• DZIEŃ DZIECKA U STRAŻAKÓW, czyli KLASA 2a ŁĄCZY NAUKĘ Z ZABAWĄ

Słoneczna pogoda sprzyja wycieczkom, dlatego i my postanowiliśmy się nieco doedukować, a przy okazji - zabawić. 1 czerwca (nawet chyba nie wypada przypominać czyje to święto, bo przecież wszyscy pamiętamy…) klasa 2a wybrała się z wizytą do Straży Pożarnej, gdzie mieliśmy możliwość zapoznania się z ciężką i odpowiedzialną pracą strażaków. Naszym głównym celem było poznanie charakteru ich pracy, kształtowanie świadomości znaczenia tego wyjątkowego zawodu, zapoznanie ze sprzętem przeciwpożarowym, wyposażeniem wozów, umundurowaniem oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania w miejscach publicznych. Strażacy chętnie opowiadali o swojej pracy i demonstrowali swoje umiejętności.

Oprócz poznania tajników ich zawodu, przypomnieliśmy sobie numery alarmowe oraz dowiedzieliśmy się, jak należy zachowywać się w sytuacji zagrożenia.

Największą atrakcją była jednak kurtyna wodna, która w ten piękny, słoneczny, czerwcowy dzień stała się nie tylko prawdziwym wybawieniem i ochłodą, ale i sprawiła dzieciom mnóstwo radości. Konkurować mogła jedynie z “tyrolką”, która wzbudziła wiele emocji, a dla niektórych była szansą na przełamanie lęku wysokości i naszych - wszelakich - innych lęków!

Całkiem niespodziewanie, mieliśmy również szansę obserwacji strażaków szykujących się do wyjazdu na akcję ratunkową! Niezapomniane wrażenia!

To była bardzo ciekawa i ważna lekcja. Składamy serdeczne podziękowania Strażakom z Komendy Powiatowej PSP w Proszowicach za miłe przyjęcie i możliwość bliższego poznania ich niezwykle trudnej i niebezpiecznej pracy, a rodzicom Szymona z naszej klasy - za pomoc w organizacji wycieczki oraz przepyszny poczęstunek!

• Egzamin - Karta rowerowa 2023

• 30 czerwca 2023 r. uczniowie z klasy 4a zmierzyli się z poważnym egzaminem na kartę rowerową. W pierwszej kolejności podeszli do części teoretycznej, a po wykonanym teście sprawdzili się w części praktycznej, która została przeprowadzona przez przedstawicieli Policji Powiatowej.

Wszystkim zdającym posiadaczom karty rowerowej SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!