15.01.2026 r. 6a na krakowskim szlaku, czyli ciąg dalszy poznawania zabytków Krakowa.
Tym razem nasze zwiedzanie Krakowa rozpoczęliśmy od Teatru Groteska.
Teatr ten został założony w 1945 roku przez Zofię i Władysława Jaremów. Udaliśmy się na przedstawienie „Przygody Tomka Sawyera”, to sztuka zrealizowana w oparciu o XIX -wieczną powieść Marka Twaina. Chociaż akcja przedstawienia rozgrywa się ponad 100 lat temu, jest ono w swojej wymowie jak najbardziej współczesne. Przedstawienie realizowane jest w formie musicalowej, pełne było humoru, a także, co ciekawe, z wykorzystaniem lalek.
Kolejnym przystankiem na naszej trasie było Collegium Maius- najstarsza część Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Nasz spacer zakończyliśmy w Pałacu Krzysztofory, podziwiając prawdziwe cudeńka: Szopki Krakowskie.