukacyjną w Uroczysku "Krzywoń", a później relaksowaliśmy się w Parku Zdrojowym w Rabce Zdroju.

          • Karta rowerowa 2019

            5 kwietnia 2019 roku odbył się egzamin na kartę rowerową. Został on przeprowadzony przez mł. asp. Konrada Klimka, st. post. Mateusza Komende. Dziękujemy za profesjonalne i z wielkim sercem podejście do dzieci. Informujemy, że wszyscy zdający zaliczyli egzamin.

          • Jasełka 2018

            20 grudnia 2018 roku w naszej szkole odbyły się Jasełka. Przedstawienie zostało przygotowane przez ks. Tomasza Brożka i uczestniczyli w nim uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej.