Uczniowie naszej szkoły na V Gminnym Przeglądzie Pieśni Żołnierskiej i Patriotycznej w Szkole Podstawowej w Minodze.
Pedagog
V Gminny Przegląd Pieśni Żołnierskiej i Patriotycznej
Dzień Jeża w oddziale przedszkolnym.
„Dokąd tupta nocą jeż?”, czyli Dzień Jeża w oddziale przedszkolnym.
Aby nieco lepiej poznać tego urokliwego ssaka będącego pod ochroną, obejrzeliśmy poświęcony mu film edukacyjny, wyruszyliśmy na poszukiwanie jego kryjówki, a na koniec - wykonaliśmy prace plastyczne, których głównym bohaterem był oczywiście PAN JEŻ
Przy okazji przekonaliśmy się, że da się malować widelcem
Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości i Dnia Patrona Szkoły
Listopad to dla naszej społeczności szkolnej szczególna data — łącząca obchody Narodowego Święta Niepodległości z Dniem Patronki, bł. Salomei. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, podczas której uczniowie klasy 8a pod kierunkiem pani Małgorzaty Trzcionki zaprezentowali program artystyczny przybliżający sylwetkę naszej patronki oraz ważne wydarzenia historyczne związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Uroczystość uświetnił występ chóru szkolnego przy akompaniamencie pani Grażyny Rodek, który wprowadził wszystkich w podniosły, patriotyczny nastrój. Cała Społeczność Szkolna włączyła się w akcję SZKOŁA DO HYMNU! Na zakończenie pani Ewa Świda w imieniu pani Dyrektor podsumowała wydarzenie, dziękując uczniom i nauczycielom za przygotowanie pięknej i refleksyjnej uroczystości.
22
1 listopada - Pamiętamy!
Nasi uczniowie pamiętają o żołnierzach poległych za wolność Naszej Ojczyzny. Czwartoklasiści pięknie uporzadkowali ich mogiły znajdujące się na Skalskim cmentarzu.
Światełko dla Czerwca'56
Pamiętamy o bohaterach naszej powojennej historii. Po raz kolejny zapłonęło Światełko dla Czerwca'56.
Profilaktyka na co dzień!
24 października 2025 r. uczniowie klas 5a, 6a, 7a i 8a wzięli udział w spektaklu profilaktycznym Nie zgasnę, zrealizowanym przez Młodzieżowy Teatr Muzyczny Od początku z Pracowni Twórczej Pozytywka w Olkuszu w formie musicalu, inspirowanym filmem Stowarzyszenie Umarłych Poetów. Spektakl tworzony przez młodzież i skierowany do młodzieży - łączy poruszającą fabułę, muzykę, taniec i poezję we współczesnej, angażującej formie. Aktorzy podejmują następujące tematy:
- presja rówieśnicza i społeczna,
- konieczność dopasowania się do oczekiwań innych /rodziców, szkoły, otoczenia/,
- maskowanie emocji i brak przestrzeni na wyrażanie siebie,
- samotność i wycofanie,
- potrzeba bycia autentycznym - życie w zgodzie z własnymi wartościami i marzeniami.
Spektakl bardzo podobał się uczniom, dostarczył niezapomnianych wrażeń, skłonił do refleksji nad tym, co w życiu ważne oraz pozostawił nas z przesłaniem Carpe Diem! Bilety na spektakl oraz transport uczniów do Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu zostały opłacone ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Skale - za co bardzo dziękujemy!
3
Zerówkowy Dzień Dyni
Taki niby zwykły DZIEŃ DYNI,ale ile radości "zerówkowiczom" uczynił...
10
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych - Październik 2025
Bicie rekordu RKO!
W dniu 16.10 w szkole jak co roku braliśmy udział w biciu rekordu RKO z okazji Światowego Dnia Resuscytacji.
Uczniowie uczą się, w jaki sposób pomóc drugiemu człowiekowi w przypadku zatrzymania krążenia. Jest to niezwykle ważna czynność, którą powinien potrafić każdy z nas.
2
W jesiennym stylu!
Jesień wcale nie musi być nudna. Przekonali się o tym uczniowie klasy 1. Na spacerze zebrali liście klonu, które posłużyły do zrobienia różyczek.
Z emocjami na ty!
Klasa 1 wzięła udział w zajęciach z Panią Psycholog, na temat emocji towarzyszących w różnych momentach życia. Dowiedzieli sie, w jaki sposób radzić sobie ze złością, smutkiem oraz jak ważne w kontaktach rówieśniczych są słowa: przepraszam, dziękuję.
Higiena to podstawa...
Nasza klasa 1 wzięła udział w wartościowych warsztatach, przeprowadzonych przez przedstawicieli Sanepidu dotyczących prawidłowej higieny rąk.
2
"W zdrowym ciele zdrowy duch"
Klasa 1w ramach zajęć przygotowała zdrowe śniadanie. Uczniowie dowiedzieli się, dlaczego odpowiednie odżywianie jest ważne dla naszego zdrowia oraz jakie produkty warto wybierać, aby mieć energię na cały dzień.
Wyniki Szkolnego Konkursu!
W związku z obchodami w dniach 29.09.2025 r. - 03.10.2025 r. w naszej szkole Tygodnia Przeciwdziałania Przemocy Rówieśniczej uczniowie wzięli udział w konkursie na plakat dotyczący przeciwdziałania przemocy rówieśniczej.
Wyniki konkursu:
1 miejsce - Staś Pabisek - klasa 1a
2 miejsce ex aequo - Marysia Cieślik - klasa 3a, Olivier Srebnicki - klasa 6a
3 miejsce - Liliana Błachno - klasa 6a
Wyróżnienie:
Zosia Morawska - klasa 1a,
Maciej Chojnacki - klasa 4a.
Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach!
Nominacja w Plebiscycie Edukacyjnym!
Puzzlowa integracja oddziału przedszkolnego
Puzzle - o czym wszyscy doskonale wiedzą - ćwiczą koordynację oko - ręka, rozwijają motorykę małą, wyobraźnię przestrzenną, spostrzegawczość i logiczne myślenie. To doskonały trening zdolności manualnych.
Dzisiaj przydały się „zerówkowiczom” do nauki „zdrowej” rywalizacji i pracy w grupie.
Z całą pewnością - nie była to zabawa wyciszająca 😉😀
Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie zaprezentowali występy artystyczne pełne radości, wdzięczności i ciepłych słów skierowanych do nauczycieli oraz pracowników szkoły. Podczas uroczystości odbyło się pasowanie na Zerówkowicza i Ucznia klasy pierwszej – najmłodsi złożyli ślubowanie i zostali oficjalnie przyjęci do grona uczniów naszej szkoły.
154Pani Dyrektor przywitała wszystkich oraz złożyła serdeczne podziękowania i życzenia wszystkim, którzy na co dzień tworzą naszą szkolną społeczność. Nie zabrakło z nami w tym dniu zaproszonych gości oraz emerytowanych nauczycieli naszej szkoły, którzy wspólnie z nami świętowali ten wyjątkowy dzień. Uroczystość uświetniła oprawa muzyczna szkolnego chóru, która wprowadziła wszystkich w radosny i podniosły nastrój. Burmistrz Miasta i Gminy Skała Pan Piotr Trzcionka oraz Pani Dyrektor wręczyli okolicznościowe nagrody wyróżnionym pracownikom. Rada Rodziców podziękowała nauczycielom za wkład i trud włożony w edukację oraz wychowanie dzieci.
Jesienne spacerki ZERÓWECZKI!
"CHWILA DLA SZTUKI"
"CHWILA DLA SZTUKI" to Międzynarodowy Projekt Edukacyjny, w którym bierze udział oddział przedszkolny z naszej szkoły.
Jego celem jest tworzenie sytuacji edukacyjnych budujących wrażliwość dziecka, w tym wrażliwość estetyczną. Projekt jest zgodny z założeniami Podstawy Programowej oraz kierunkiem polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2025/26.
W ramach naszego pierwszego zadania: POCZYTAJMY RAZEM starsi uczniowie czytają najmłodszym, czyli GUMISIOM z oddziału zerowego
7a „w szponach” sztuki.
Zanim nastąpiło spotkanie z wielką sztuką przez duże W, to najpierw obejrzeliśmy film w Kinie Pod Baranami o przewrotnym tytule: „Ben nie ma lekko”. Pani edukatorka wprowadziła nas w temat, zasugerowała na jakie zagadnienia warto zwrócić uwagę podczas projekcji filmu, które po seansie przedyskutowaliśmy z Nią. Jest to film animowany poruszający tematy zdrowia, zdrowego odżywiania oraz psychicznego dobrostanu. „Ben nie ma lekko” porusza tak ważne dla nas tematy jak: akceptacja i samoakceptacja, miłość i przyjaźń. Podkreślony jest temat różności oraz różnorodności i jak ocalić swoją wyjątkowość wśród rówieśników i w otaczającym świecie,
a zwłaszcza jak odnaleźć w tym samego siebie. Wszystko pokazane jest w przepięknej
i artystycznej formie animacji, pełnej chwytliwej muzyki. Film jest pełen dystansu i poczucia humoru. Warto obejrzeć, polecamy !!!Film był o jedzeniu czy też nie jedzeniu. Bez względu na podejście do tematu, wywołał w nas olbrzymi głód. W związku z tym, z przyjemnością zasiedliśmy w Śniadaniowni „Piętka” na pysznych śniadaniach.
Było coś dla ciała, to przyszedł czas na coś dla ducha, czyli lekcję muzealną: „Z naturą na serio. W stronę realizmu” w Muzeum Narodowym związaną z wystawą malarską Józefa Chełmońskiego. Idąc do muzeum rozglądaliśmy się poszukując jeszcze innego gatunku wyrazu artystycznego, czyli murali. Znaleźliśmy 3 (zobaczycie je na zdjęciach). W muzeum, kolejna pani edukatorka oprowadziła nas po wystawie zwracając uwagę na tematykę obrazów J. Chełmońskiego.
Cóż na nich było? Konie, konie, konie… i jeszcze więcej natury. Trzeba przyznać, że artysta był wnikliwym obserwatorem życia codziennego i mistrzem realistycznego przedstawiania świata. Mieliśmy okazję podpatrzyć codzienne życie wsi, w świecie, który już dziś nie istnieje. Przyglądaliśmy się jak malarz używał światła, koloru i … ciszy. Tak, to się da namalować!
Po zakończonej lekcji, sami obeszliśmy/niektórzy obiegli wszystkie sale, żeby ponapawać się artyzmem i kunsztem J.Chełmońskiego lub zrobić sobie artystyczne zdjęcia z Wielką Sztuką w tle ;)
Jak to z Wielką Sztuką bywa, jednych zachwyca, a dla innych jest jednorazowym spotkaniem. Miejmy nadzieję, że tym razem będzie miał miejsce przypadek pierwszy. A być może wśród nas jest TAKI Chełmoński, który nie uzmysławiał sobie swojego talentu, a ta wystawa pomoże mu go wydobyć i rozwinąć.Co widzieliśmy i co przeżyliśmy, to na zdjęciach uwieczniliśmy.
GALERIA ZDJĘĆ - KLIKNIJ TUTAJ
Archiwum Aktualności