24.11.2022 r. był dla naszej klasy dniem wyjątkowym! Świetną zabawę rozpoczęliśmy od porannego Balu Andrzejkowego, po zakończeniu którego (oczywiście po uzupełnieniu płynów, spalonych kalorii oraz po ochłonięciu i wystygnięciu:) wyjechaliśmy w kierunku Miechowa, aby choć troszkę wczuć się w nastrój zbliżających się wielkimi krokami Świąt Bożego Narodzenia. Naszym celem stała się Fabryka Bombek "DECORA", gdzie mogliśmy poznać proces tworzenia szklanych ozdób choinkowych, które - oprócz tradycyjnych okrągłych bombek - przybierają również kształty zwierzątek, aniołków, samochodów, mikołajów, postaci z bajek, piłkarzy itp.
Oprócz walorów edukacyjnych, wizyta w zakładzie była dla nas niezapomnianym doświadczeniem i wielką frajdą - każdy z nas samodzielnie ozdobił bowiem jedną bombkę, którą zabrał ze sobą, aby mogła zawisnąć na domowej choince i cieszyć nas przez całe Święta, a nawet - o czym wiemy z lekcji religii - nieco dłużej… Nie zapomnieliśmy oczywiście o zakupach w sklepiku, gdzie zaopatrzyliśmy się (i zapewne sporą część rodziny :) w przepiękne, produkowane i ozdabiane ręcznie w tej niezwykłej manufakturze, szklane ozdoby.
To był udany dzień!