• klasa 1a i oddział "O" w Teatrze Groteska

• „Bajka o Szewczyku, co Smoka Wawelskiego pokonał,

a mieszkańcy kopiec chcieli mu usypać”.

21 lutego 2023r. uczniowie  klasy 1a oraz „Pszczółki” z oddziału „0” z wychowawczyniami  wybrali się do Teatru Groteska na spektakl „Bajka o Szewczyku”.

Przedstawienie składało się z dwóch części - spektaklu oraz warsztatów teatralnych.

Mali widzowie poznali historię dzielnego Szewczyka, który własnym sprytem i odwagą pokonał smoka i przywrócił spokój mieszkańcom grodu Kraka! Doskonałym dopełnieniem były warsztaty pokazujące kulisy teatralnego świata!

• Tłusty Czwartek u uczniów klasy 1a.

• „Pączki, Pączki, Pączki.
            Było ich tak dużo; rożne z budyniem i różą.
            Zjedliśmy je radośnie i nie ważne, że brzuch rośnie!
            Bo pączki nie jemy, żeby się tyło – tylko żeby nam szczęśliwie było (…).”

W tym roku Tłusty Czwartek obchodziliśmy 16 lutego.

Tego dnia odbyła się słodka uczta, której bohaterem był nadziewany pączek oraz posypany cukrem pudrem faworek. Wszyscy zajadali się słodkimi pysznościami.

Była to okazja do świetnej zabawy, ale także do przypomnienia i kultywowania naszych tradycji .

• NOC W SZKOLE

• Ferie zimowe rozpoczęliśmy dość nietypowo, bo… od nocy spędzonej w szkole.

To długo oczekiwane przez naszą klasę wydarzenie już niestety jest za nami.

W pamięci zachowamy  jednak nasze długie rozmowy, świetną zabawę taneczną i niepowtarzalną atmosferę.

Poczuliśmy jak bardzo jesteśmy ze sobą zżyci i niejednemu z nas zakręciła się w oku łezka na myśl, że już za niespełna pół roku  rozstaniemy się.

• Wspólne kolędowanie i powrót do magii Świąt!!!

Zapraszamy do obejrzenia wykonanych przez uczniów utworów:

FILM

6 stycznia 2023 r. w naszej szkole odbyła się Wieczornica kolędpt. „Śpiewem i graniem ucieszmy Jezuska”  pod kierunkiem pani Grażyny Rodek. Uczniowie z chóru szkolnego pięknie wykonali kolędy i pastorałki, a muzycy szkolni przygrywali na różnych instrumentach. Nie zabrakło gości i wspaniałej, ciepłej, a wręcz magicznej atmosfery.

• Nagroda: Wycieczka dla zwycięzców konkursu "Genialne Miejsca"

• 25 stycznia 2023 r. uczniowie z klasy 7a wraz z zwycięzcami konkursu „Genialne Miejsca” – 2 drużyny chłopców z klasy 7a i 8b wzięli udział w wycieczce, która była dla uczestników konkursu nagrodą. Zaczęliśmy bardzo nietypowo, a mianowicie od odwiedzenia bardzo niezwykłego interaktywnego muzeum unikatowych 150 gier komputerowych z lat 80 i 90-tych „Arcade”. Uczniowie świetnie się bawili, ale czas dobiegł końca. Udaliśmy się więc dalej w stronę Starego Rynku w poszukiwaniu szopek, gdzie uczniowie zdobywali pamiątkowe selfie przy każdej odnalezionej szopce – rywalizacja była na 100%. Po troszkę męczącej wędrówce postanowiliśmy zrobić coś w stylu Krakowa czyli ???? obwarzanki, które uczniowie własnoręcznie wykonali w „Muzeum Żywego Obwarzanka”. Z dumą można stwierdzić, że ich wygląd i smak był naprawdę wyjątkowy.

Świetna atmosfera, poczucie humoru i dobra zabawa towarzyszyła nam przez całą wycieczkę!!!

• BAL KARNAWAŁOWY

• W środę 25.01.2023 r. uczniowie z oddziałów 0 – 3 bawili się na balu karnawałowym w naszej szkole.

Zabawę uświetnił słodki poczęstunek w formie bufetu. Podczas balu, uczniowie mogli oddać głos na swoich kandydatów, wybierając Królową i Króla Balu Karnawałowego.

Uczniowie, przebrani w kolorowe stroje, uczestniczyli w różnych zabawach tanecznych. Na rozkręcenie wspólnej imprezy zabawiliśmy się w "Podaj dalej", by za chwilę, łącząc się w pary, zatańczyć z balonem starając się go nie upuścić bez pomocy rąk. Uformowaliśmy też wspólny pociąg, wykonaliśmy "taniec węża", zatańczyliśmy macarenę, "wyginaliśmy ciało" na gazetach i w rytm hawajskiej melodii zabawiliśmy się w Limbo. Te i inne zabawy, urozmaiciły dzieciom czas balu oraz  zachęciły je do wspólnej integracji.

Podczas zabawy nie było mowy o nudzie ! Było kolorowo, wesoło, muzycznie i smacznie.

Na koniec balu karnawałowego, wybrani przez uczniów w wyniku głosowania  - Król Bartłomiej Gądek z kl. II i Królowa - Liliana Błachno z kl. III, wzięli udział w uroczystej Koronacji, otrzymując pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Zwycięzcom Serdecznie gratulujemy, a uczniom dziękujemy za wspólną zabawę.

• Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole.

Babuniu, Dziadziuniu, w dniu Waszego święta,

życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta...”

21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a - 22 stycznia - Dzień Dziadka, to niezwykłe dni, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków.

Z tej okazji 23 stycznia 2023 r. dzieci z klasy 1a oraz z oddziału „0” przygotowały specjalną uroczystość.​​​​​​​​​​

W pięknie udekorowanej świetlicy szkolnej, dzieciaki pięknie przedstawiły przygotowane wiersze, piosenki i tańce. Licznie przybyli:  babcie i dziadkowie, którzy mogli podziwiać swoje pociechy, nagradzając ich gromkimi brawami.

Po części artystycznej ukochane wnuczęta w dowód miłości, wręczyły swoim babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane prezenty. Następnie był czas na poczęstunek, o który zatroszczyły się mamy, za co serdecznie dziękujemy.

Dużą radością dla dzieci jak i dziadków była możliwość wspólnych tańców i zabawy.

Babcie i dziadkowie z dumą i uśmiechem opuszczali nasze szkolne mury.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom

jeszcze raz życzymy  dużo zdrowia, pomyślności, samych pięknych chwil w życiu!!!

• 4a prezentuje swoje zainteresowania!

• Obejrzyjcie nagranie z pokazu w klasie 1a.

Każdy z nas ma jakieś hobby. Pokażmy je!

Tomek Parzelski z klasy 4a uwielbia poznawać nowe zagadnienia, doskonalić posiadane umiejętności, eksperymentować. Interesuje się m.in. historią, matematyką, fizyką. W ramach prezentacji swojego hobby, Tomek przygotował kilka doświadczeń fizycznych, które zaprezentował koleżeństwu ze swojej klasy, a także uczniom z klasy 1a.  Efekty wzbudziły zainteresowanie, wywołały zdziwienie oglądających.

Może Einstein i Nobel też tak zaczynali swoje naukowe kariery :)