To długo oczekiwane przez nas wydarzenie już za nami .
Do organizacji balu z wielkim entuzjazmem podeszli nasi Rodzice.
Jesteśmy im za to ogromnie wdzięczni i serdecznie dziękujemy!
A jak się bawiliśmy?
Zobaczcie sami.
To długo oczekiwane przez nas wydarzenie już za nami .
Do organizacji balu z wielkim entuzjazmem podeszli nasi Rodzice.
Jesteśmy im za to ogromnie wdzięczni i serdecznie dziękujemy!
A jak się bawiliśmy?
Zobaczcie sami.
Rok szkolny dobiega końca, żar leje się z nieba… Wszyscy marzą już tylko o odrobinie ochłody i letniej przyjemności. Wychodząc naprzeciw naszym przedwakacyjnym nastrojom i iście wakacyjnej pogodzie, klasa 2a wybrała się na pieszą wycieczkę "szlakami lodowych pyszności". Nasz WYPAD NA LODY był nie tylko słodką nagrodą za całoroczną sumienną pracę, ale również świetną okazją do przypomnienia sobie zasad obowiązujących podczas spacerów oraz wizyt w miejscach publicznych.
Radości nie było końca, ponieważ lody jest to coś, co lubimy (prawie) najbardziej:), a nasze uśmiechnięte i nieco umorusane buzie są tego najlepszym dowodem!
P.S.
Lody były przepyszne, a najważniejsze - pieniądze na nie zarobiliśmy samodzielnie!
Nasza wycieczka w Karkonosze, to już wspomnienie, ale jakże piękne!
Wczesnym rankiem, w strugach deszczu wyjeżdżaliśmy ze Skały. W autobusie panowała senna atmosfera, ale tylko przez chwilę… Województwo śląskie powitało nas słońcem. Musimy przyznać, że pogoda bardzo nam sprzyjała.
asz pierwszy przystanek, to Jelenia Góra- piękne miasto z wieloma ciekawymi zabytkami. Kto by pomyślał, że znajduje się tam nawet pomnik Neptuna!
Kolejnym punktem programu na naszej trasie był zamek Chojnik, malowniczo komponowany w krajobraz Karkonoskiego Parku Narodowego. Widoczny już z daleka, wybudowany na wysokim wzniesieniu, okazał się być dla niejednego z nas trudnym celem do zdobycia… ale było warto. Przepiękna panorama Sudetów jaką zobaczyliśmy po wejściu na wieżę zamkową, wzbudziła nasz zachwyt.
Zmęczeni dotarliśmy do Karpacza.
Dzień drugi, dla wielu z nas – najciekawszy, to wyprawa na Śnieżkę. Aby każdy mógł ją zdobyć, postanowiliśmy skorzystać z usług kolei linowych i na Kopę wyjechaliśmy wyciągiem krzesełkowym.
W drodze powrotnej mieliśmy godzinny odpoczynek w schronisku Samotnia, a to za sprawą nagłej ulewy. Kolejny nasz postój to piękna drewniana Świątynia Wang. Powstała w Norwegii w XIII wieku, a przeniesiona została w Karkonosze w roku 1842.
Dzień trzeci, to nasze pożegnanie z Karpaczem, lecz nie koniec górskich wędrówek. Pan Paweł - nasz przesympatyczny przewodnik zaprowadził nas do pięknego miejsca, to schronisko Wysoki Kamień w Górach Izerskich. W drodze powrotnej zwiedziliśmy Hutę Szkła Kryształowego Julia. Zobaczyliśmy cały cykl produkcji kryształów. Wyprodukowanie kryształowego cudeńka to praca wymagająca ogromnej wprawy i cierpliwości.
W godzinach wieczornych wróciliśmy do Skały. Humory dopisywały nam do końca naszej podróży.
A o czym nie napisaliśmy? O czasie wolnym w „Rezydencji Karnat” ? O tym ciii…
Niech te wspomnienia zostaną w naszej pamięci.
FOTO GALERIA: KLIKNIJ TUTAJ
Jesteśmy ogromnie dumni z naszego ucznia, Mateusza Kucy!!! Podczas Mistrzostw Europy w Ju-Jitsu rozgrywanych w Izraelu, Mateusz wywalczył złoty medal, zostając tym samym MISTRZEM EUROPY!!!
GRATULACJE!!!!
W dniu 16.06 odbył się w naszej szkole Turniej klas 1-3 o Puchar Dyrektora SP2 🏆
Zawodnicy pokazali duże umiejętności piłkarskie dzięki czemu turniej stał na wysokim wyrównanym poziomie 💪
Wyniki Turnieju:
Serdecznie gratulujemy 👏
W poniedziałek 12 czerwca, laureaci gminnego konkursu ekologiczno – plastycznego, zostali
zaproszeni na uroczyste wręczenie nagród i dyplomów przez Burmistrza Miasta Gminy i Skała – pana
Krzysztofa Wójtowicza, do Szkoły Podstawowej w Cianowicach.
W wyniku tego konkursu, uczniowie z Naszej szkoły zajęli następujące miejsca:
Maciej Chojnacki kl. I „a” – III miejsce
Alicja Tabor – kl. I „a” - wyróżnienie
Natomiast w wyniku udziału w II etapie gminnego konkursu ekologicznego „Dbaj o swój kawałek
nieba”, gdzie zadaniem uczestników było rozwiązanie testu sprawdzającego wiedzę uczniów na
temat ekologii, uczeń Naszej szkoły – Miłosz Brzykcy (kl. 7a) zdobył I miejsce.
Wielkie Gratulacje dla laureatów !!!
7 czerwca 2023 roku o godz. 10.00 tysiące uczniów z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Próbowali pobić ustanowiony rok temu rekord osób czytających w tym samym momencie. Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać dla rozrywki, z uśmiechem, we wspólnym gronie. Słoneczna pogoda zachęciła uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Skale do wyjścia ze szkoły. W rękach trzymali swoje ulubione książki, ale zanim zatopili się w lekturze, uczennica kl. 8 b Hania Fajto przeczytała wiersz Jana Brzechwy „Na straganie”. Wspólnie postanowili pokazać, że czytać można w każdym wieku i w każdym miejscu. W ten sposób włączyli się w Ogólnopolską Akcję Czytelniczą "Jak nie czytam, jak czytam”.
Konkurs odbył się 13 czerwca 2023r. Tym razem organizator - Szkoła Podstawowa w Szczodrkowicach zorganizowała go w formie gry terenowej.
Nasza drużyna w składzie:
Arkadiusz Mętel kl. 8b,
Maksymilian Ziarkowski kl. 7a
Szymon Domagała kl. 6a
zajęła 2 miejsce.
Gratulacje!!
Jak co roku, 26 maja świętujemy Dzień Matki, a niecały miesiąc później Dzień Ojca. Oczywiście, nie można zapomnieć o przypadającym na 1 czerwca Dniu Dziecka oraz majowym Dniu Rodziny. W tym roku, 6 czerwca, klasa 2a postanowiła połączyć te wszystkie święta i zorganizować POPOŁUDNIOWE SPOTKANIE PRZY LEMONIADZIE.
Do imprezy tej przygotowywaliśmy się właściwie już od jakiegoś czasu. Kilka tygodni temu zorganizowaliśmy bowiem KIERMASZ KSIĄŻKI PRZECZYTANEJ, na którym zarobiliśmy przysłowiowe "parę groszy", które następnie zdeponowaliśmy na zapleczu naszej sali, aby dopiero teraz wydać je na jedzonko i - oczywiście - LEMONIADĘ. Jakoś tak niezręcznie byłoby nam prosić naszych Rodziców o fundusze na imprezę z takiej oto okazji… Nie było wyjścia - musieliśmy je zarobić. I chociaż początkowo wydawało się, że nie jest to jakaś zawrotna suma, dzięki pomocy Pani Ewy udało się przygotować cały stolik pyszności!
Później musieliśmy napisać kilka zdań o naszych ukochanych mamach i stworzyć portrety tatusiów, co - podczas imprezy - stało się dla Rodziców szansą na przekonanie się, jak ich widzą i co sądzą o nich ich własne dzieci. Było trochę śmiechu i trochę - ocieranych ukradkiem - łez... Zresztą, taki był właściwie zamiar tego spotkania: bawić i wzruszyć jednocześnie! I chyba nam się to udało, ponieważ po ostatniej piosence większość z nas nie chciała wracać do domu… Trudno się dziwić - każdy znalazł tu coś dla siebie. Jednych zachwyciła muzyka: bo i Wojciech Młynarski (Nie ma jak u mamy), Violetta Villas (Do ciebie mamo), Urszula Sipińska (Mam cudownych rodziców), czyli trochę "retro", ale i coś "nowszego": Majka Jeżowska (A ja wolę moją mamę), Natalia Kukulska (Co powie Tata) i wiele podobnie rodzinnych piosenek. Innym najbardziej przypadły do gustu gry i zabawy integracyjne: Czego o sobie nie wiecie?, układanie puzzli "na czas" czy też budowanie wieży z klocków. A to wszystko w konwencji - DZIECI KONTRA RODZICE. Wynik nie grał roli, oczywiście. Ważne były te wspólne chwile, które chcieliśmy sobie podarować.
To był naprawdę niezwykły czas!
Tym razem nasze spotkanie rozpoczęliśmy rodzinnym ogniskiem. Podczas, gdy nasi rodzice wesoło spędzali czas przy ognisku, my rozpoczęliśmy już dyskotekę. Bawiliśmy sie świetnie, aż do rana! Długo wspominać będziemy wspólnie spędzony czas.
Klasa 8b
W dniu 2.06.2023 uczniowie naszej szkoły rywalizowali w biegu błogosławionej Salomei który odbył się na Grodzisku z okazji Dni Gminy Skała. Nasza młodzież bardzo godnie reprezentowała naszą szkołę podczas zawodów i każdy dał z siebie na prawdę wszystko 👏 👏 Miejsca na podium zajęli:
Klasy 1-2 - 2 miejsce Marcel Woźniak
Klasy 3-4 - 1 miejsce Stanisław Rogowski
Klasy 5-6 - 1 miejsce Paweł Zaprzelski
Klasy 5-6 - 3 miejsce ex aequo Jagoda Zagział i Amelia Wilk
Klasy 7-8 - 3 miejsce Martyna Rogowska
Brawa należą się również Maćkowi Kaniewskiemu z klasy 4a za wspaniały gest fair play. Maciek już na podium przyznał że komisja sędziowska mogła popełnić błąd a on był ostatecznie 4 👏👏👏
1 czerwca 2023 r.
Razem z innymi drużynami, spotkaliśmy się w punkcie startowym w Białym Kościele, odpowiadając na pytania testowe sprawdzające wiedzę historyczno-przyrodniczą na temat OPN. Tutaj straciliśmy kilka punktów, jednak zdeterminowani, udaliśmy się do kolejnego punktu. Przy wejściu na Szlak Zielony, przed Jaskinią Ciemną, nasza drużyna zdobyła maksymalną ilość punktów, bezbłędnie rozpoznając na wylosowanych fotografiach wszystkie trzy gatunki zwierząt zamieszkujących OPN. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Jaskini Ciemnej wraz z przewodnikiem. Po wyjściu z Jaskini, Nasza drużyna znowu zdobyła maksymalną możliwą liczbę punktów do zdobycia, rozpoznając spośród zaprezentowanych małych fragmentów fotografii, charakterystyczne elementy krajobrazu OPN, np. Zamek w Ojcowie. Z ostatnim zadaniem zmierzyliśmy się w otoczeniu Kasztanowców w Parku przy Muzeum. Tam rozpoznając zaprezentowane Nam rośliny i podając ich pełne nazwy, po raz trzeci otrzymaliśmy maksymalną liczbę punktów. Po podsumowaniu punktów okazało się, że weźmiemy udział w dogrywce z drużyną z Sąspowa, która zdobyła taką samą liczbę punktów. Zmęczeni, ale wysoce zmotywowani, stanęliśmy do walki z przeciwnikami, gdzie jednym punktem oddaliśmy zwycięstwo drużynie z Sąspowa, tym samym zdobywając drugie miejsce. Rajd zakończyliśmy wspólnym ogniskiem, przy którym zregenerowaliśmy siły. Choć było Nam trochę żal, że tak bliscy zwycięstwa, ostatecznie zdobyliśmy drugie miejsce, to uważamy, że był to bardzo udany dzień - pełen przygód, spędzony w miłym towarzystwie, przy pięknej pogodzie, wśród natury i bardzo aktywny, bo przeszliśmy dużo kilometrów.
Uczestnicy Rajdu, którzy zdobyli dla Naszej Szkoły II miejsce w Rajdzie Neandertala
Natalia Fordymacka - 8 a
Amelia Huzior - 8 a
Julia Kościelniak - 8 a
Hanna Żmudzka - 8 a
Martyna Rogowska -8 b
Arkadiusz Mętel - 8 b
SERDECZNE GRATULACJE DRUŻYNO !!!
Jeśli chcesz się rozwinąć, musisz zrobić coś innego niż większość ludzi.” /Lakshmi Mittal/
Kierując się - być może - tą właśnie maksymą, Maksymilian Ziarkowski z klasy 7 wziął udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci: “Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy” i uzyskał tytuł Laureata etapu regionalnego.
Oprócz olbrzymiej satysfakcji, z plenerowej imprezy w krakowskiej siedzibie OR KRUS, Maksymilian przywiózł do domu liczne nagrody, które zapewne zachęcą go do udziału w innych konkursach:)
Gratulacje!!!
We środę 31 maja nasze uczennice z klasy 5 - Zofia Wójtowicz i Jagoda Zagział oraz z klasy 7 - Julia Dutkowska i Monika Ziarkowska, wzięły udział w szóstym Gminnym Turnieju Rysunkowym. Konkurs odbył się w murach Szkoły Podstawowej nr 1 w Skale, a jego organizatorem i koordynatorem była Pani Katarzyna Korzonek - Jaworska. Uczestnicy mieli godzinę, by za pomoc ą ołówka narysować na kartkach A3 przygotowaną dla nich na stoliku martwą naturę.
Konkurs odbył się w dwóch salach, z podziałem na dwie kategorie wiekowe - klasy 4-5 oraz klasy 6-8.
Jury przyznało odpowiednio w dwóch kategoriach wiekowych I, II i III miejsce oraz wyróżnienie.
Zwycięzcom konkursu składamy serdeczne gratulacje, życzymy dalszych sukcesów i rozwijania swoich pasji oraz talentów. W szczególności Naszym uczennicom, które odpowiednio zajęły:
I miejsce w kategorii klas 4 - 5 - Jagoda Zagział
II miejsce w kategorii klas 4 - 5 - Zofia Wójtowicz
II miejsce w kategorii klas 6 - 8 - Monika Ziarkowska
Słoneczna pogoda sprzyja wycieczkom, dlatego i my postanowiliśmy się nieco doedukować, a przy okazji - zabawić. 1 czerwca (nawet chyba nie wypada przypominać czyje to święto, bo przecież wszyscy pamiętamy…) klasa 2a wybrała się z wizytą do Straży Pożarnej, gdzie mieliśmy możliwość zapoznania się z ciężką i odpowiedzialną pracą strażaków. Naszym głównym celem było poznanie charakteru ich pracy, kształtowanie świadomości znaczenia tego wyjątkowego zawodu, zapoznanie ze sprzętem przeciwpożarowym, wyposażeniem wozów, umundurowaniem oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania w miejscach publicznych. Strażacy chętnie opowiadali o swojej pracy i demonstrowali swoje umiejętności.
Oprócz poznania tajników ich zawodu, przypomnieliśmy sobie numery alarmowe oraz dowiedzieliśmy się, jak należy zachowywać się w sytuacji zagrożenia.
Największą atrakcją była jednak kurtyna wodna, która w ten piękny, słoneczny, czerwcowy dzień stała się nie tylko prawdziwym wybawieniem i ochłodą, ale i sprawiła dzieciom mnóstwo radości. Konkurować mogła jedynie z “tyrolką”, która wzbudziła wiele emocji, a dla niektórych była szansą na przełamanie lęku wysokości i naszych - wszelakich - innych lęków!
Całkiem niespodziewanie, mieliśmy również szansę obserwacji strażaków szykujących się do wyjazdu na akcję ratunkową! Niezapomniane wrażenia!
To była bardzo ciekawa i ważna lekcja. Składamy serdeczne podziękowania Strażakom z Komendy Powiatowej PSP w Proszowicach za miłe przyjęcie i możliwość bliższego poznania ich niezwykle trudnej i niebezpiecznej pracy, a rodzicom Szymona z naszej klasy - za pomoc w organizacji wycieczki oraz przepyszny poczęstunek!
30 czerwca 2023 r. uczniowie z klasy 4a zmierzyli się z poważnym egzaminem na kartę rowerową. W pierwszej kolejności podeszli do części teoretycznej, a po wykonanym teście sprawdzili się w części praktycznej, która została przeprowadzona przez przedstawicieli Policji Powiatowej.
Wszystkim zdającym posiadaczom karty rowerowej SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!
Rok 2023 został pod koniec zeszłego roku ogłoszony rokiem Wisławy Szymborskiej, ponieważ w bieżącym roku obchodziłaby setne urodziny. Chyba każdy zna nazwisko naszej polskiej poetki, noblistki, która wzbogaciła poezję polską wieloma pięknymi utworami.
Aby uczcić pamięć Szymborskiej, we czwartek 18 maja, uczestnicy „Międzygminnych konkursów z Wisławą Szymborską”, spotkali się w budynku Szkoły Podstawowej w Szczodrkowicach, celebrując wspólnie „Międzygminny Dzień z Szymborską.” Uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych, spędzając miło czas przy słodkim poczęstunku. Przed rozdaniem nagród za dwa konkursy - rymowane "Lepieje" oraz Konkurs fotografii kreatywnej, uczestnicy mieli przyjemność obejrzenia krótkiego filmu o życiorysie Szymborskiej oraz wysłuchania wierszy recytowanych przez uczniów Szkoły w Szczodrkowicach. Wisienką na torcie był wspaniały występ dwóch uczennic z tejże szkoły, które oczarowały swoimi głosami całą publiczność, śpiewając utwór Wisławy Szymborskiej "Nic dwa razy" z podkładem muzycznym polskiej artystki młodego pokolenia - Sanah.
Gratulujemy sukcesu Naszym uczennicom z klasy 8 "b"- Kindze Natkaniec i Mai Pabisek - finalistkom konkursu fotografii kreatywnej, które otrzymały wyróżnienie za wcielenie się w rolę Wisławy Szymborskiej, wzorując się na jej fotografii.
W dniach 11., 12. maja 2023 r. uczniowie klas 5a, 6a, 7a wzięli udział w programie profilaktycznym „Debata”, rekomendowanym w ramach „Systemu rekomendacji programów profilaktycznych i promocji zdrowia psychicznego”, wdrażanym przez: Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii, Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Instytut Psychiatrii i Neurologii.
Program został sfinansowany ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Skale.
Zadaniem programu jest zapobieganie przedwczesnemu używaniu alkoholu, towarzyszącym temu konsekwencjom oraz promowanie postawy trzeźwości.
Podczas zajęć przekazywane są podstawowe informacje na temat szkodliwości i konsekwencji zażywania alkoholu oraz procesu uzależnienia. Poprzez debatę i edukację zweryfikowane zostają mity oraz przekonania dotyczące używania napojów alkoholowych.
Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach. Wykazali się logicznym
i krytycznym myśleniem. Jesteśmy przekonani, iż wnioski, do jakich sami doszli podczas burzliwych dyskusji pozytywnie wpłyną na ich, wciąż kształtujący się system wartości.
Kilka tygodni temu - dla najstarszych uczniów naszej szkoły (dla siódmo - i ósmoklasistów) - zorganizowano konkurs językowo - plastyczny zatytułowany:
MOŻE ZAGRAMY W KALIGRAMY?,
który polegał na plastycznym zobrazowaniu wybranego niemieckiego wyrazu. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do nauki języka niemieckiego poprzez alternatywną metodę pracy sprzyjającą integrowaniu pamięci oraz twórczej wyobraźni.
KALIGRAM polega bowiem na przedstawieniu słowa tak, aby jego graficzna forma była jednocześnie obrazem danego słowa, ale nie jego podpisem!
A teraz co nieco o historii prawdziwych kaligramów...
Słowo kaligram (gr. kallos - piękno, gramma - litera/napis) jest neologizmem zaproponowanym przez francuskiego poetę pierwszej połowy XX wieku Guillaumea Apollinairea. Oznacza ono utwór poetycki, którego wersy tworzą charakterystyczny układ graficzny obrazujący treść utworu.
Podczas pierwszej edycji konkursu, miejmy nadzieję - nie ostatniej, oceniany był nie tylko pomysł, ale i oryginalność, staranność oraz - oczywiście - poprawność językowa.
Zwycięzcami zostali:
I miejsce - Julia Dutkowska
II miejsce - Bartosz Ciobanu
III miejsce - Małgorzata Jasica
Uczestnikom gratulujemy zadziwiających pomysłów i wspaniałego wykonania! Wszystkie prace można obejrzeć na zdjęciach poniżej, ale zostały one również wyeksponowane na szkolnym korytarzu. Zachęcamy do ich obejrzenia!
Powered by aSc EduPage