• Pisanki... jajka malowane...

          • W dniu dzisejszym uczennice klasy 6a wraz z Panią Katarzyną Korzonek-Jaworską oraz Panią Małgorzatą Litwa wzięły udział w malowaniu pisanek na Rynku w Skale. W okresie świątecznym ozdobią one centrum miasta. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji, a wszystkim życzymy Wesołych Świąt!

        • Konkurs Wielkanocny 2024 r.
          • Konkurs Wielkanocny 2024 r.

          • Uczniowie naszej Szkoły, jak co roku w ramach "Szklonego Konkursu Wielkanocnego" wykonali przepiękne pisanki, palmy, koguciki, zajączki. Wszystkie prace ze względu na estetykę, wykonanie i pomysł zostały nagrodzone!

            Gratulacje za pomysłowość i twórczość!

          • Dzień Otwarty dla najmłodszych już za nami!

          • Dziękujemy wszystkim rodzicom i ich dzieciakom za przybycie do naszej szkoły na „Dzień Otwarty”. Mieliśmy okazję zaprezentować i pochwalić się naszymi najmłodszymi uczniami, którzy wykonali utwory muzyczne, tańce, wiersze w wersji teatralnej oraz grę na instrumencie. A to tylko mała porcja tego, co w naszej szkole dzieje się na co dzień. Samorząd Uczniowski ze starszych klas godnie zaopiekował się naszymi przyszłymi kandydatami do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej. Pięknie zaprezentował naszą szkołę, przeprowadził wraz z nauczycielami krótkie warsztaty i wręczył upominki. Jesteśmy dumni, że mamy takich wspaniałych uczniów.

            Zapraszamy do SP2 w przyszłym roku szkolnym 2024/2025.

          • WIELKANOCNY MAZUREK PROSI: KUP MNIE DLA MAŁEJ ZOSI!

          • Pod takim oto hasłem, 25 i 26 marca, z olbrzymią pomocą rodziców, nauczycieli oraz uczniów, SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU zorganizowało kiermasz bab, serników, mazurków oraz innych - mniej lub bardziej - świątecznych pyszności.

            Zebrane pieniążki zostaną przekazane na rzecz DRUŻYNY MAŁEGO PTYSIA.

            DZIĘKUJEMY!

          • „Szkoła jest SMART”

          • To tytuł programu edukacyjnego, w którym wzięliśmy udział. Jego celem  było zwiększenie atrakcyjności procesu dydaktycznego i zachęcenie uczniów do uczenia się przez zabawę. 
            Autorem projektu jest Wydawnictwo IUVI Games.

            Na okres dwóch tygodni otrzymaliśmy pakiet 18 łamigłówek SmartGames®, to gry logiczne stworzone po to, by uczyć i wspomagać logiczne myślenie. Pod płaszczykiem emocjonującej zabawy kryją się w łamigłówkach całe pokłady elementów edukacyjnych. Uczą one spostrzegawczości, umiejętności dopasowywania do siebie różnych elementów, patrzenia na problem z innej strony, myślenia w sposób nieszablonowy, poszukiwania reguł stojących za daną zagadką i podejmowania decyzji. Łamigłówki to także doskonałe narzędzie treningowe dla umysłu. Każda gra miała kilka poziomów i przeznaczona była dla różnych grup wiekowych. Okazało się, że nawet te, które wydawały się banalne,  „rozłożyły na łopatki” nawet ósmoklasistów :)

            Czas zabawy szybko minął i musieliśmy je oddać, a właściwie przesłać kolejnej szkole, która niecierpliwie na nie oczekiwała.

            Więcej informacji o łamigłówkach znajdziecie tutaj: KLIKNIJ

            A tu możecie zobaczyć naszych graczy: KLIKNIJ

          • NA WIOSNY PRZYWITANIE - W SZKOLE NOCOWANIE:)

          • W ostatni piątek (22 marca), chwilkę po 18.00, za 19 uczniami, 3 wolontariuszkami, 2 Paniami Magdami i 1 Panem Marcinem zamknęły się drzwi naszej szkoły (tym razem od wewnątrz) i rozpoczęła się “najdłuższa lekcja” w tym roku szkolnym: Noc z Andersenem.

            Napisałam “najdłuższa lekcja”? Oj, przepraszam:). Było to raczej “najdłuższe spotkanie towarzyskie”, bo tym właśnie stała się nasza nocowanka - imprezką z okazji urodzin słynnego duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. I jak to w takich sytuacjach bywa - wszyscy bawili się wyśmienicie, chociaż - oprócz zabawy - czytaliśmy oczywiście baśnie Pana Andersena i tworzyliśmy do nich przepiękne ilustracje. Były konkursy (a nawet dwa!), pyszna kolacyjka, rozmowy (na szczęście - nie do białego rana) oraz - po prostu - miło spędzony czas. Zostaliśmy niejako uwięzieni w jednym pomieszczeniu, zdani tylko na siebie, ale wyszliśmy z tego mocniejsi, a na pewno - bardziej zintegrowani i zaprzyjaźnieni.

            Wszystkim (całym, zdrowym, zadowolonym) udało się dotrwać do sobotniego poranka i nawet żaden rodzic nie musiał przyjeżdżać w nocy po odbiór stęsknionego za swoim wygodnym łóżkiem dzieciaka, co właściwie jest najlepszą rekomendacją naszej imprezy urodzinowej u tego słynnego Duńczyka.

            Do zobaczenia za rok...

          • XXIII edycja ogólnopolskiego konkursu przyrodniczego już za nami!

          • Duży sukces odnieśli uczniowie naszej szkoły w konkursie Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski - Dłubniański Park Krajobrazowy. 21 marca to MY byliśmy gospodarzami trzeciego - parkowego - finałowego już etapu tego konkursu. Drużyna naszych ósmoklasistów w składzie: Janusz Helena, Morawska Tatiana i Żak Franciszek zajęła wysokie - drugie miejsce. Bardzo niewiele zabrakło do pełnego sukcesu! Aby móc przystąpić do tego etapu, wspomniani uczniowie wygrali kilka tygodni temu najpierw etap szkolny, a następnie gminny. 

            Serdeczne gratulacje i wyrazy podziwu składają opiekunowie konkursu - Małgorzata Trzcionka i Dariusz Ziarkowski.

          • Dzień Kolorowych Skarpetek

          • 21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa, znany jako Dzień Kolorowych Skarpetek.

            Kombinacja liczb 21 i 3 - nie jest przypadkowa. Trisomia 21 - to obecność dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów, dlatego dzień 21 marca (21.03) został symbolicznie wyznaczony jako święto, które co roku zwraca uwagę na Zespół Downa.

            Co wspólnego z Zespołem Downa ma Dzień Kolorowych Skarpetek?

            Kolorowe, różniące się w parze skarpetki:

            - mają pokazywać, że dzieci i osoby dorosłe z Zespołem Downa zmagają się z odmiennością w stosunku do reszty społeczeństwa,

            - są symbolem solidaryzowania się z osobami z Zespołem Downa, są wyrazem tolerancji,

            - pokazują, że mimo różnic osoby z Zespołem Downa - są radosnymi i pełnymi życia ludźmi.

            Uczniowie naszej szkoły chętnie włączyli się w obchody Dnia Kolorowych Skarpetek.

          • Dzień Szalonej Fryzury, czyli Pierwszy Dzień Wiosny

          • 21 marca to również ważny dzień dla każdego, bo to właśnie w kalendarzu pojawia się pierwsze długo oczekiwane słoneczko. To nic innego, jak pierwszy dzień WIOSNY. W tym dniu uczniowie w naszej szkole zaszaleli... Samorząd Uczniowski z tej okazji zorganizował Dzień Szalonej Fryzury!!! 

            Oj wyobraźnia zadziała i cuda na głowie się pojawiły. A jakie to sami zobaczcie...

            W przyszłym roku na pewno to powtórzymy...

          • Karta z kalendarza 20.03.2024 r. - Wiosna tuż tuż …

          • Zima już za nami i nareszcie doczekaliśmy się upragnionego słońca. W dniu dzisiejszym  nogi same poniosły nas na spacer. Uczniowie z klas 1-3 oraz oddział przedszkolny z uśmiechem na ustach wybrali się na przemarsz po ulicach Skały. Razem z wychowawcami poszukiwali prawdziwych śladów wiosny. Wykonali przepiękne dekoracje, transparenty i oczywiście nie zabrakło symbolu wiosny czyli tradycyjnej Marzanny, której na zakończenie symbolicznie się pozbyli: „Niech zima już do nas nie wraca”!

            Mamy nadzieję, że Pani Wiosna zagości już u nas na stałe.

          • Dzień Pająka w 1a

          • 14 marca klasa 1a miała okazję stanąć oko w oko z budzącym powszechnie strach  PAJĄKIEM PTASZNIKIEM. Jedna z uczennic Zosia jest miłośniczką zwierząt i od dwóch lat przyjaźni się z pająkiem o imieniu Leon.  Jak się okazało, nie było się czego bać. Leon okazał się  uważnym słuchaczem i obserwatorem. Towarzyszył nam przez kilka dobrych godzin, poruszając się nieznacznie w swoim terrarium.  W tym dniu zgłębiliśmy wiedzę na temat życia pająków. Dowiedzieliśmy się między innymi, że to bardzo pożyteczne stworzenia, które oczyszczają nasz dom z much, komarów i wielu innych żyjątek znajdujących się także w ogrodach. Nie wiedzieliśmy też, że sieć pająka może być bardziej wytrzymała niż stal. By nasz gość nie czuł się osamotniony wykonaliśmy pająki 3D, które można podziwiać  w naszej klasie i na poniższych zdjęciach.

          • Już za chwileczkę, już za momencik…

          • 22 marca o godz. 18.00 rozpocznie się najbardziej niezwykła noc w naszej szkole, która potrwa aż do sobotniego poranka, czyli międzynarodowe wydarzenie z okazji urodzin znanego duńskiego pisarza.

            Już nie możemy się doczekać!

          • 2024.3.14 ŚWIATOWY DZIEŃ LICZBY PI

          • Liczba, która ma swoje święto? Tak, i to obchodzone od ponad trzydziestu lat.

            Mowa o  liczbie Archimedesa,  zwanej także Ludolfiną.

            My znamy ją jako liczba π  i oczywiście  w dniu 14 marca też o jej święcie pamiętaliśmy!!!

            P.S. Nasza noblistka Wisława Szymborska zadedykowała jej jeden ze swoich wierszy:

             „Liczba Pi”.

          • XI Gminny Konkurs Matematyczny

          • XI Gminny Konkurs Matematyczny już za nami. MISTRZAMI SUDOKU w kategorii klas

            7-8 zostali uczniowie naszej szkoły: MAŁGOSIA JASICA i AREK MADEJ z kl. 8a. W kategorii klas 4-6 Szkołę Podstawową nr 2 w Skale reprezentowała KLARA FAJTO i TOMEK PARZELSKI z kl. 5a, plasując się na miejscu piątym.

            GRATULUJEMY zwycięzcom oraz uczestnikom konkursu.

            Składamy podziękowania dla organizatorów: Szkoły Podstawowej w Szczodrkowicach!!!

          • W ŚWIECIE BIAŁUCHÓW

          • Klasa 1a oraz dzieci z oddziału „ 0” mieli okazję bliżej poznać podwodny świat zwierząt zamieszkujących oceany. Wszystko to za sprawą animacji pt. „Katak. Podwodna przygoda”, która w przejmujący sposób uzmysławia jak ważna jest tolerancja i samoakceptacja. Historia młodego białucha, który jest w  gotów ponieść wielkie ryzyko, by dotrzeć do swojego dziadka i opowiedzieć mu pewną ważną historię, niezwykle poruszyła nasze małe serduszka.  Ale ciii...nic  więcej już n ie zdradzimy, tylko zapraszamy do kin!

          • BIEGAMY, BIEGAMY, BŁĘDÓW NIE POPEŁNIAMY, czyli klasa 3a świętuje Miesiąc Języka Ojczystego.

          • Łącząc przyjemnie z pożytecznym, czyli zajęcia sportowe z językiem polskim (nie mogliśmy dojść do porozumienia - co tu jest przyjemne, a co pożyteczne:), na ostatnim wuefie zorganizowaliśmy konkurs o tytuł Mistrza Ortografii klasy 3.

            Rozpoczęliśmy od dyktanda bieganego (w parach), co pozwoliło nam wyłowić ścisłą czołówkę (Szymon, Alan, Jaś i Marcel), natomiast w wyniku dogrywki okazało się, że tytuł Mistrza naszej klasy wybiegał ALAN ZARĘBA.

            Gratulacje!

            A oto kilka fotek z naszej zabawy: