• CEL (Centrum Edukacji Lotniczej)

• Nasz pierwszy (wycieczkowy) cel - CEL (Centrum Edukacji Lotniczej)

Naszą wtorkową przygodę z krakowskim lotniskiem rozpoczęliśmy - oczywiście - od poznania jego historii, aby później zająć się tym nieco bardziej praktycznym aspektem:
            przeszliśmy odprawę bagażową, kontrolę osobistą, drukowaliśmy karty pokładowe.

Nasze zajęcia nosiły nazwę: ŚCIEŻKA PASAŻERA i rzeczywiście - przybliżyły nam tajemnice podróżowania od momentu przybycia na lotnisko, aż po zajęcie właściwego miejsca na pokładzie samolotu. Wraz z instruktorem odwiedziliśmy również taras widokowy, a kilkoro z nas skorzystało z symulatora lotu. Emocje sięgały zenitu!
            I chociaż pogoda nie dopisała, humory - jak najbardziej!

• Narodowe Czytanie 2023 r.

• ​​​

Po raz kolejny rozpoczęliśmy rok szkolny włączając się w Ogólnopolską Akcję „Narodowego Czytania Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej” pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. ​​​​​

11 września 2023 r. Pani Ewa Świda rozpoczęła promocję czytelnictwa w naszej szkole od odczytania listu Prezydenta Polski skierowanego do uczestników akcji. Uczniowie w pięknej jesiennej scenerii na łonie natury w naszej Zielonej Sali, wczuli się w rolę bohaterów. Wykorzystaliśmy tradycyjną metodę, a mianowicie czytanie z podziałem na role, z książką w ręku, przygotowanych przez uczniów tekstów. Oczywiście wprowadzeniem było przypomnienie krótko życiorysu Elizy Orzeszkowej. W akcję włączyli się uczniowie klas

6, 7 i 8 oraz nauczyciele naszej szkoły.

Ewa Świda

Małgorzata Litwa

Anna Gajewska

• Uwaga Konkurs! Kopernik 550

• Aby wziąć udział w konkursie należy:

1. wykonać plakat lub lapbook  w formacie A3 lub A2.

Prace mogą być wykonane różnymi technikami, takimi jak malarstwo, rysunek, wydzieranka, wycinanka, plastelina, pastele czy technika mieszana.

UWAGA: Materiały sypkie są wykluczone!

2. podpisać zgłoszenie na odwrocie imieniem, nazwiskiem, kategorią wiekową autora oraz napisem: Konkurs Kopernik 550 organizowany w ramach Małopolskiej Nocy Naukowców 2023.
            3. dołączyć do swojej pracy krótki opis jej idei oraz niezbędne załączniki: kartę zgłoszeniową oraz dwa oświadczenia. (Załączniki do pobrania znajdują się na stronie www.nocnaukowcow.malopolska.pl).

Zgłoszona praca (na uczestnika przypada zgłoszenie tylko jednej pracy) powinna nawiązywać do zagadnień związanych z pracą i odkryciami Mikołaja Kopernika oraz jego wkładu w rozwój różnych dziedzin nauki.

Pracę oraz wypełnione i podpisane załączniki należy oddać do wychowawcy do 15 września 2023 r. Regionalna Komisja wybierze jedną zwycięską pracę oraz jedną wyróżnioną.

Wszystkich uczniów serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

• Inauguracja roku szkolnego 2023/204

• W poniedziałek 4 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2023/2024. Jest to rok pełen zmian w życiu naszej szkoły. Przedstawiciel organu prowadzącego Sekretarz Gminy Pani Grażyna Koprowska, Pani Dyrektor wraz z Gronem Pedagogicznym, Rodzicami oraz Uczniami naszej szkoły, uroczyście podziękowali ciepłym słowem, wyrażonym wdzięcznością i szacunkiem Panu Dariuszowi Ziarkowskiemu za wieloletnią pracę na stanowisku Dyrektora Szkoły. Kiedy jeden etap się kończy musi zacząć się drugi, dlatego w dniu dzisiejszym cała Społeczność Szkolna wraz z przedstawicielem Organu Prowadzącego gorąco powitała nową Panią Dyrektor Iwonę Doniek. Życzymy dużo cierpliwości, wytrwałości i motywacji do pracy na powierzonym stanowisku.

Pod kierunkiem Pani Małgorzaty Trzcionki, uczniowie zaprezentowali, krótki program artystyczny na dobry początek nowych wyzwań dla naszych uczniów i nauczycieli. Pozytywna energia na samym początku to już połowa sukcesu…

Nie zapomnieliśmy w tym ważnym dniu o poległych podczas drugiej wojny światowej, a ich pamięć uczciliśmy minutą ciszy. Po tak pełnym wrażeń wstępie, uczniowie udali się na spotkanie z wychowawcami klas.

Jak powiedziała Pani Dyrektor „Nowy Rok Szkolny 2023/2024 rozpoczęto…”.

Powodzenia i dużo sukcesów życzymy naszym wspaniałym uczniom!

• KREDKOBRANIE

• ZAMIEŃMY MARZENIA NA PEJZAŻE!!!

Dołącz do 6 edycji Kredkobrania!

Szkolne Koło Wolontariatu zachęca do wsparcia naszych najmłodszych rodaków mieszkających na terenach dawnej Rzeczypospolitej.

Zebrane podczas tej akcji charytatywnej przybory szkolne oraz materiały plastyczne (tylko NOWE i tylko te, które znajdują się na poniższej liście) trafią do polskich rodzin i ośrodków edukacyjnych na Litwie i Ukrainie.

• Kredki
            • Zeszyty
            • Bloki/papier kolorowy
            • Farby
            • Plastelina
            • Pisaki
            • Długopisy
            • Piórniki
            • Ołówki
            • Kleje
            • Przybory geometryczne, cyrkle
            • Plecaki
            • Gumki
            • Nożyczki
            • Temperówki
            • Taśmy klejące
            • Bibuły
            • Teczki
            • Ryzy papieru
            • Pędzle

Zbiórka trwa do 29 września 2023 r.

Przyniesione produkty zostawiamy w oznaczonym pudełku

(obok dolnego wejścia do szkoły).

DZIĘKUJEMY!

• Zajęcia pozalekcyjne w SP2

• Od września w budynku Szkoły Podstaowej nr 2 w  Skale będą organizowane zajęcia pozalekcyjne.

Zapraszamy do zapoznania się z poniższą ofertą.

CZARODZIEJSKI KUFEREK

JĘZYK ANGIELSKI