• Zakończenie Roku Szkolnego 2023/20

          • Kolejny rok szkolny za nami. Dziś przepiękną Galą Rozdania Statuetek uhonorowaliśmy naszych ósmoklasistów. Nie zabrakło zaproszonych gości, którzy wspólnie z nami przeżywali ten ostatni dzień roku szkolnego. Klasa 7a pod kierunkiem pani Małgorzaty Trzcionki, przygotowała ciekawy program artystyczny, w którym nasi absolwenci zostali wyróżnieni w różnych kategoriach. Wyróżnień było bardzo wiele. To nie tylko jedna z atrakcji, gdyż Pani Dyrektor wraz z wychowawcami docenili najlepszych uczniów w szkole za wysiłek, wspaniałe wyniki i wzorowe zachowanie osiągnięte w bieżącym roku szkolny. Amelia Wilk z klasy 6a, to najlepsza uczennica w szkole, a Małgorzata Jasica i Maksymilian Ziarkowski to nasi najlepsi uczniowie kończący szkołę w roku 2023/2024. Nie zapomnieliśmy podziękować, także rodzicom naszych wybitnych uczniów za ich trud włożony w wychowanie i sukces dzieci. Jesteśmy bardzo dumni, że mamy taką wspaniałą i zdolną młodzież.

            To jest już koniec, nie ma już nic, jesteśmy wolni, możemy iść… Słowami tego znanego utwory żegnamy naszych Wspaniałych Absolwentów. Życzymy Wam samych sukcesów, prawdziwych przyjaciół i wiele wspaniałych chwil w dalszej edukacji.

            Drodzy Uczniowie życzymy BEZPIECZNYCH, SPOKOJNYCH WAKACJI

          • Rozdanie Nagród 2024 r.

          • Koniec roku szkolnego to dla wszystkich uczniów wiele ważnych nagród, wyróżnień i podziękowań. Jak co roku nasi uczniowie zgarnęli pulę nagród. Pani Dyrektor nagrodziła wszystkich wskazanych przez wychowawców i nauczycieli uczniów bez wyjątku od małego do dużego. Uczniów wyróżnionych za wysokie wyniki w nauce, w każdej klasie było naprawdę wielu. Nie zabrakło gratulacji z wyników w licznych konkursach przedmiotowych i sportowych. Nasi ósmoklasiści po wielu latach ciężkiej  sumiennej i wytrwałej pracy zostali również nagrodzeni za pracę na rzecz szkoły w Samorządzie Uczniowski, Chórze Szkolnym i wielu innych działaniach.

            Dziękujemy Wam drodzy uczniowie za wasz trud, dążenie do celu i pracy w na rzecz szkoły!!!

            Lista uczniów wyróżnionych - kliknij tutaj

          • Młodsze pokolenie odkrywa świat robotyki!

          • W bieżącym roku szkolnym, dzięki współpracy z Roboteam,  uczniowie klas 0-3 naszej szkoły mieli wyjątkową okazję zgłębić tajniki robotyki podczas fascynujących zajęć dodatkowych. Zajęcia te cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i pozwoliły najmłodszym odkrywcom rozwinąć swoje umiejętności manualne, kreatywność i logiczne myślenie.

            Podczas zajęć dzieci korzystały z klocków Lego Education WeDo 2.0, które umożliwiają budowę różnorodnych robotów i konstrukcji. Uczniowie z zapałem tworzyli m.in. samochody wyścigowe, skorpiony, helikoptery, wyciągarki, autobusy, czołgi, papugi, chomiki, modele trzęsień ziemi, krokodyle, śmieciarki, motory i agro roboty rolnicze.

            Każdy projekt wiązał się z poznaniem nowych ciekawostek i informacji z różnych dziedzin, takich jak fizyka, mechanika, przyroda czy inżynieria. Dzięki temu uczniowie mogli nie tylko świetnie się bawić, ale również poszerzać swoją wiedzę i rozwijać umiejętności rozwiązywania problemów.

            Zajęcia z robotyki to nie tylko nauka i zabawa, ale również doskonały sposób na integrację zespołu. Dzieci uczyły się współpracy, wzajemnej pomocy i dzielenia się pomysłami. Wspólne budowanie robotów i konstruowanie modeli stało się dla nich wspaniałą okazją do nawiązywania przyjaźni i budowania relacji.

            Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych najmłodszych uczniów i z radością obserwujemy ich rosnące zainteresowanie technologią i robotyką. Mamy nadzieję, że udział w zajęciach dodatkowych zaszczepi w nich pasję do nauki i otworzy drzwi do przyszłych sukcesów.

            Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z zajęć z robotyki

          • Oszczędzajmy wodę

          • Gminny Konkurs Ekologiczny „Oszczędzajmy wodę” został rozstrzygnięty. W dniu 20 czerwca 2024 r. przedstawiciele z Urzędu Miasta i Gminy Skała w imieniu Burmistrza wręczyli naszym uczniom dyplomy oraz nagrody.

            Uczniowie  z SP2 w Skale zdobyli następujące miejsca:

            I miejsce  - Olivier Srebnicki kl. 4a

            II miejsce - Patrycja Graboś kl. 7a

            III miejsce - Lena Parzelska kl. 5a i Mateusz Cieślik kl. 4a

            GRATULUJEMY  i życzymy dalszych sukcesów

        • Szkolny Dzień Muzyki 2024 r.
          • Szkolny Dzień Muzyki 2024 r.

          • Kolejny rok szkolny kończymy w naszej szkole muzycznym akcentem - tradycyjnym koncertem w ramach Dnia Muzyki.W koncercie brały udział zespoły klasowe od klasy pierwszej do siódmej, soliści z różnych klas oraz chór szkolny.Prezentowana była różnorodna muzyka: klasyczna, o zabarwieniu jazzowym, nawiązująca do ekologii czy nawet stylu negro spirituals. Bardzo udane prezentacje pokazują, że w naszej szkole każdemu uczniowi coś w duszy gra i mamy nadzieję, że tak pozostanie.

          • Bal ósmoklasistów!

          • Wieczór pełen wrażeń - komers klasy 8a!

            19 czerwca 2024 roku, odbył się długo wyczekiwany komers klasy 8a. Świetlica naszej szkoły zamieniła się w magiczny bal, a uczniowie bawili się prawie do białego rana. Atmosfera była wspaniała! Sala była pięknie udekorowana, a muzyka rozbrzmiewała na cały budynek. Uczniowie tańczyli, śpiewali i bawili się w najlepsze. Rodzice przygotowali pyszny poczęstunek, na którym nie zabrakło słodkich i słonych przekąsek, a także napojów.

            Punktem kulminacyjnym wieczoru była prezentacja przygotowana przez uczniów klasy 7a. Była to zabawna i wzruszająca historia o życiu klasy 8a, pełna śmiesznych anegdot i wspomnień. Prezentacja wywołała wiele śmiechu i łez radości. Pani Ewa Świda wszytkich swoich wychowanków uhonorowała pamiątkowym medalem!

            Komers to czas, który uczniowie z klasy 8a zapamiętają na długo. To był wieczór pełen radości, zabawy i pożegnań. Przed nimi teraz wakacje i nowy etap w życiu, ale to wspomnienia z komersu będą im przypominać o wspaniałym czasie spędzonym w naszej szkole.

            Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego wyjątkowego wydarzenia!

            Szczególne podziękowania dla:

            • Rodziców uczniów klasy 8a za pomoc w przygotowaniu poczęstunku i dekoracji sali.
            • Uczniów klasy 7a za przygotowanie prezentacji.
            • Dyrekcji szkoły i nauczycielom za wsparcie i opiekę.

            Życzymy wszystkim uczniom klasy 8a dużo szczęścia i powodzenia na dalszych etapach edukacji!

             

            Galeria zdjęć z komersu dostępna jest na stronie internetowej szkoły.

            Zapraszamy do obejrzenia! - kliknij tutaj

             

             

          • Breloczki z Tinkercada - klasa 3a tworzy wydruki 3D!

          • #LaboratoriaPrzyszlosci

            Uczniowie klasy 3a na zajęciach z edukacji informatycznej pod okiem Pani Małgorzaty Litwy zaprojektowali własne, unikatowe breloczki, wykonane w programie Tinkercad i wydrukowane na drukarce 3D Flashforge Adventurer 4, zakupionej w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

            Tinkercad to intuicyjny program, który pozwala dzieciom w łatwy sposób tworzyć trójwymiarowe modele. Uczniowie klasy 3a wykorzystali tę technologię do zaprojektowania swoich małych arcydzieł, które m.in. odzwierciedlają ich pasje i zainteresowania.

            Po zaprojektowaniu modeli w Tinkercadzie, nadszedł czas na wydruk 3D. Drukarka Flashforge Adventurer 4 okazała się niezawodnym narzędziem, które precyzyjnie  wydrukowało wszystkie breloczki. Zapoznali się z tajnikami druku 3D, poznali co to filament czy slicer. Z zapartym tchem przygotowywali projekty do druku, uruchamiali druk swoich breloczków i przypatrywali się poszczególnym warstwom swojego dzieła.

            Uczniowie z niecierpliwością czekali na moment, kiedy będą mogli odebrać swoje gotowe breloczki. Radość i duma na ich twarzach były bezcenne!

            Zajęcia z wykorzystaniem programu Tinkercad i drukarki 3D to nie tylko świetna zabawa, ale również doskonały sposób na rozwijanie kreatywności, umiejętności manualnych i logicznego myślenia. Uczniowie uczą się projektowania, tworzenia i rozwiązywania problemów, a jednocześnie poznają tajniki nowoczesnych technologii.

            Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych uczniów i z radością obserwujemy, jak rozwijają się ich umiejętności i pasje. Mamy nadzieję, że udział w zajęciach z drukiem 3D otworzy przed nimi drzwi do przyszłych sukcesów.

            Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

          • Ogólnopolskie Wybory Książek

          • Nasza placówka wzięła udział w Ogólnopolskich Wyborach Książek. Akcja była propagowana na stronie internetowej szkoły oraz Facebooku. Dnia 21 maja 2024 roku oficjalnie zakończyliśmy cykl działań propagujących czytelnictwo i prezentujących książki, na które warto zagłosować. Akcja odbyła się w dniach od 22-29 maja 2024 r.. Uczniowie otrzymali karty do głosowania, które wypełniali wspólnie z wychowawcą, a następnie przedstawiciele samorządu klasowego zebrali wypełnione druki i wrzucili do urny znajdującej się w bibliotece szkolnej. Najmłodszym uczniom, którzy nie umieją jeszcze dobrze pisać i nie byli pewni tytułów ulubionych książek, pomagali wychowawcy lub rodzice.

            czytaj dalej i oglądaj zdjęcia z akcji: kliknij tutaj

          • Leśna przygoda z językiem angielskim - lekcja na świeżym powietrzu w oddziale przedszkolnym!

          • W słoneczny czerwcowy dzień oddział przedszkolny naszej szkoły wyruszył na niezwykłą lekcję języka angielskiego na świeżym powietrzu. Okolica szkoły stała się scenerią bajki "We're going on a bear hunt", a my - mali odkrywcy wyruszyliśmy na poszukiwania misia.

            Podczas lektury bajki "We're going on a bear hunt" dzieci poznały nowe słówka i wyrażenia związane z łąką, rzeką i lasem oraz jego mieszkańcami. Naśladowaliśmy odgłosy natury, szumieliśmy jak trawa, przeskakiwaliśmy przez strumyki i wspinaliśmy się na pagórki, naśladując bohaterów z bajki.

            Wspólnie śpiewaliśmy piosenkę "The Bear Hunt", ucząc się nowych słów i rytmu. Tańczyliśmy w kółku, klaskaliśmy i tupaliśmy nogami. Zagraliśmy również w jedną z naszych ulubionych gier „Matt says”, ćwiczącą nie tylko naszą uważność, ale również utrwalającą poznane zwroty.

            Zabawy ruchowe na świeżym powietrzu to nie tylko świetna zabawa, ale również doskonały sposób na naukę języka angielskiego. Piękna pogoda i leśne otoczenie sprzyjały nauce i zabawie. Przedszkolaki wróciły do sali z uśmiechniętymi twarzami, zmęczone, ale pełne wrażeń. Lekcja języka angielskiego na świeżym powietrzu okazała się wspaniałą okazją do połącznia nauki języka z zabawą i aktywnością fizyczną.

            Korzyści z lekcji na świeżym powietrzu:

            • Nauka w naturalnym otoczeniu sprzyja lepszemu zapamiętywaniu i koncentracji.
            • Zabawy ruchowe rozwijają motorykę dużą i małą, a także koordynację ruchową.
            • Kontakt z naturą pozytywnie wpływa na samopoczucie i redukuje stres.
            • Wspólne zabawy integrują grupę i uczą współpracy.

            Zachęcamy wszystkich rodziców do zabawy z dziećmi w języku angielskim na świeżym powietrzu. Wystarczy odrobina kreatywności, aby zwykły spacer zamienić w fascynującą lekcję języka!

            Pomysły na zabawy językowe na świeżym powietrzu:

            • Utrwalajcie nazwy zwierząt domowych, na farmie, w lesie, na łące czy w zoo.
            • Śpiewajcie piosenki i rymowanki po angielsku.
            • Uczcie się kolorów, nazw roślin i kwiatów.
            • Bawcie się w chowanego, używając angielskich komend.
            • Grajcie w gry planszowe i karciane w języku angielskim.

            Pamiętajcie, że najważniejsza jest zabawa i radość z nauki!

          • Świętokrzyskie – „Z wizytą u Czarownic”

          • Na początku czerwca bieżącego roku uczniowie z  klas 7a i 8a wraz wychowawczyniami Panią Małgorzatą Trzcionką i Panią Ewą Świdą  oraz Panią Magdaleną Niedzielą wyruszyli na podbój województwa świętokrzyskiego. Odwiedziliśmy wiele wspaniałych miejsc.

            Gdzie byliśmy?

            • W Sandomierzu, w którym spacerowaliśmy po Rynku miasta, podziwialiśmy Ratusz, Bramę Opatowską, przechodziliśmy przez ,,Ucho Igielne”, szliśmy podziemna trasą turystyczną i pięknym wąwozem Św.  Królowej Jadwigi;
            • W Ćmielowie zwiedzaliśmy piękne Muzeum Porcelany i braliśmy udział w warsztatach tworzenia porcelany;
            • W zamku Krzyżtopór – zwiedzaliśmy potężne ruiny renesansowej rezydencji Ossolińskich;
            • W Hucie Szklanej, w osadzie średniowiecznej uczestniczyliśmy w warsztatach garncarstwa;
            • Weszliśmy na Święty Krzyż;
            • W Krzemionkach Opatowskich  w neolitycznej kopalni krzemienia pasiastego.

            Było bardzo intensywnie, ale ciekawie i wesoło. W piątek wieczorem, zrelaksowani i zadowoleni z udanej wyprawy wróciliśmy do Skały.

          • Wycieczka klasy 6a do Parku Świat Marzeń w Inwałdzie

          • Dnia 12 czerwca 2024 roku uczniowie klasy 6a pod opieką Pani wychowawczyni Małgorzaty Litwy oraz Pani Anny Gajewskiej wybrali się na pełną przygód wycieczkę do Parku Świat Marzeń w Inwałdzie. Ten niezwykły dzień obfitował w wiele atrakcji, które na długo pozostaną w pamięci.

            Zabytki Polski i świata w miniaturze

            Pierwszym punktem programu było zwiedzanie sekcji z miniaturami znanych zabytków. Uczniowie mieli okazję podziwiać w jednym miejscu zminiaturyzowane wersje najważniejszych budowli z Polski i całego świata. Wśród nich znalazły się takie perły architektury jak Wieża Eiffla, Big Ben, Statua Wolności czy Koloseum oraz polskie zabytki,  w tym z naszej najbliższej okolicy Zamek w Pieskowej Skale wraz z charakterystyczną Maczugą Herkulesa, Krakowskie Sukiennice czy Katedra na Wawelu. Była to wspaniała lekcja geografii i historii, umożliwiająca uczniom poznanie różnorodności kulturowej i architektonicznej.

            Kino 5D "Podwodny Świat"

            Kolejnym przystankiem było kino 5D, które dostarczyło uczniom wielu emocji. Tym razem tematem seansu był "Podwodny Świat". Dzięki zaawansowanej technologii uczniowie mogli nie tylko oglądać film, ale również odczuwać ruch, wiatr, a nawet krople wody, co sprawiło, że zanurzyli się w niezwykły podwodny świat pełen tajemniczych stworzeń i kolorowych raf koralowych. To wyjątkowe doświadczenie sprawiło, że każda projekcja była niezapomnianą przygodą.

            Samochodziki

            Następnie uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności za kierownicą miniaturowych samochodzików. Zabawa na torze wyścigowym dostarczyła mnóstwo radości i emocji, a także pozwoliła na rozwijanie refleksu i koordynacji ruchowej.

            Zwiedzanie średniowiecznej warowni

            Po emocjonujących wyścigach uczniowie przenieśli się w czasie do średniowiecza, zwiedzając rekonstrukcję warowni. Dzięki przewodnikowi Damianowi, który w ciekawy sposób opowiadał o życiu w tamtych czasach, uczniowie mogli poznać codzienne życie rycerzy i mieszkańców zamków, a także zwiedzić izbę tortur i zbrojownię. Była to fascynująca lekcja historii na żywo.

            Paintball laserowy

            Kolejną atrakcją był paintball laserowy, który okazał się strzałem w dziesiątkę. Uczniowie i opiekunki podzieleni na drużyny walczyli ze sobą, wykorzystując swoje umiejętności taktyczne i współpracę zespołową. Gra była nie tylko świetną zabawą, ale także sposobem na rozwijanie umiejętności współpracy i zdrowej rywalizacji.

            Obiad w karczmie

            Po intensywnych zabawach nadszedł czas na zasłużony odpoczynek i posiłek. Uczniowie zjedli pyszny obiad w karczmie, gdzie mieli okazję spróbować tradycyjnych dań kuchni polskiej. Był to także moment na wspólne rozmowy i integrację w mniej formalnej atmosferze.

            Wystawa klocków LEGO

            Na zakończenie wycieczki uczniowie odwiedzili wystawę klocków LEGO, która zrobiła na nich ogromne wrażenie. Wystawa obejmowała ponad 600 modeli zbieranych przez ponad 30 lat. Uczniowie mogli podziwiać niesamowite konstrukcje, a także samodzielnie budować własne modele, co rozwijało ich kreatywność i zdolności manualne.

            Piracka przygoda

            A jednak wystawa LEGO to nie był koniec naszej przygody.  Nie mogliśmy opuścić Inwałdu, bez wyprawy pirackim statkiem. Ileż było wrażeń i emocji! Z chęcią zostalibyśmy tam jeszcze dłużej, ale nadszedł czas na powrót do domu.

            Wycieczka do Parku Świat Marzeń w Inwałdzie była nie tylko dniem pełnym atrakcji, ale również doskonałą okazją do integracji zespołu klasowego. Wspólne przeżycia, emocje i zabawa zbliżyły uczniów do siebie, wzmacniając ich więzi i ucząc współpracy. Dzięki temu wyjazdowi nasza klasa stała się bardziej zgrana i gotowa na kolejne wyzwania.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim za dzień pełen pozytywnych wrażeń. Już teraz z niecierpliwością czekamy na kolejne wyjazdy! Przed nami wakacje, więc może odwiedzimy w realu niektóre z miniaturowych budowli.

            Zapraszamy do obejrzenia GALERII ZDJĘĆ :-)

          • Odlotowa wycieczka klasy 4a

          • 14 czerwca 2024r.- to był nasz kolejny edukacyjny  wyjazd do Krakowa.

            Tym razem udaliśmy się do Muzeum Lotnictwa Polskiego, które powstało w 1963 roku i jest jednym z największych europejskich muzeów tego typu.

            Pierwsza z wystaw, którą zwiedzaliśmy, to „Skrzydła Wielkiej Wojny".  W  Małym Hangarze zobaczyliśmy kolekcję unikatowych samolotów z czasów I wojny światowej. Niemal wszystkie samoloty z tej kolekcji są jedynymi zachowanymi egzemplarzami tych typów na świecie!!!

            Potem przeszliśmy na wystawę „Skrzydła i Ludzie XX wieku”. Jej główna część znajduje się w odrestaurowanym historycznym Hangarze Głównym . Mogliśmy wejść do wnętrza dwóch samolotów, a także dowiedzieć się,  jak rozwijało się lotnictwo polskie.

            Na ekspozycji przedstawiono także  skomplikowane losy polskich lotników i inżynierów, którzy wnieśli wkład w rozwój światowego lotnictwa.

            Nasz pan przewodnik okazał się być doskonałym znawcą tematu i nawet Antek i Wojtek-  klasowe autorytety w  temacie lotnictwa, byli pod dużym wrażeniem jego wiedzy. Zasypywał nas mnóstwem ciekawostek i  pytaniami, na które większość z nas nie znała odpowiedzi.

            A czy Wy wiecie skąd wzięło się zawołanie: „Panie pilocie, dziura w samolocie”? A  może wiecie do czego służyły pierwszym pilotom  efektowne białe szale?

            Kolejnym punktem naszej wycieczki był Ogród Doświadczeń im. S. Lema.

            Nasza lekcja  „Władca Pierścieni”  dotyczyła fal dźwiękowych - doskonałe połączenie nauki z zabawą.

            Ogród Doświadczeń to niezwykle ciekawe miejsce, do którego z pewnością jeszcze powrócimy!

          • II Turnieju Piłkarskim o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Skała w Minodze

          •  

            Nasi reprezentanci zdobyli drugie miejsce w "II Turnieju Piłkarskim o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Skała Szczęśliwa 13-stka",🥇🏆👏💪
            Dodatkowo królem strzelców imprezy został Oliwier Skwara 👑 ⚽
            Serdecznie gratulujemy zawodnikom kolejnego sukcesu 👏👏👏

          • 5 a w grze terenowej z Janem III Sobieskim

          • Wawel można zwiedzać na różne sposoby. Tylko „wpaść” na Wzgórze Zamkowe, snuć się po  komnatach zamkowych albo tak jak my,  uczestniczyć w GRZE TERENOWEJ pt. „O Janie III Sobieskim, co Turków pod Wiedniem pokonał”. Rozwiązując kolejne ciekawe zadania poznaliśmy najważniejsze fakty dotyczące bitwy wiedeńskiej i jej bohaterów oraz zobaczyliśmy  cenne pamiątki z nią związane. Poszerzyliśmy naszą wiedzę o wiktorii wiedeńskiej. Przemierzając poszczególne wystawy Zamku Królewskiego na Wawelu, wyruszyliśmy w podróż śladami wybitnego króla i wodza – Jana III Sobieskiego. Zapoznaliśmy się również z odległym światem Imperium Osmańskiego i jego mieszkańcami. 
            Trochę historii.

            12 września 1683 roku rozegrała się jedna z najsłynniejszych bitew nowożytnej Europy. Sprzymierzone wojska chrześcijańskiej części Europy pod wodzą króla Jana III Sobieskiego stoczyły walkę z Turkami oblegającymi Wiedeń. Było to wielkie starcie nie tylko pod względem militarnym, ale także z powodu jego kulturowych konsekwencji. Pokonana armia Osmanów przestała stanowić zagrożenie dla świata chrześcijańskiego na wiele lat, a sława polskiego oręża na zawsze zapisała się na kartach historii. 

            Trasa gry: Reprezentacyjne Komnaty Królewskie, Sztuka Wschodu. Namioty TureckieSkarbiec Koronny, Zbrojownia, dziedziniec zewnętrzny. 

            Zadania rozwiązywaliśmy w grupach, indywidualnie, zbiorowo, analizując każdy szczegół oglądanych obiektów, szukając odpowiedzi na zadane pytanie.  Rozwiązywaliśmy je idąc, stojąc, siedząc i leżąc… (dosłownie) na zamkowych posadzkach.  Udało się ! Zrealizowaliśmy poprawnie wszystkie polecenia. Gra terenowa to świetna alternatywa dla tradycyjnego zwiedzania. Polecamy!

            Po tak wyczerpujących (fizycznie i umysłowo) działaniach poszliśmy zrelaksować się do Kina Pod Baranami na film „Głowa pełna Ciebie”.  Film o relacjach rówieśniczych oraz rodzinnych, czyli
            o naszych problemach, z którymi już się spotkaliśmy albo dopiero nas czekają. Łatwo nie będzie :( Przed nami niełatwe decyzje, dylematy, rozterki duchowe, pierwsze zauroczenie ...jak to w życiu bywa. Ten film uczy asertywności i szczerości, uświadamia, że zawsze powinniśmy sobie odpowiedzieć na pytanie czego naprawdę chcemy i postępować zgodnie z tym przekonaniem.

            Na zakończenie naszej wycieczki poszliśmy do miejsca „regeneracji i integracji”, co jest już tradycją naszych wyjazdów. Tym razem byliśmy w Pijalni Czekolady Wedla. Pyszności znikały
            z talerzy w tempie błyskawicznym. A przy tym była to okazja do porozmawiania i pośmiania się.

            Kolejny udany wyjazd za nami. Wspomnijmy jeszcze o tym, że wycieczka była „beztelefonowa”. Nie znaczy to, że nie mieliśmy telefonów, oczywiście, że tak :), ale służyły wyłącznie do robienia zdjęć i poinformowania rodziców o godzinie powrotu.  Tak się da? Dało się!

            GALERIA ZDJĘĆ

          • POMAGAMY, bo chcemy... czyli Szkolny Dzień Czekolady

          •  

            Pamiętacie Szkolny Dzień Czekolady? Podczas tegorocznej akcji dzięki Waszej hojności zebraliśmy kwotę 1000 złotych, która została przekazana na konto fundacji Dzieło Pomocy Dzieciom, prowadzącej między innymi Placówkę Opiekuńczo – Wychowawczą przy  ul. Rajskiej w Krakowie.

            Dziękujemy raz jeszcze Wszystkim, którzy włączyli się do akcji i wsparli szczytną idee pomocy najmłodszym.

            Dom POMOCY DZIECIOM - kliknij