Pedagog

          • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026☀️

          • 26 czerwca 2026 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026. Był to dzień pełen wzruszeń, podsumowań oraz radości z osiągniętych sukcesów. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Iwona Doniek, która serdecznie powitała uczniów, rodziców, nauczycieli oraz zaproszonych gości. W swoim przemówieniu podziękowała całej społeczności szkolnej za wspólny rok pełen pracy, zaangażowania i sukcesów. Życzyła wszystkim bezpiecznych, słonecznych i pełnych niezapomnianych wrażeń wakacji. Rada rodziców skierowała podzękowania dla Pani Dyrektor oraz wszystkich nauczycieli za ten owocny we wsółpracy rok szkolny.

            Jednym z najważniejszych momentów uroczystości było wręczenie nagród i wyróżnień. Szczególne gratulacje otrzymała najlepsza uczennica naszej szkoły, która jednocześnie pełniła funkcję Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego. Jej wzorowa postawa, bardzo wysokie wyniki w nauce oraz ogromne zaangażowanie w życie szkoły zostały docenione przez całą społeczność. Nie zabrakło podziękowań jej rodzicom za włożony trud i zaangażowanie w edukację swojej córki.

            Nagrodzeni zostali także najaktywniejsi uczestnicy akcji „Rowerowy Czerwiec”, którzy przez cały miesiąc włączyli się w różne konkursy oraz wybierali rower, jako środek transportu do szkoły, promując zdrowy i ekologiczny styl życia. Serdecznie dziękujemy Burmistrzowi Miasta i Gminy Skała, Panu Piotrowi Trzcionce, Panu Robertowi Błachno oraz wszystkim sponsorom i osobom zaangażowanym w organizację akcji „Rowerowy Czerwiec”. Dzięki Państwa wsparciu mogliśmy nagrodzić uczniów promujących aktywny, zdrowy i ekologiczny styl życia.

            Burmistrz Miasta i Gminy Skała, Pan Piotr Trzcionka oraz Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Skale, Pan Zygmunt Dercz skierowali wyrazy wdzięczności do przedstawicieli uczniów Młodzieżowej Rady Gminy, dziękując za  współpracę oraz nieustanne wspieranie inicjatyw podejmowanych przez naszą młodzież.

            Szczególnie wzruszającym punktem uroczystości była akademia przygotowana przez uczniów klasy 7a, poświęcona absolwentom. Młodsi koledzy i koleżanki z humorem i serdecznością przypomnieli najpiękniejsze chwile spędzone przez absolwentów w murach naszej szkoły. Całość dopełniła prezentacja zdjęć, która przywołała wiele wspomnień, uśmiechów i wzruszeń, stając się pięknym podsumowaniem wspólnie spędzonych lat. Uczniowie klasy 8 otrzymali od swoich kolegów i koleżanek z klasy 7, pamiątkowe tabla.

            Dziękujemy całej społeczności szkolnej za rok pełen pracy, sukcesów i pięknych wspomnień.

            Do zobaczenia we wrześniu! Słonecznych udanych wakacji!

          • 25 czerwca 2026 r. Gala Nagród🎉🎉🎉

          • .. ale to nie koniec wrażeń...

            po artystycznych występach odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczniom, którzy brali udział w szkolnych konkursach. Wyróżniono również osoby osiągające wysokie wyniki w nauce oraz prezentujące wzorowe zachowanie.

            Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów oraz rozwijania swoich pasji.

          • Szkolny  „Dzień Talentów”-25 czerwca 2026 r.

          • Wakacje tuż, tuż, a my nie zwalniamy tempa!

            Dzisiaj odbył się w naszej szkole Pokaz Talentów, w którym uczniowie zaprezentowali swoje pasje, zainteresowania i uzdolnienia.

            Występujący wykazali się wielką odwagą i pokonali tremę towarzyszącą występom przed publicznością. Każde wystąpienie wzbudziło duże zainteresowanie widowni i zostało nagrodzone gromkimi brawami.

            Mamy nadzieję, że wszystkie dzisiejsze pokazy zainspirują i zachęcą innych, bardziej nieśmiałych, do odważnego prezentowania swoich pasji i uzdolnień na forum szkoły.

                                                                                                  Prowadzące dzisiejsze wydarzenie: Kornelia i Marysia.

          • Co tam u GUMISIÓW 📚📚📚?

          • Taki oto w zerówce czelencz mamy,

            że 10 książek wysłuchać mamy:

            z dzieciństwa dziadków, taty lub mamy.

            Ostatnią też już „za sobą” mamy.

             

            Kto nie pamięta - przypominamy:

             

            1. Małgorzata Musierowicz: Znajomi z zerówki 

            2. Hanna Janiszewska: Pyza na polskich dróżkach 

            3. Jadwiga Korczakowska: Bułeczka ❤️

            4. Astrid Lindgren: Dzieci z Bullerbyn 

            5. Maria Terlikowska: Przygody kropli wody 

            6. Tove Jansson: Muminki i duża powódź 

            7. A.A.Milne: Kubuś Puchatek 

            8. Siergiej Michałkow: Nie płacz, Koziołku 

            9. Ludwik Jerzy Kern: Ferdynand Wspaniały 

            10. Ludwik Jerzy Kern: Proszę słonia 

            Legenda:  ❤️ - najfajniejsze 🙂

          • Dla Najlepszego Taty na Świecie❤️

          • Ojciec to ktoś, kto trzyma Cię za rękę przez chwilę, ale za serce ❤️ przez całe życie.

            Naszym cudownym tatom dziękujemy za obecność, wsparcie i mądre rady ❤️​​​​​​​

          • 7a – tajemnice, historia, sztuka i …

          • Na kolejnej wycieczce byliśmy w miejscach, w których niewielu z nas i Was było, a niektórzy znali tylko ze słyszenia. Na początek ExitRoom™, to przeniesienie gier przygodowych typu "escape the room" (ucieczka z pokoju) do świata rzeczywistego. Byliśmy w 5 - osobowych grupach, zostaliśmy zamknięci w pokojach i naszym celem było wydostanie się z nich przed upływem 60 minut. Wymagało to sprytu, logicznego myślenia i współpracy – tylko dzięki temu możliwe było rozwiązanie wszystkich zagadek i wyjście z pokoi: Killer, Prison break, Amber gold, Alicja.
            Udało się! 

            Następnie wybraliśmy się na Kopiec Kościuszki, zarówno na wystawę, jak i na samą „górę”. Nasza przewodniczka posiadająca ogromną wiedzę o Tadeuszu Kościuszce poprowadziła nas przez jego życie i działalność: dzieciństwo, młodzieńczą miłość, walkę w wojnie z Rosją, działalność jako konstruktora, bohaterstwo. Wystawa ma bardzo różny charakter, są w niej elementy opowieści, filmu, teatru, gry komputerowej i oryginalne artefakty, świadkowie życia bohatera. Oczywiście zdobyliśmy Kopiec Kościuszki skąd rozciągają się oszałamiające widoki na Kraków i okolice. W takiej scenerii konieczna była sesja fotograficzna ;)

            Będąc w Krakowie większość z Was widziała Smoka Wawelskiego lub Trzy sówki pod Wawelem, ale czy wiecie czyjego są autorstwa? Rzeźbiarza Bronisława Chromego, którego wiele innych prac można znaleźć w przestrzeni Krakowa. A wiecie, że jego wystawę „na świeżym powietrzu” można obejrzeć w Parku Decjusza? Byliśmy, widzieliśmy, pozachwycaliśmy się.

            Ostatni punkt programu, to już nasza tradycja – integracja w „pysznym” miejscu. Tym razem była to włoska restauracja Portobello.  Pizze zniknęły z talerzy w 15 minut ;)


            Odwiedzone przez nas miejsca i ich atmosferę poczujecie po obejrzeniu zdjęć:

            FOTORELACJA - KLIKNIJ TUTAJ

          • Fizycy i chemicy z klasy 7a uczą młodszych

          • Bez względu na wiek, każde dziecko jest niezwykle ciekawe otaczającego go świata. Ważne, żeby to było bezpieczne dla eksperymentatorów i obserwatorów.  Świetnym sposobem zainteresowania dzieci młodszych przedmiotami ścisłymi są pokazy, np. fizyczno - chemiczne. Z tego powodu uczniowie klasy 7 zaplanowali i przeprowadzili ciekawe warsztaty naukowe dla uczniów z klas 1 – 3. Dzięki temu młodsi koledzy i koleżanki mogli poznać właściwości różnych substancji, obserwować reakcje chemiczne oraz poznać skomplikowane zjawiska fizyczne w zrozumiałej dla nich  formule. Były: wulkany, tęcza, duszki i wiele innych. Pokazy angażowały uczestników w wykonywanie eksperymentów, wobec tego cała grupa mogła pobawić się w naukowców, co widać w fotorelacji.

            ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA: FOTORELACJA - KLIKNJ TUTAJ

          • Czytanie na polanie🍀📖

          • Książki to są najlepsi twoi przyjaciele. Nie wyśmieją, nie zdradzą, a nauczą wiele." - Jan Rak

            18 czerwca GUMISIE oficjalnie dołączyły do Międzynarodowej Akcji Promującej Czytelnictwo: CZYTANIE NA POLANIE 🌸📚🌻

          • Dzień Mamy i Taty❤️❤️

          • Dzień Mamy i Taty to wyjątkowe święto, które jest doskonałą okazją do wyrażenia miłości i wdzięczności rodzicom. Z tej okazji uczniowie klasy 2a i 2b ze szkoły Podstawowej nr 2 w Skale przygotowali zabawne przedstawienie, którym sprawili radość swoim rodzicom, a i sami bawili się przy tym doskonale. Pokazali świetną grę aktorską, umiejętności wokalne, taneczne oraz pięknie zsynchronizowaną grę na instrumentach. Imprezę przygotowywali pod okiem wychowawców wspieranych, jak zawsze przez panią Grażynę Rodek, a zdrowy poczęstunek w formie owocowego koktajlu i przekąsek przygotowali sami podczas zajęć szkolnych. Ten dzień z pewnością pozostanie na zawsze w pamięci. Takie wydarzenia w naszej szkole mają już wieloletnią tradycję. Rodzice doceniają ten miły gest i czas spędzony ze swoimi pociechami. Mają okazję zobaczyć jakie robią postępy i jak funkcjonują w grupie rówieśniczej oraz jak czują się w swoim ,,drugim domu” jakim jest dla nich nasza szkoła.

          • Starsi nie czytają? W młodych nadzieja, czyli „Jak nie czytam, jak czytam”.

          • 11 czerwca społeczność SP2 w Skale zebrała się w świetlicy szkolnej, aby dołączyć do najliczniejszej ogólnopolskiej akcji czytelniczej w Polsce, której celem było budowanie pozytywnych skojarzeń z czytaniem książek i zachęcanie młodzieży do pokazania dorosłym, jak się czyta. Biliśmy rekord w czytaniu. Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie. Najpierw uczniowie kl. 6a przeczytali baśń Andersena pt. Brzydkie kaczątko”, a następnie wszyscy czytali książki - każdy to, na co miał ochotę.

            Była to też doskonała okazja, aby wręczyć nagrody za konkursy:

            Konkurs czytelniczy „Skąd pochodzi ten cytat”?

            1. miejsce - Kornelia Rosa kl. 6a
            2. miejsce -Tomasz Parzelski kl. 7a
            3. miejsce- Lena Parzelska kl. 7 a

            Konkurs plastyczny „Zakładka do książki”

            1. miejsce ex aequo : Maciej Nieckula kl. 2a i Antonina Skóra kl. 2a
            2. miejsce ex aequo: Jolanta Barczyńska kl. 2a i Oliwia Smoleń z kl. 3a
            3. miejsce - Aurelia Smętek kl. 2b
          • Co tam u GUMISIÓW?

          • Właśnie dostaliśmy dyplom za aktywny udział w II edycji MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO, którego celem jest uwrażliwienie dzieci na piękno sztuki oraz rozwijanie uzdolnień muzycznych, plastycznych oraz teatralnych ❤️ ❤️ ❤️ 

          • 🐾 Mali odkrywcy i wielka przyroda! 🌿

          • Nasi najmłodsi uczniowie z klasy pierwszej zamienili się w prawdziwych przyrodników🕵🏻🕵🏻!  W ramach zajęć stworzyli niesamowite plakaty przedstawiające życie zwierząt, które żyją tuż obok nas – w naszych ogrodach, parkach i lasach.

          • Sesja Młodzieżowej Rady Gminy

          • W dniu 9 czerwca uczniowie Dawid Mętel i Maksymilian Tabor uczestniczyli w ostatniej w tej kadencji, sesji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Skale. W trakcie sesji podsumowano całoroczną pracę. Gościem sesji był dr inż. Jakub Baran, Wicedyrektor Ojcowskiego Parku Narodowego, który przedstawił prezentację dotyczącą ochrony przyrody na terenie parku.  Na zakończenie Przewodniczący Rady Miejskiej pan Mariusz Gajewski podziękował wszystkim członkom Rady za zaangażowanie w działalność Młodzieżowej Rady Miejskiej.

          • 😻„Kot w butach” – niezwykła podróż do świata baśni

          • Uczniowie klasy 3a zaprezentowali wyjątkowe przedstawienie pt. „Kot w butach”, przygotowane pod kierunkiem pań Magdaleny Niedzieli i Grażyny Rodek.

            Młodzi artyści z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w bohaterów znanej baśni, zachwycając publiczność swoją grą aktorską, swobodą sceniczną oraz doskonałym przygotowaniem. Spektakl uświetniły piosenki wykonywane przez uczniów, których radosne melodie i piękne wykonanie wprowadzały widzów w baśniowy nastrój i podkreślały wyjątkowy charakter przedstawienia. Niezwykłe wrażenie zrobiła także starannie przygotowana dekoracja. 

            Przedstawienie zostało zaprezentowane zarówno uczniom naszej szkoły podczas zajęć lekcyjnych, jak i rodzicom odwiedzającym szkołę w czasie Dnia Otwartego. W obu przypadkach spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem i zostało nagrodzone gromkimi brawami. Spektakl dostarczył widzom wielu radosnych chwil, wzruszeń i niezapomnianych emocji.👏👏👏

        • 🥇 Mamy to! Zwycięstwo na Rajdzie Neandertala! 🥇
          • 🥇 Mamy to! Zwycięstwo na Rajdzie Neandertala! 🥇

          • Dzisiaj uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Skale pokazali, że wiedza, współpraca i dobry humor to przepis na sukces! Podczas Rajdu Neandertala organizowanego przez OPN, pokonaliśmy konkurencję i zdobyliśmy zasłużone I miejsce. Podczas zmagań uczniowie z klasy 7 i 8 (Bogna Kowalik 8a, Dawid Mętel 8a, Wojciech Błachno 8a, Jakub Cendrowski 8a, Lena Parzelska 7a, Tomasz Parzelski 7a) wykazali się wiedzą z historii, przyrody oraz geografii Ojcowskiego Parku Narodowego. Można śmiało powiedzieć, że nawet Neandertalczycy byliby z nas dumni! 😊

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za wspaniałą reprezentację naszej szkoły. Brawo!👏👏

          • 📖 Starsi czytają młodszym, czyli piękny dzień w naszej szkole! 🥰

          • Dzisiaj mury naszej szkoły zamieniły się w prawdziwą krainę magii i literatury! Uczniowie z pobliskiego Zespołu  Szkół i Placówek Oświatowych odwiedzili naszych najmłodszych – klasy pierwsze oraz drugie – aby wspólnie poczytać ich ulubione książki.

            Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. ❤️

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 2 im. bł. Salomei w Skale
      • anna_gajewska@sp2skala.edupage.org, malgorzata_litwa@sp2skala.edupage.org
      • (+48) 123890060
      • ul. ks. St. Połetka 32
        32-043 Skała
        Poland
    • Logowanie