26 czerwca 2026 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026. Był to dzień pełen wzruszeń, podsumowań oraz radości z osiągniętych sukcesów. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Iwona Doniek, która serdecznie powitała uczniów, rodziców, nauczycieli oraz zaproszonych gości. W swoim przemówieniu podziękowała całej społeczności szkolnej za wspólny rok pełen pracy, zaangażowania i sukcesów. Życzyła wszystkim bezpiecznych, słonecznych i pełnych niezapomnianych wrażeń wakacji. Rada rodziców skierowała podzękowania dla Pani Dyrektor oraz wszystkich nauczycieli za ten owocny we wsółpracy rok szkolny.
Jednym z najważniejszych momentów uroczystości było wręczenie nagród i wyróżnień. Szczególne gratulacje otrzymała najlepsza uczennica naszej szkoły, która jednocześnie pełniła funkcję Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego. Jej wzorowa postawa, bardzo wysokie wyniki w nauce oraz ogromne zaangażowanie w życie szkoły zostały docenione przez całą społeczność. Nie zabrakło podziękowań jej rodzicom za włożony trud i zaangażowanie w edukację swojej córki.
Nagrodzeni zostali także najaktywniejsi uczestnicy akcji „Rowerowy Czerwiec”, którzy przez cały miesiąc włączyli się w różne konkursy oraz wybierali rower, jako środek transportu do szkoły, promując zdrowy i ekologiczny styl życia. Serdecznie dziękujemy Burmistrzowi Miasta i Gminy Skała, Panu Piotrowi Trzcionce, Panu Robertowi Błachno oraz wszystkim sponsorom i osobom zaangażowanym w organizację akcji „Rowerowy Czerwiec”. Dzięki Państwa wsparciu mogliśmy nagrodzić uczniów promujących aktywny, zdrowy i ekologiczny styl życia.
Burmistrz Miasta i Gminy Skała, Pan Piotr Trzcionka oraz Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Skale, Pan Zygmunt Dercz skierowali wyrazy wdzięczności do przedstawicieli uczniów Młodzieżowej Rady Gminy, dziękując za współpracę oraz nieustanne wspieranie inicjatyw podejmowanych przez naszą młodzież.
Szczególnie wzruszającym punktem uroczystości była akademia przygotowana przez uczniów klasy 7a, poświęcona absolwentom. Młodsi koledzy i koleżanki z humorem i serdecznością przypomnieli najpiękniejsze chwile spędzone przez absolwentów w murach naszej szkoły. Całość dopełniła prezentacja zdjęć, która przywołała wiele wspomnień, uśmiechów i wzruszeń, stając się pięknym podsumowaniem wspólnie spędzonych lat. Uczniowie klasy 8 otrzymali od swoich kolegów i koleżanek z klasy 7, pamiątkowe tabla.
Dziękujemy całej społeczności szkolnej za rok pełen pracy, sukcesów i pięknych wspomnień.
Do zobaczenia we wrześniu! Słonecznych udanych wakacji!